Справа № 296/10736/19
2-а/296/265/19
про відкриття провадження у справі
"11" листопада 2019 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду міста Житомира Шалота К.В., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління патрульної поліції у місті Житомирі (м. Житомир, вул. Покровська, 96) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
05.11.2019 ОСОБА_1 звернувся до Корольовського районного суду міста Житомира із позовом, в якому просив: визнати дії інспектора ДПП Житомирської області Янковського Ю.П. протиправними; скасувати постанову від 28.10.2019 про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 05.11.2019, справа № 296/10736/19 передана на розгляд судді Шалоті К.В.
Адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України; підлягає розгляду в судах в порядку адміністративного судочинства; адміністративний позов подано у строк, установлений законом; справа підсудна Корольовському районному суду міста Житомира; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без руху або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Водночас, позивачу відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, необхідно надати власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 80 КАС України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Враховуючи, що справа №296/10736/19 є незначної складності, а також враховуючи значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; обсяг та характер доказів, кількість сторін у справі; скорочені строки розгляду даної категорії справ, суддя вважає за необхідне призначити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Керуючись статтями 77, 160, 161, 171, 248, 256, 206, 257, 262, 269, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. Відкрити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Житомирі про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
2. Адміністративну справу № 296/10736/19 розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
3. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджуватиме докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, поданих до суду.
4. Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
5. Відповідач має право подати до суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів, з дня отримання цієї ухвали і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а позивачу направити копію відзиву та доданих до нього документів.
6. Відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
7. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк, без поважних причин, справа буде розглянута за наявними матеріалами.
8. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою https://kl.zt.court.gov.ua.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в частині недотримання правил підсудності до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя К. В. Шалота