Ухвала від 14.11.2019 по справі 712/6562/19

Ухвала

Іменем України

Справа №712/6562/19

Провадження №1-кп/712/498/19

14 листопада 2019 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

за участю:

прокурора - ОСОБА_3

потерпілого - ОСОБА_4

захисника - ОСОБА_5

обвинуваченого - ОСОБА_6

розглянувши у судовому засіданні у залі суду в м. Черкаси кримінальне провадження №12018251010005511 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.08.2018, за обвинуваченням:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Вінниця, українця, громадянина України, освіта вища, одруженого, учасника бойових дій, працюючого, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.125 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Соснівського районного суду м. Черкаси перебуває кримінальне провадження №12018251010005511, за обвинуваченням ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

Органами досудового розслідування ОСОБА_6 , обвинувачується в тому, що він 22.07.2018, приблизно о 01 годині 26 хвилин, перебуваючи біля входу до розважального закладу «Cherkassy Bierstube», що у м. Черкаси по вулиці Хрещатик, 225, разом з іншою невстановленою на даний час особою, в ході сварки, яка виникла на ґрунті раніше виниклих неприязних відносин, з метою спричинення тілесних ушкоджень, умисно завдали ОСОБА_4 кулаками обох рук не менше 12 ударів в область голови, від яких останній втратив свідомість та впав на землю, з яких ОСОБА_6 наніс не менше 9 ударів кулаками обох рук.

В подальшому ОСОБА_6 продовжуючи свої злочинні дії наніс не менше двох ударів правою рукою в область голови ОСОБА_4 , внаслідок чого заподіяв потерпілому тілесні ушкодження у вигляді крововилив повік лівого ока, крововилив в білкову оболонку лівого ока, дрібні рани повік лівого ока, які згідно висновку судово-медичної експертизи № 02-01/1101 від 28.09.2018 відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.

Дії ОСОБА_6 , органом досудового розслідування кваліфіковані за ч.1 ст.125 КК України, за ознаками умисного легкого тілесного ушкодження.

Під час судового засідання потерпілий ОСОБА_4 , заявив клопотання про звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 , від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження на підставі п.7 ч.1 ст.284 КПК України, у зв'язку з його відмовою від обвинувачення.

Обвинувачений ОСОБА_6 , а також захисник ОСОБА_5 , просили суд задовольнити клопотання потерпілого ОСОБА_4 , та звільнити ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності.

Прокурор не заперечував проти закриття кримінального провадження №12018251010005511, у зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Суд вислухавши учасників судового провадження, вивчивши матеріали щодо клопотання потерпілого ОСОБА_4 , приходе до наступного.

Відповідно до ч.3 ст.288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно п.7 ч.1 ст.284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Як вбачається з п.1 ч.1 ст.477 КПК України, кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого в тому числі щодо кримінального правопорушення передбаченого статтею 125 (умисне легке тілесне ушкодження) КК України.

В судовому засіданні судом встановлено, що потерпілий ОСОБА_4 , звернувся з заявою про відмову від обвинувачення у кримінальному провадженні та ця відмова може бути прийнята судом оскільки відповідає вимогам кримінального процесуального законодавства України та не порушує будь-чиїх прав.

На підставі викладеного, суд вважає за можливе звільнити обвинуваченого ОСОБА_6 , від кримінальної відповідальності та закрити кримінальне провадження.

Запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_6 , не обирався та підстави його визначення на цьому етапі відсутні.

Цивільний позов у кримінальному провадженні №12018251010005511, не заявлено. Процесуальні витрати відсутні.

Долю речових доказів суд вирішує у відповідності до вимог ст.100 КПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.284, 285, 288, 350, 477 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Звільнити ОСОБА_6 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.125 КК України, від кримінальної відповідальності на підставі п.7 ч.1 ст.284 КПК України, у зв'язку з відмовою потерпілого ОСОБА_4 , від обвинувачення.

Кримінальне провадження №12018251010005511, за обвинуваченням ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.125 КК України, закрити.

Речові докази: DVD диск з відеозаписом з камер відео спостереження розважального закладу «Cherkassy Bierstube», що у м. Черкаси, по вул. Хрещатик, 225, який приєднано до матеріалів кримінального провадження №12018251010005511, після набрання ухвалою законної сили, зберігати в цьому провадженні.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи діб з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
85633731
Наступний документ
85633733
Інформація про рішення:
№ рішення: 85633732
№ справи: 712/6562/19
Дата рішення: 14.11.2019
Дата публікації: 21.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти громадського порядку та моральності; Хуліганство