05 листопада 2019 рокуЛьвів№ 857/8872/19
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Святецького В.В.,
суддів Довгополова О.М., Гудима Л.Я.,
з участю секретаря судового засідання Гнідець Р.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 липня 2019 року у справі № 1.380.2019.001563 (головуюча суддя Карп'як О.О., час ухвалення 15:38 год., м. Львів, повний текст складений 17 липня 2019 року) за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю ,,Мега Опт Торг” до Головного управління ДФС у Львівській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
03 квітня 2019 року товариство з обмеженою відповідальністю (ТзОВ) ,,Мега Опт Торг” звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Львівській області, Державної фіскальної служби України, в якому просило: а) визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14.01.2019 року № 1049843/40810024;
б) зобов'язати Державну фіскальну службу України вчинити дії щодо реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних - податкової накладної № 607 від 20.03.2018 року, виписаної ТзОВ ,,Мега Опт Торг” для ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг”.
Рішенням від 11 липня 2019 року Львівський окружний адміністративний суд позовні вимоги задовольнив повністю.
Визнав протиправним та скасував рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області року про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14.01.2019 року №1049843/40810024;
Зобов'язав Державну фіскальну службу України вчинити дії щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних - податкової накладної № 607 від 20.03.2018 року, виписаної ТзОВ ,,Мега Опт Торг” для ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг”.
Також суд стягнув з Головного управління ДФС у Львівській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю ,,Мега Опт Торг” 1 921,00 грн. сплаченого судового збору.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, Головне управління ДФС у Львівській області подало апеляційну скаргу, оскільки вважає, що рішення прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права.
В апеляційній скарзі відповідач зазначає, що реєстрація податкової накладної товариства позивача № 607 від 20.03.2018 року була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України, оскільки ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним підпунктом 1.6 пункту 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. Позивачу було запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
Позивач до повідомлення надав не всі передбачені чинним законодавством документи, а тому рішення комісії є правомірним та обґрунтованим.
З огляду на викладене, відповідач просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
ТзОВ ,,Мега Опт Торг” правом подання відзиву на апеляційну скаргу не скористалось, що в силу вимог ч. 4 ст. 304 КАС України не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Представник відповідача в судовому засіданні апеляційного суду підтримав вимоги апеляційної скарги та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання апеляційного суду не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що в силу приписів ч.2 ст. 313 КАС України не перешкоджає розгляду справи.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи скарги, апеляційний суд вважає, що скарга не належить до задоволення з таких підстав.
Суд першої інстанції встановив та підтверджується матеріалами справи, що 21 вересня 2017 року ТзОВ ,,Мега Опт Торг”(постачальник) та ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг” (покупець) уклали договір поставки нафтопродуктів № МЕГ/БЕЛ-15/17, відповідно до якого постачальник зобов'язався передати у власність покупця нафтопродукти в кількості та за ціною, обумовленою у додатках до договору. Оплата за поставлену продукцію здійснюється безготівково в національній валюті України шляхом банківського переказу грошових коштів на банківський рахунок постачальника. По кожній окремій партії і оформляється додатком до договору і актом приймання-передачі продукції. Строк оплати продукції по кожній окремій партії продукції визначається умовами відповідних додатків, при цьому термін оплати підліковується від дати поставки продукції у відповідності до п. 7.4 Договору (а.с.32-33) .
Відповідно до додатку № 16 від 20.03.2018 року до Договору поставки нафтопродуктів № МЕГ/БЕЛ-15/17 від 21.09.2017 року, сторони договору узгодили придбання ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг” у ТзОВ ,,Мега Опт Торг” нафтопродуктів в кількості 135,00 т на суму 4 191 750,00 грн., в т.ч. ПДВ - 698 625,00 грн. Термін поставки продукції становить 180 календарних днів від дати підписання додатку. Покупець зобов'язався здійснити попередню оплату, зазначеної в п. 1 продукції протягом п'яти банківських днів, починаючи від дати підписання Додатку (а.с.48).
На виконання умов, передбачених Додатком, платіжним дорученням № 490 від 20.03.2018 року ТЗОВ ,,Бел Петрол Трейдінг” перерахувало на розрахунковий рахунок ТзОВ ,,Мега Опт Торг” кошти в розмірі 4 068 520,41 грн. як попередню оплату за поставку нафтопродуктів в кількості 131 тонна (а.с. 57). Відповідно по даній операції була виписана податкова накладна № 607 від 20.03.2018 року на суму 4 068 520,41 грн., яка направлена для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрація якої зупинена (а.с. 60).
Однак реєстрація зазначеної податкової накладної зупинена контролюючим органом відповідно до п.201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинена з тих підстав, що ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 ,,Критеріїв ризиковості платника податку”. Позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
На виконання отриманого повідомлення від 04.01.2019 року позивач направив на адресу відповідача повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податкових накладних/розрахунку коригування реєстрація якої/якого зупинена № 607, до якого долучив копії документів, в яких міститься інформація про операції вказаній у податковій накладній, реєстрація якої зупинена, а саме: витяги з протоколу загальних зборів продавця і покупця, накази на призначення директорів сторін договору, податкові та видаткові накладні на придбання та реалізацію нафтопродуктів, договори поставки нафтопродуктів та додатки до них, паспорти якості, залізничні накладні, відомості вагонів до залізничної накладної, сертифікати відповідності, акти приймання-передачі продукції, платіжні доручення по оплаті продукції.
