709/2027/19
12 листопада 2019 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Кваша І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючого директором ТОВ "ПРАЙМ-ПРОЕКТ 15", що зареєстровано в АДРЕСА_1 ,
- за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,-
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області 08 листопада 2019 року надійшли матеріали про притягенння ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 04 листопада 2019 року
№ 119/23-00-54-04-018, 30 вересня 2019 року ГУ ДПС у Черкаській області встановлено, що ТОВ "ПРАЙМ-ПРОЕКТ 15" несвоєчасно подано платіжні доручення на перерахування податкового зобов'язання з орендної плати за серпень 2019 року в сумі 14337,75 грн., терміном сплати 30.09.2019 року. Такими діями ОСОБА_1 як керівник ТОВ "ПРАЙМ-ПРОЕКТ 15" вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Проаналізувавши адміністративні матеріали суд встановив наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З матеріалів, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що директором ТОВ "ПРАЙМ-ПРОЕКТ 15" є ОСОБА_2 . Проте протокол про адміністративне праовпорушення складено відносно ОСОБА_1 .
Також в протоколі не вказано місце вчинення порушення, що згідно ст. 276 КУпАП впливає на визначення підсудності. З доданих до протоколу документів вбачається, що ТОВ "ПРАЙМ - ПРОЕКТ 15" зареєстровано в м. Запоріжжя.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність повернення адміністративних матеріалів до Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області для належного оформлення, тобто правильного зазначення прізвища, імені та по-батькові особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та обгрунтування підсудності матеріалів саме Чонобаївському районному суду Черкаської області.
Керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 278 КУпАП, суд, -
Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП повернути до Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.М.Кваша