Справа №461/8611/19
12 листопада 2019 року м. Львів
суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р.,
з участю представника Львівської митниці ДФС Лубоцького Б.,
розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , тимчасово не працююча, адреса проживання: АДРЕСА_1 , 943 АДРЕСА_2 . Паспорт: НОМЕР_1 , виданий: 22.09.2012р.
за ч. 6 ст. 481 Митного Кодексу України,-
ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) 29.09.2019 року близько 11 години 55 хвилин в зону митного контролю по смузі руху «червоний коридор» пункту пропуску «Шегині» митного пост: «Мостиська» Львівської митниці ДФС заїхав транспортний засіб «NEOPLAN», реєстраційний номер НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , в якому в якості пасажира переміщалася громадянка Угорщини ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ), яка слідувала з РП в Україну. Під час проходження митного контролю та митного оформлення вищезазначеного транспортного засобу встановлено, що на даного громадянина спрацював профіль ризику 401-1 та 801-1, що наявна інформація про ввезення у попередніх періодах інших транспортних засобі, по яких відсутні відомості щодо подальшого вивезення. Проведеною перевіркою у відповідності до інформації електронних баз даних АСМО «Інспектор» та єдиній, автоматизованій інформаційній системі ( ЄАІС) Департаменту митної справи ДФС з'ясовано що, громадянка Угорщини ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) ввезла на митну територію України в режимі «Тимчасове ввезення до 1 року» через митний пост «Солотвино» Закарпатської митниці транспортний засіб: 22.04.2018 08:35:10, автомобіль. «КІА CARNIVAL», р/н НОМЕР_4 . номер кузова НОМЕР_5 .
Будь-яких підтверджуючих документів щодо аварії або дії обставин непереборної сили, у відповідності до вимог ст. 460 МК України, громадянин Угорщини ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) до митного контролю не надала.
Відповідно до п. 1 ст. 380 Митного кодексу України тимчасове ввезення громадянами - нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Разом з тим нормами ч. 1 ст. 192 МК України передбачено, що у разі, якщо під час перевезення товарів транспортний засіб внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили не зміг прибути до органу доходів і зборів призначення, перевізник зобов'язаний терміново повідомити найближчий орган доходів і зборів про обставини події, місце знаходження товарів і транспортного засобу.
Таким чином гр. Угорщини ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) на транспортному засобі. КІА CARNIVAL», р/н НОМЕР_4 , номер кузова НОМЕР_5 перевищила строк тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України більше ніж на тридцять діб.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України.
Відповідно до ч. 7 ст. 380 МК України, у разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених транспортних засобів особистого користування внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється за умови надання органам доходів і зборів власниками таких транспортних засобів достатніх доказів їх втрати чи зіпсування. Дозволяється поміщення таких транспортних засобів у митний режим знищення або руйнування. Проте жодних документів вказаних у ч. 1 ст. 460 та ч. 7 ст. 380 МК України, ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) не надавала.
У відповідності до вимог ст. 192 Митного кодексу України, до найближчого органу доходів і зборів про обставини, події (аварії або дії обставин непереборної сили), місцезнаходження автомобіля вказаний громадянин не зверталася.
У судовому засіданні представник ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) - адвокат Фатула Т.В. факт правопорушення інкримінованого ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) заперечив з мотивів, викладених у письмових поясненнях. Просив закрити провадження у справі, у зв'язку з закінченням строку притягнення до відповідальності. При цьому додав, що державним інспектором з митного оформлення, факт правопорушення було виявивлено 23.04.2019р року, тобто на наступний день після закінчення річного строку перебування транспортного засобу на митній території України, а протокол про порушення митних правил було складено тільки у вересні 2019 року. З цих підстав обчислення строку притягнення до відповідальності та накладення адміністративного стягнення слід розпочинати з наступного дня після закінчення річного строку перетину автомобілем митного кордону України, тобто з 23.04.2019 року.
Представник Львівської митниці протокол про порушення митних правил підтримав.
ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) у суд не з'явився, хоча була належним чином повідомлена про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується підписом на протоколі, в якому вказано дату, час та місце розгляду справи. Суд враховує те, що ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Відповідно до ч.4 ст.526 МК України суд вважає можливим проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Перевіривши матеріали справи та надані докази, заслухавши представника Львівської митниці на підтримання протоколу, представника ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) - адвокат Фатула Т.В. приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ч.6 ст.481 МК України, а в задоволенні клопотання адвоката Фатули Т.В. слід відмовити.
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується також наступними даними: протоколу про адміністративне правопорушення № 3778/20900/19 від 29.08.2019 року; копії свідоцтва про реєстрацію т. з. та контрольного талона; митної декларації, видруку з Диспетчера ЗМК та пасажирського пункту пропуску; доповідної записки та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.
Відповідно ч.6 ст. 481 МК України перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу затриманого, вважаю необхідним ОСОБА_5 ( ОСОБА_2 ) визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України та накласти стягнення у виді конфіскацію транспортного засобу.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) слід стягнути в користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526, 528 МК України, суд,-
ОСОБА_5 ( ОСОБА_2 ) визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України та накласти стягнення у виді конфіскації, в дохід держави, транспортного засобу, а саме: автомобіль марки «КІА CARNIVAL», р/н НОМЕР_4 . номер кузова НОМЕР_5 .
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь Державної судової адміністрації України 384,20 грн. судового збору.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.
Суддя О.Р. Юрків.