11 листопада 2019 року м. Ужгород№ 260/1120/19
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Микуляк П.П.
при секретарі Петрус К.І.,
за участю:
позивача:
ФОП Харатін І.Л., представник - не з'явився,
відповідача:
ГУ ДФС у Закарпатській області, ДФС України, представник - Токар М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області, Державної фіскальної служби України про скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов'язання вчинити певні дії, -
У відповідності до ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України проголошена вступна та резолютивна частини Рішення. Повний текст Рішення виготовлено та підписано 11 листопада 2019 року.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області, Державної фіскальної служби України, відповідно до якого просить суд:
- скасувати Рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26.06.2019р. №1205535/2349502716 та №1205536/2349502716;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №1 від 02.05.2019 року та №3 від 20.05.2019 року, поданих Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 Львовичем за датою подання;
- стягнути на користь позивача судові витрати.
Позовна заява обґрунтована тим, що відмова комісії, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН зареєструвати податкову накладну не відповідає чинному законодавству України.
Позивач зазначає, що можливість надання платником податків документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення ДФС конкретного виду критерію ризиковості платника податку, але у квитанціях відповідача не вказано ані конкретного виду критерію ризиковості платника податку, ані конкретного переліку документів, які необхідно надати для реєстрації зупиненої податкової накладної.
Позивач вважає, що прийняті відповідачем Рішення Комісії ДФС про відмову в реєстрації податкових накладних є безпідставними та прийнятими останнім з порушенням та неправильним застосуванням норм діючого законодавства, а отже такі рішення підлягають скасуванню в зв'язку з їх протиправністю.
Позивач в судове засідання не з'явився, однак подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідачів в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив. Просив відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 Ігор Львович (Ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) здійснює підприємницьку діяльність з 2007 року, видами економічної діяльності якого є:
- код КВЕД 82.30 - Організування конгресів і торговельних виставок; код КВЕД - 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг (основний); код КВЕД 85.59 - інші види освіти; код КВЕД 47.99 - Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами; код КВЕД 55.90 - Діяльність інших засобів тимчасового розміщення; код КВЕД 68.20 - Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; код КВЕД 70.22 - консультування з питань комерційної діяльності й керування; код КВЕД 73.20 - Дослідження кон'юктури ринку та виявлення громадської думки.
Як вбачається з матеріалів справи, 03 січня 2019 року, між ТОВ «Нетворк 21 Україна» (Фірма) та позивачем (виконавець) укладено договір №24 про надання лекторських послуг та здійснення підтримки у проведенні бізнес-тренінгів, семінарів, конференцій, зустрічей, предметом якого є надання Виконавцем за заявкою Замовника, у відповідності до умов Договору, спеціальні інформаційні та лекторські послуги та підтримку у проведенні бізнес - тренінгів, семінарів, конференцій, зустрічей (далі - заходів). Фірма зобов'язується оплачувати послуги Виконавця. Відповідно до п. 1.2 Договору, виконавець самостійно або через інших осіб здійснює наступне: проводить аналіз, збір та узагальнення даних, надає інформаційну підтримку щодо доцільності проведення заходів, форм та організації проведення заходів, тем заходів, здійснює організаційно - методичне забезпечення і супроводження проведення заходів, сприяє пошуку організатора семінару, направляє спеціалістів в якості консультантів та доповідачів (спікерів) для проведення заходів.
02 травня 2019 року була складена Податкова накладна № 1 на підставі зазначеного договору по факту надання послуг ТОВ «Нетворк 21 Україна», а саме проведення семінару в м. Махачкала, метою якого було сприяння збільшенню обсягів продажу продукції ТОВ «Емвей Україна», відповідно до укладеного договору між ФОП ОСОБА_1 та ТОВ «Емвей Україна» № 8682889 від 30.01.2018 року, п. 3.1 якого передбачено що виконавець надає послуги, спрямовані на збільшення обсягів продажу продукції ТОВ «Емвей Україна». Серед переліку послуг, обумовлених договором є зокрема здійснення заходів щодо інформаційного забезпечення споживачів продукції ТОВ «Емвей Україна»; проведення регулярних зустрічей, тренінгів, семінарів з іншими незалежними підприємцями Емвей з метою розвитку бізнесу та збільшення обсягів продажу продукції Замовника; заохочення та мотивація інших незалежних підприємців Емвей до досконалого вивчення та ведення бізнесу; надання постійної допомоги іншим незалежним підприємцям Емвей у практичному веденні бізнесу відповідно до правил, визначених Регулюючими документами.
