Справа № 329/700/19
Провадження № 3/329/290/2019
про повернення матеріалів для належного оформлення
11 листопада 2019 року смт Чернігівка
Суддя Чернігівського районного суду Запорізької області Богослов А.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
Так, до Чернігівського районного суду Запорізької області з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 449 від 16.08.2019 з відповідними додатками відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно п.2 ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи доходжу до наступних висновків.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Зі змісту протоколу вбачається, що місцем вчинення правопорушення вказане місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Слід звернути увагу, що протокол складений за несвоєчасне подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Такі функції виконуються особою, яка обіймає посаду в конкретному органі державної влади або місцевого самоврядування, а отже й декларацію має подавати саме як службова (посадова) особа цього органу, а не як фізична особа. Відповідно місцем вчинення правопорушення є місце знаходження конкретного органу державної влади або місцевого самоврядування, в якому особа обіймає посаду, а не місце її проживання.
Отже місце вчинення правопорушення посадовою особою, яка склала протокол зазначено неправильно.
Визначення місця вчинення адміністративного правопорушення є суттєвою обставиною вчинення правопорушення, у тому числі від такої обставини залежить визначення підсудності справи.
Постановою Чернігівського районного суду Запорізької області від 20.08.2019 протокол № 449 від 16.08.2019 з відповідними додатками відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП був повернутий посадовій особі, яка його склала для дооформлення.
В подальшому до суду був повернутий протокол, при цьому такий його недолік, як неправильно зазначене місце вчинення правопорушення усунутий не був. У супровідному листі від УЗЕ в Запорізькій області зазначено про незгоду із постановою суду від 20.08.2019 в частині виконання вказівки про усунення недоліків. Проте незгода із постановою суду не може бути підставою для неусунення недоліків.
Так, посадовій особі, яка склала протокол необхідно:
1) зазначити місце вчинення адміністративного правопорушення за місцем розташування відповідного органу державної влади або місцевого самоврядування,
Пунктом 12 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17.10.2014 передбачено, що суди мають повертати протоколи про адміністративне правопорушення, у разі недодержання при їх складанні вимог ст.256 КУпАП, для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 254, 256, 278 КУпАП, суддя,
Протокол про адміністративне правопорушення № 449 від 16.08.2019 з відповідними додатками відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП повернути до Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України,- для належного оформлення.
Постанова набирає законної сили з моменту її ухвалення і оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Богослов