Провадження № 3/235/2760/19
Єдиний унікальний № 239/7579/19
Іменем України
14 листопада 2019 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., за участю секретаря Соловйової М.О., правопорушника ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Покровського ВП Головного управління Національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Покровська Донецької області, громадянина України, офіційно не працюючого, що зареєстрований за та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.187 КУпАП -
В проваджені суду перебуває об'єднаний адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП ОСОБА_1 , якому присвоєно № 3/235/2761/19.
З протоколу АПР18 № 179154 від 26.10.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 22.10.2019 року о 21.30год, повторно протягом року, за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив щодо своєї матері ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме: виражався на її адресу нецензурною лайкою, ображав та принижував, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психологічному здоров'ю.
Крім того, ОСОБА_1 , повторно протягом року, п'ять разів порушив встановлений щодо нього ухвалою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 08.07.2019 року, адміністративний нагляд.
ОСОБА_1 ознайомлений з протоколом, в судовому засіданні визнав, що вчинив правопорушення, зазначені в протоколах, а саме 22.10.2019 року вчинив своїй матері сімейну сварку, а також 5 разів порушив встановлений щодо нього адміністративний нагляд. Пояснив, що не з'являвся на реєстрацію та був відсутній вдома, оскільки працює неофіційно і затримується на роботі.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи. Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 року №11 „Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП, згідно зі ст.245 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Під час розгляду адміністративного матеріалу було встановлено наступні обставини.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.1 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству» № 2229-19, який було прийнято 07.12.2017 року, домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Згідно п.14 цього Закону, психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.
Під час розгляду адміністративного матеріалу було встановлено наступні обставини.
22.10.2019 року о 21.30год, ОСОБА_1 , повторно протягом року, за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив щодо своєї матері ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме: виражався на її адресу нецензурною лайкою, ображав та принижував, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психологічному здоров'ю, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення АПР18 № 179154 від 26.10.2019 року(а.с.1).
Скоєне ОСОБА_1 правопорушення підтверджується поясненнями його матері ОСОБА_2 , та протоколом про прийняття її заяви про вчинене правопорушення від 23.10.2019 року, в яких вона зазначила, що 22.10.2019 року о 21.30год її син ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, влаштував їй сімейну сварку, під час якої виражався на її адресу нецензурною лайкою, ображав та принижував,. Просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.(а.с.4-5)
Постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 26.04.2019 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП та призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 170грн.(а.с.8)
Крім того, ухвалою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 08.07.2019 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд за його місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , строком на один рік та встановлені обмеження: зокрема - заборона виходу з квартири в період часу з 20.00год. до 4.00год. наступної доби окрім як на роботу та зобов'язано з'являтися на реєстрацію до органів поліції за місцем проживання 4 рази на місяць.(а.с.19-20)
Як вбачається з протоколів АПР18 № 179152, АПР18 № 179153, АПР18 № 179135 від 26.10.2019 року, АПР18 № 179051 від 29.10.2019 року, ОСОБА_1 11.10.2019 року о 22.00год, 21.10.2019 року о 20.45год 23.10.2019 року о 21.15год., 23.10.2019 року о 00.30год. був відсутній вдома за адресою: АДРЕСА_1 у встановлений йому судом час.(а.с.13, 25, 37, 52)
Крім того, 04.11.2019 року ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до Покровського ВП ГУ НП в Донецькій області у визначений йому день з 09.00 до 17.00год, що підтверджується реєстраційним листом, про що було складено протокол АПР18 № 179156 від 07.11.2019 року.(а.с.71, 76)
Постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 05.08.2019 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП за порушення правил адміністративного нагляду та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51грн..(а.с.18)
Відповідно до ст.173-2 ч.2 КУпАП вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру(застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Згідно ч.2 ст.187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами щодо яких встановлений такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Проаналізувавши докази по справі, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП, оскільки він вчинив домашнє насильство, повторно протягом року, внаслідок чого могла була завдана шкода психічному та фізичному здоров'ю потерпілої, висновків для себе не зробив, попереднє покарання не виконав, тому його слід визнати винним за ст.173-2 ч.2 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП також кваліфіковані вірно, оскільки він п'ять разів вчинив порушення правил адміністративного нагляду, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи викладене, слід визнати ОСОБА_3 винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 та ч.2 ст.187 КУпАП і, керуючись ч.2 ст.36 КУпАП, призначити йому адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за ч.2 ст.173-2 КУпАП у вигляді громадських робіт на строк 40 годин.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП та враховує ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 173-2 ч.2, 187 ч.2, 276, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, суддя-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Покровська Донецької області, ІН № НОМЕР_1 визнати винним у скоєнні правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 та ч.2 ст.187 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення - громадські роботи на строк 40(сорок) годин за місцем проживання амінправопорушника, у вільний від роботи час, визначених органом місцевого самоврядування.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Покровська Донецької області, ІН № НОМЕР_1 , на р/р ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, судовий збір в сумі 384,20грн. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя