13.11.2019
Справа № 522/19005/19
Провадження № 3/522/12261/19
13 листопада 2019 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Чернявська Л.М., розглянувши матеріали, що надійшли 01.11.2019 року з Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 164 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
11 листопада 2019 року до суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18№344783 від 25.10.2019 року, ОСОБА_3 25.10.2019 року о 08 годині 00 хвилин знаходячись на вул АДРЕСА_2 Буніна, 38 в м. Одесі займався підприємницькою діяльністю без ліцензії, чим порушив порядок провадження господарської діяльності.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути для належного оформлення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до приписів ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18№344783 від 25.10.2019 року вбачається, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності є ОСОБА_4 , проте, згідно відомостей з незасвідченої належним чином копії посвідки на тимчасове проживання вірними даними особи є ОСОБА_3 , тобто анкетні дані особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не встановлено.
Також, суду до протоколу про адміністративне правопорушення надано не засвідчені належним чином уповноваженою посадовою особою копії рапорту, пояснень, посвідки на тимчасове проживання ОСОБА_3 , та інших господарських документів, більша частина з яких є нечитабельною.
Водночас, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено дані про свідків вчиненого правопорушення, а саме ОСОБА_5 та ОСОБА_6 Проте, пояснення свідка ОСОБА_5 , які могли б підтвердити обставини вчинення ОСОБА_3 вказаного у протоколі правопорушення в матеріалах справи відсутні, наявні лише нечитабельна та не засвідчена належним чином копія пояснень ОСОБА_6 .
Разом з тим, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18№344783 від 25.10.2019 року, 25.10.2019 року, ОСОБА_3 25.10.2019 року о 08 годині 00 хвилин займався підприємницькою діяльністю без ліцензії. Проте, органом, яким складено протокол, не зазначено які саме дозвільні документи чи/або ліцензія були відсутні у ОСОБА_7 . ОСОБА_8 той же час, до протоколу про адміністративне правопорушення додано не засвідчені належним чином у встановленому законом порядку копії: Договору № 1659-0 на право тимчасового користування місцями для розташування рекламних засобів від 01.12.2016 року та додатку до нього; Дозволу № 4702-А1/П/Л-б,Щ,М на розміщення зовнішньої реклами за адресою: м. Одеса, вул. Буніна, 38; листа в.о. начальника управління реклами Одеської міської ради ОСОБА_9 про отримання дозволу; Договору ТС-334/18 на право тимчасового користування місцями для розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності від 05.04.2018 року з Додатком № 2; паспорту прив'язки від 03.04.2018 року № 01-08/359 з фото фіксацією місця розташування ТС з прив'язкою до місцевості; паспорту прив'язки (тимчасовий пересувний літній майданчик (загальна площа твердого покриття - 19, 50 м2) м. Одеса, вул. Буніна, 38 (Приморський район)); листа Управління архітектури та містобудування від 03.04.2018 року № 01-08/359; виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ «Гаврилівка»; додатку до Договору поставки № 13 від 15.05.2018 року; витягу 1415524500234 з реєстру платників податку на додану вартість; Договору від 13.05.2018 року; Акту прийому-здачі виконаних робіт до Договору № 22-Д від 15.05.2018 року.
Тобто, органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення не розкрито об'єкт та об'єктивну сторону вчиненого ОСОБА_3 правопорушення, та в чому саме полягала суть правопорушення і яких саме документів не вистачало для здійснення господарської діяльності.
Крім того, як вбачається з відомостей КП «Д-3», 07 листопада 2019 року до суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_10 за ч.1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вчинених за тих же обставин, що і в справі про притягнення ОСОБА_10 до адміністративної відповідальності за ст. 164 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При цьому, 08 листопада 2019 року постановою Приморського районного суду м. Одеси, матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_11 , за ст. 156 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернуто до Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області для належного оформлення з аналогічних підстав, вказаних вище.
Тому підготовка до розгляду вказаної справи не може бути проведена, а зазначені недоліки не можуть бути усунуті в судовому засіданні.
Зі змісту ст. 245 КУпАП вбачається, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до абз. 5 п. 24 Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. № 14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З урахуванням викладеного, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення з додатками до нього підлягають поверненню для належного оформлення та забезпечення явки в судове засідання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в день надходження матеріалів справи про адміністративне правопорушення до суду.
Керуючись ст. 256, ст. 268 КУпАП,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 164 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Суддя Л.М. Чернявська