Постанова від 13.11.2019 по справі 714/966/19

Справа № 3/714/526/19

ЄУН:714/966/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" листопада 2019 р. м. Герца

Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Єфтемій С.М, розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли з Герцаївського відділення поліції Сторожинецького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

мешканця

АДРЕСА_1 ,

не працюючого

за ч.2 ст. 1732 Кодексу про адміністративні правопорушення України ,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12 серпня 2019 року ОСОБА_1 , 11 серпня 2019 року, о 22 год. 30 хв. за місцем проживання - АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї сестри, ОСОБА_2 насильство в сім'ї, а саме виганяв з дому, виражався нецензурною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкода її фізичному та психічному здоров'ю.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_2 з посиланням на те, що конфлікт із сестрою за місцем проживання мав місце, але самих обставини не пометає так як це було у серпні місяці, просив суворо не карати та врахувати його стан здоров'я так як являється інвалідом ІІ групи.

Заслухавши пояснення особи що притягується до адміністративної відповідальності та дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, за необхідне зазначити про таке.

Нормою ст. 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа), відповідно до вимог ст.ст. 278, 280 КпАП України, повинен належним чином з'ясувати : чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті, в т.ч. чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

За положеннями ст. 251 КпАП України (зі змінами), доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу, в дану випадку уповноважених посадових осіб Національної поліції.

Отже, протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.

Порядок оформлення в органах Національної поліції України, у тому числі в їх структурних (відокремлених) підрозділах (далі - органи поліції), матеріалів про адміністративні правопорушення, порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення врегульовано Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 06.11.2015 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 року за № 1496/27941 (далі - Інструкції).

Згідно п.7 Інструкції не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою.

За постановою Герцаївського районного суду Чернівецької області від 07 листопада 2019 року вказаний адміністративний матеріал щодо притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за вчинення насильства у сім'ї був повернутий Герцаївському відділенню поліції Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області для усунення недоліків, серед яких і зазначення правової норми яка передбачає відповідальність за вчинене останнім правопорушення, про що не було вказано у протоколі про адміністративне правопорушення.

Втім, на порушення вказаного, замість складання нового протоколу про адміністративне правопорушення та ознайомлення з ним особу яка притягається до адміністративної відповідальності, відповідальна особа - працівник Герцаївського відділення поліції вніс до раніше складеного протоколу про адміністративне правопорушення запис про правову кваліфікацію вчиненого ОСОБА_1 правопорушення.

Частина 1 ст. 7 КпАП України передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Ураховуючи вищенаведене та зважаючи на те, що вирішення питання притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності без роз'яснення йому суті правопорушення за адміністративним протоколом який складений із порушенням вимог чинного законодавства є неприпустимим, та з огляду на те, що судове рішення не може ґрунтуватись на припущеннях, то провадження у справі відносно ОСОБА_3 підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КпАП, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 1732 КпАП України.

На підставі наведеного, керуючись п.1 ст.247, ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 1732 КпАП України закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Герцаївський районний суд шляхом подачі в 10-и денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.

Суддя: