61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
14.11.2019р. № 905/2098/19
Позивач: Приватне акціонерне товариство «Авдіївський коксохімічний завод», м. Авдіївка
до відповідача: Акціонерного товариства “Українська залізниця”, м. Київ, в особі регіональної філії “Донецька залізниця”, м. Лиман
про стягнення 21 870,46грн.
Суддя Матюхін В.І.
Приватним акціонерним товариством «Авдіївський коксохімічний завод» до Акціонерного товариства “Українська залізниця” пред'явлено позов про стягнення збитків (вартість нестачі) у розмірі 21 870,46грн., які виникли у зв'язку з несхоронним перевезенням вантажу (вугілля коксівне, в той же час згідно накладної перевозилось вугілля кам'яне) за відправкою по залізничній накладній №41817008 у напіввагоні №59084814.
Матеріали справи надсилаються за встановленою підсудністю до господарського суду м. Києва (за місцезнаходженням відповідача АТ “Українська залізниця” - юридичної особи) з огляду на наступне:
- згідно з ч.1 ст.30 Господарського процесуального кодексу України (виключна підсудність справ) “спори, що виникають з договору перевезення, у разі, коли одним з відповідачів є перевізник, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням перевізника”;
- спір за поданою позовною заявою виник з договору перевезення (відшкодування збитків, які виникли у зв'язку з незбереженням вантажу при перевезені за залізничною накладною, яка відповідно до ст.6 Статуту залізниць України є обов'язковою двосторонньою письмовою формою угоди на перевезення вантажу, яка укладається між відправником та залізницею на користь третьої сторони - одержувача);
- відповідач, АТ “Українська залізниця”, який є перевізником за спірним перевезенням, знаходиться в м. Києві;
- право вибору між господарськими судами, яким відповідно до статті 29 Господарського процесуального кодексу України підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу;
- п.1 ч.1 ст.31 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017р.) передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;
- відповідно до ч.3 ст.31 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017р.) передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.29, 30, 31 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
Передати матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства «Авдіївський коксохімічний завод» за встановленою підсудністю до господарського суду м. Києва.
Відповідно до ст.ст.235, 255 Господарського процесуального кодексу України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Повний текст судового рішення складено 14.11.2019р.
Передачу справи здійснити не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
Інформацію по справі що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua.
Суддя В.І. Матюхін