Ухвала від 13.11.2019 по справі 1.380.2019.001223

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.001223

УХВАЛА

з питань встановлення судового контролю

за виконанням судового рішення

13 листопада 2019 року

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Сакалоша В.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника ПАТ «Новоушицький консервний завод» про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по справі №1.380.2019.001223 за позовом публічного акціонерного товариства «Новоушицький концервний завод» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області, про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

у провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом публічного акціонерного товариства «Новоушицький концервний завод» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області, про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Рішенням суду від 30.05.2019 адміністративний позов задоволено повністю. Суд вирішив:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1058502/00374284 від 24.01.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 20.11.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 9 від 10.11.2018 датою її подання в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Судове рішення набрало законної сили 05.07.2019.

21.10.2019 через канцелярію суду позивач подав заяву вх.№38085 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №1.380.2019.001223.

Заява мотивована тим, що незважаючи на набрання рішенням законної сили відповідач його на дату подання даної заяви не виконав.

Листом від 22.10.2019 суд повідомив заявника що дана справа направлена до суду апеляційної інстанції, тому заява буде розглянута після повернення справи до Львівського окружного адміністративного суду.

08.11.2019 справа повернулася до Львівського окружного адміністративного суду у зв'язку з винесенням Восьмим апеляційним адміністративним судом ухвали про повернення апеляційної скарги.

При вирішенні заяви про встановлення контролю за виконанням судових рішень суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 382 КАС України).

Нормативні приписи, закріплені у ч. 1 ст. 382 КАС України, кореспондуються з положеннями, зокрема, ч. 6 ст. 245, ч. 1 ст. 372 КАС України, згідно з яким у резолютивній частині постанови зазначається встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.

Отже, сукупний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може, тобто, наділений правом, під час прийняття рішення у справі. При цьому, зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об'єктивних обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами.

Наведений висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у додатковій постанові від 31.07.2018 у справі 235/7638/16-а.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вирішення питання про встановлення судового контролю за виконанням рішень суб'єктом владних повноважень можливе лише під час прийняття такого судового рішення, при цьому встановлення такого контролю є правом суду, а не його обов'язком.

Відтак, суд першої інстанції встановлює судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень під час прийняття рішення у справі, зазначаючи про це у самому рішенні.

Такий контроль здійснюється шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення до суду першої інстанції, розгляду поданого звіту на виконання судового рішення, а в разі неподання такого звіту - шляхом встановлення нового строку. Зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, є правовим наслідком судового рішення.

Суд встановив, що під час ухвалення рішення від 30.05.2019 по справі №1.380.2019.001223 за позовом публічного акціонерного товариства «Новоушицький концервний завод» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області, про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, суд не встановлював судового контролю в порядку визначеному ст. 382 КАС України.

Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви позивача, а тому у її задоволенні необхідно відмовити.

Крім цього, суд звертає увагу заявника, що примусове виконання судових рішень здійснюється органами виконавчої служби, а тому позивач не позбавлений можливості скерувати виконавчі лист до органів виконавчої служби для примусового виконання рішення суду. Як вбачається з матеріалів справи станом на день розгляду вказаної заяви позивач не звертався із клопотанням про видачу виконавчих листів.

Керуючись ст.ст. 243, 248, 295, 382 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

у задоволенні заяви представника ТОВ «Новоушицький консервний завод» про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по справі №1.380.2019.001223 за позовом публічного акціонерного товариства «Новоушицький концервний завод» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області, про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя В.М.Сакалош