Також, 02 травня 2019 року, позивачем направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1, в якій продавцем визначений позивач, покупцем - ТОВ «Нетворк 21 Україна», на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 19680,00 грн.(а.с. 24).
Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29 травня 2019 року податкову накладну від 02 травня 2018 року за № 1 прийнято (реєстраційний номер документу 9110882437) реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Податкова накладна відповідають вимогам підпункту 1.6 пункту 1 “Критеріїв ризиковості платника податку”. За змістом квитанції позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 25).
З метою реєстрації вказаної податкової накладної позивач направив до податкового органу пояснення та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням № 1 від 06.06.2019, ц яких також було детально розписано специфіку господарської діяльності позивача (а.с. 27).
26.06.2019 року, Рішенням №1205535/2349502716 комісією Головного управління ДФС у Закарпатській області відмовлено в реєстрації наданої позивачем на реєстрацію податкової накладної № 1 від 02.05.2019, підставою відмови в реєстрації зазначено ненадання платником податку копій документів: розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків, ( а.с.29).
15.07.2019 року, позивачем до ДФС України було надіслано скаргу у зв'язку із неврахуванням регіональною комісією ДФС специфіки діяльності підприємства на рішення комісії від 26.06.2019р. № №1205535/2349502716 щодо відмови у реєстрації податкової накладної № 1 від 02.05.2019.
22.07.2019 року, Рішенням комісії з питань розгляду скарг № 33394/2349502716/2 скарга позивача на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної залишена без задоволення, а рішення комісії контролюючого органу про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних залишено без змін, підставами відмови у цьому Рішення зазначено, ненадання платником податку копій договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них.
Крім того, 20 травня 2019 року, позивачем направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 3, в якій продавцем визначений позивач, покупцем - ТОВ «Нетворк 21 Україна», на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 5178,00 грн.(а.с. 34).
Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.06.2019 року податкову накладну від 20 травня 2018 року за № 3 прийнято (реєстраційний номер документу 9123480357) реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Податкова накладна відповідають вимогам підпункту 1.6 пункту 1 “Критеріїв ризиковості платника податку”. За змістом квитанції позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 35).
З метою реєстрації вказаної податкової накладної позивач направив до податкового органу пояснення та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням № 3 від 20.06.2019, у яких також було детально розписано специфіку господарської діяльності позивача (а.с. 36).
26.06.2019 року, Рішенням №1205536/2349502716 комісією Головного управління ДФС у Закарпатській області відмовлено в реєстрації наданої позивачем на реєстрацію податкової накладної № 3 від 20.05.2019, підставою відмови в реєстрації зазначено ненадання платником податку копій документів: розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків, ( а.с.29).
15.07.2019 року, позивачем до ДФС України було надіслано скаргу у зв'язку із неврахуванням регіональною комісією ДФС специфіки діяльності підприємства на рішення комісії від 26.06.2019р. № №1205536/2349502716 щодо відмови у реєстрації податкової накладної № 3 від 20.05.2019 року.
22.07.2019 року Рішенням комісії з питань розгляду скарг № 33393/2349502716/2 скарга позивача на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної залишена без задоволення, а рішення комісії контролюючого органу про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних залишено без змін, підставами відмови у цьому Рішення зазначено, ненадання платником податку копій договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них.
Згідно з пп.“б” п.185.1 ст.185 ПК України, об'єктом оподаткування є постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Відповідно до п.187.1 ст.187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Пунктом 201.10 ст.201 ПК України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначений Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21 лютого 2018 року № 117 (надалі по тексту - Порядок № 117).
Відповідно до п.5-7 Порядку № 117, податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку. У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється. У разі коли за результатами моніторингуподаткова накладна/ розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Отже, підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність: 1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку; 2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.
Суд зазначає, що вимоги пунктів 6 та 7 Порядку № 177 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов'язків контролюючих органів.
Відповідно до п.10 Порядку №117, критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає Державна фіскальна служба України та надсилає на погодження Міністерству фінансів України в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
Критерії ризиковості платника податку і здійснення операцій затверджені ДФС України від 01 листопада 2018 року.