В пояснювальній записці позивач зазначив наступне: ТзОВ ,,Мега Опт Торг” уклали з ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг” договір поставки нафтопродуктів № МЕГ/БЕЛ-15/17 від 21.09.2017 року, згідно якого ТзОВ ,,Мега Опт Торг” зобов'язується передати (поставити) у власність покупця нафтопродукти, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити ці нафтопродукти.
20 березня 2018 року сторони уклали Додаток № 16 до Договору поставки нафтопродуктів № МЕГ/БЕЛ-15/17 від 21.09.2017 року, згідно якого ТзОВ ,,Мега Опт Торг” прийняв на себе зобов'язання передати (продати) у власність ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг” бензин А-92 (код УКТ ЗЕД 2710124194) в кількості 135,000 т по ціні 25 875,00 грн. без ПДВ за тонну на умовах DDP станція Сарни та/або Удрицьк-експ. та/або Коростень та/або Коростень-Подільський та/або Бережесть та/або Сновськ та/або Бережесть експ. згідно правил INCOTERMS в редакції 2010 року.
Згідно п. 5 Додатку № 16 від 20.03.2018 року Договору поставки нафтопродуктів № МЕГ/БЕЛ-15/17 від 21.09.2017 року покупець зобов'язується здійснити попередню оплату зазначеної п. 1 продукції протягом п'яти банківських днів, починаючи від дати підписання даного Додатку. На підставі цього 20.03.2018 року ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг” платіжним дорученням № 490 здійснило попередню оплату нафтопродуктів згідно Договору № МЕГ/БЕЛ-15/17 від 21.09.2017 року в сумі 4 068 520,41 грн., в т.ч. ПДВ, на підставі якої за наслідками першої події - попередньої оплати, було виписано податкову накладну № 607 від 20.03.2018 року на бензин А-92 в кількості 131,0312531 т по ціні 25 875,00 грн./т без ПДВ. При реєстрації податкової накладної № 607 від 20.03.2018 року у ЄРПН була отримана квитанція № 1 від 11.04.2018 року про зупинення реєстрації.
Згодом сторони уклали Додаткову угоду від 12.08.2018 року до Додатку № 16 від 20.03.2018 року до Договору поставки № МЕГ/БЕЛ-15/17 від 21.09.2017 року, згідно п. 1.1 якої ТзОВ ,,Мега Опт Торг” зобов'язується передати (поставити) у власність покупця 120,00 т бензину А-92 (код УКТ ЗЕД 2710124194) по ціні 28 820,00 грн/т без ПДВ.
ТзОВ ,,Мега Опт Торг” 12.08.2018 року поставило на ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг” Бензин А-92 (код УКТ ЗЕД 2710124194) в кількості 117,700 тон по ціні 28 820,00 грн/т без ПДВ на загальну суму 4 070 536,80 грн., в т.ч. ПДВ. Поставка підтверджується Актом прийому-передачі продукції № 15 від 12.08.2018 року до додатку № 3 від 23.10.2017 року та додатку № 16 від 20.03.2018 року до Договору поставки нафтопродуктів № МЕГ/БЕЛ-15/17 від 21.09.2017 року. По акту прийому-передачі продукції № 15 від 12.08.2018 року поставлено 117,700 тон по додатках:
1) 117,06416958 тон по Додатку № 16 від 20.03.2018 року (було складено розрахунок коригування № 1 від 12.08.2018 року до податкової накладної № 607 від 20.03.2018 року (розрахунок коригування № 1 від 12.08.2018 року ДФС не прийнято у зв'язку з зупинкою реєстрації податкової накладної, до якої він складений);
2) 0,0583041 тон - по Додатку № 3 від 23.10.2017 року (було складено розрахунок коригування № 2 від 12.08.2018 року до податкової накладної № 498 від 23.10.2017 року, реєстраційний № 9222845766).
При цьому позивач просив прийняти документи, які підтверджують реальність операції, складені відповідно до чинного законодавства та є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної № 607 від 20.03.2018 року (а.с. 28-29).
Рішенням Комісії Головного управління ДФС у Львівській області від 14.01.2019 року № 1049843/40810024 в реєстрації податкової накладної № 607 від 20.03.2018 року було відмовлено (а.с.16).
Незгода позивача з вказаним рішенням про відмову в реєстрації податкової накладної зумовила його звернення до суду з даним позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що рішення відповідача про відмову у реєстрації податкової накладної є необґрунтованими, оскільки платник податків надав всі необхідні документи для реєстрації податкової накладної, у реєстрації яких відмовлено.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та оскарженому рішенню суду першої інстанції колегія суддів апеляційного суду зазначає наступне.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до приписів пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу (ПК) України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Статтею 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін (пункт 201.1).
Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пункт 201.2).
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені.
На підставі викладеного апеляційний суд дійшов висновку, що позивач у відповідності до зазначених норм виписав та надіслав у визначенні законодавством строки податковому органу податкову накладну № 607 від 20.03.2018 року для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За змістом пункту 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначається, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (підпункт 201.16.1).
Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.2).
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (підпункт 201.16.3).
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року № 753/30621 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Критерії оцінки).
Відповідно до підпункту 1.6 пункту 6 Критеріїв оцінки Моніторинг податкової накладної/розрахунку здійснюється ДФС за такими критеріями: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% - від 0,02 до 0,03; більше 50% - від 0,015 до 0,02; більше 40% - від 0,01 до 0,015, більше 30% - від 0,005 до 0,01, більше 20% - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).
Дослідивши матеріали справи апеляційний суд вбачає, що позивач надав пояснення та копії документів, що підтверджують факт господарської операції.
Відповідно до пункту 13 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМ України від 21.02.2018 № 117 (далі -Порядок № 117), який набрав чинності 22.03.2018, тобто, був уже чинним на час прийняття комісією оскарженого рішення, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування; 2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; 3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 21 Порядку № 117 визначено, що підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Виходячи з системного аналізу наведених нормативно-правових актів, колегія суддів дійшла висновку, що однією із підстав для прийняття комісією рішення про відмову в реєстрації податкової накладної є ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку.
А підпункт 4 пункту 13 Порядку № 117 містить вимоги до квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, в якій зазначаються копії документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Таким чином, колегія суддів вважає, що контролюючий орган може прийняти рішення про відмову в реєстрації податкової накладної з підстав ненадання платником податку копій документів лише у тому випадку, якщо платник податків не надав конкретного документа, який був вказаний у квитанції.
За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що надані позивачем документи повністю підтверджують факт господарської операції, а тому рішення комісії щодо відмови у реєстрації податкової накладної є протиправним, оскільки комісія не досліджувала факт реального здійснення господарської операції, а обмежилась лише формальними підставами для відмови у реєстрації податкової накладної.
Доводи податкового органу про те, що платник податків зобов'язаний подати усі документи відповідно до приписів пункту 14 Порядку № 117, який містить перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, колегія суддів визнає безпідставними, оскільки пункт 21 Порядку не містить такої підстави для відмови в реєстрації податкової накладної як ненадання платником податку копій документів, визначених пунктом 14.
Згідно з пунктом 22 Порядку № 117 рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.
За змістом пункту 27 Порядку № 117 рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не зазначено конкретного переліку документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної.
При цьому можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання на реєстрацію податкової накладної напряму залежить від чіткого формулювання фіскальним органом позиції про те, під який саме критерій (ії) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій підпадає платник податку.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов висновку, що нечітке формулювання органом ДФС у квитанції підстав для зупинення реєстрації податкової накладної, а саме з вказівкою про те, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 ,,Критеріїв ризиковості платника податку”, зумовило необхідність подання позивачем до контролюючого органу повідомлення про подання пояснень та копій документів, якими він підтверджував реальність господарських операцій із ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг”.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції належним чином дослідив надані сторонами докази та дійшов обґрунтованого висновку щодо наявності у ТзОВ ,,Мега Опт Торг” усіх правових підстав для реєстрації податкової накладної № 607 від 20.03.2018 року, виходячи з належного підтвердження первинними документами фактичного виконання господарських операцій.
За таких обставин колегія суддів визнає вірними та обґрунтованими висновки суду першої інстанції про те, що наявність досліджених в судовому засіданні доказів - первинних документів у своєму взаємозв'язку із іншими документами виключає визначені законодавством передумови, встановлені для ризиковості операцій та визначені органом ДФС України в якості підстави для зупинення реєстрації податкової накладної № 607 від 20.03.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підсумовуючи викладене, колегія суддів погоджується з доводами суду першої інстанції про те, що надані позивачем документи повністю підтверджують реальність господарських операцій з постачання товариством позивача для ТзОВ ,,Бел Петрол Трейдінг” нафтопродуктів.
Наведені обставини спростовують доводи апеляційної скарги про невідповідність рішення суду першої інстанції нормам матеріального та процесуального права, а тому апеляційний суд не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Статтею 242 Кодексу адміністративного судочинства (КАС) України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи вищенаведене, апеляційний суд визнає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив обставини справи та ухвалив законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, рішення суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, доводи апеляційної скарги їх не спростовують, а тому підстав для скасування рішення суду першої інстанції немає.
Керуючись ч.3 ст. 243, ст. 310, п. 1 ч. 1 ст.315, ст. ст. 316, 321, 322 , 325, 328329 КАС України, суд,-
апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 липня 2019 року у справі № 1.380.2019.001563 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя В. В. Святецький
судді Л. Я. Гудим
О. М. Довгополов
Повне судове рішення складено 14.11.2019.