Відповідно до вимог п.12 та 13 Порядку № 117, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування; 2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/ послуги згідно зДержавним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; 3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
В квитанції щодо зупинення реєстрації податкових накладних № 1 та №3 зазначено, що ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 “Критеріїв ризикованості платника податків”. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
Так, пп.1.6 п.1 “Критерії ризиковості платника податку і здійснення операцій” від 01 листопада 2018 року містить перелік різних критеріїв ризиковості платника податків, а саме:
- платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України";
- платник податку зареєстрований платником ПДВ менше трьох місяців;
- платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 та абз.1. п.49.2 і п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України;
- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 та п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);
- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Отже, контролюючий орган зобов'язаний у квитанції чітко вказати на конкретний вид критерію, який встановлений пп.1.6 п.1 листа ДФС України.
Відповідно до п.14 Порядку № 117, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури /інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Тобто, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Зі змісту квитанції слідує, що контролюючим органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.
Проте, контролюючим органом, в порушення підпункту 201.16.1 пункту 201.16. статті 201 ПК України, не вказано конкретного переліку документів, вичерпний перелік яких встановлений Порядком № 117, які є необхідними для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом в постанові від 21 травня 2019 року в справі № 620/3556/18.
Відповідно до п.15, 16 Порядку № 117, письмові пояснення та копії документів, зазначених у п.14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування. Письмові пояснення та копії документів, зазначених у п.14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Відповідно до п.20, 21 Порядку № 117, зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до пп.4 п.13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Крім того, суд зазначає, що у спірних рішеннях комісії ДФС про відмову в реєстрації податкових накладних зазначено як одну з підстав для відмови відсутність штампу банківської установи на банківській виписці.
Як зазначено в п.16 Порядку письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
В ст.14 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" вказано, що електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства України або на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб'єктів електронного документообігу.
Відповідно до п.2.10 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, яка затверджена Постановою НБУ від 21.01.2004 № 22 (далі - Інструкція),- клієнт, виходячи з технічних можливостей своїх та обслуговуючого банку, може подавати до банку розрахункові документи як на паперових носіях, так і у вигляді електронних розрахункових документів, використовуючи системи дистанційного обслуговування. Спосіб подання клієнтом документів до банку передбачається в договорі банківського рахунку.
Пунктами 10.1. та 10.3. Інструкції передбачено, що оперативне ведення клієнтом своїх рахунків у банку та обмін технологічною інформацією, визначеною в договорі між банком та клієнтом, клієнт може здійснювати за допомогою систем дистанційного обслуговування. Юридичною підставою для роботи клієнта за допомогою систем дистанційного обслуговування і оброблення банком дистанційних розпоряджень клієнта є договір банківського рахунку.
В п.62 Постанови НБУ № 75 від 04.07.2018 зазначено, що - виписки з особових рахунків клієнтів є підтвердженням виконаних за день операцій і призначаються для видачі або відсилання клієнту. Порядок, періодичність друкування та форма надання виписок (у паперовій/електронній формі) із особових рахунків клієнтів обумовлюються договором банківського рахунку, що укладається між банком і клієнтом під час відкриття рахунку.
Таким чином, ФОП ОСОБА_1 було надано банківську виписку з особового рахунку у повній відповідності до договору банківського рахунку укладеного між ним та АТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Таким чином, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення реальної господарської операції між ФОП ОСОБА_1 , а також на тон факт, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для неприйняття зазначених документів.
Відтак, оскаржуване рішення контролюючого органу є неправомірним, оскільки платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковими накладними, реєстрацію яких було зупинено, а Державною фіскальною службою прийнято безпідставні рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.
Відповідно до п.28 Порядку №117, податкова накладна /розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання такої події, як, зокрема, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з п.19-20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Таким чином, оскільки рішення про відмову у реєстрації податкової накладної підлягає скасуванню, то, відповідно, з урахуванням положень ч.2 ст.9 та ч.2 ст.245 КАС України, п.19-20 Порядку №1246, суд дійшов висновку про задоволення позову в цій частині шляхом зобов'язання ДФС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні № 1 та №3 ФРП ОСОБА_1 датою їх первинного направлення на реєстрацію.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги за даним адміністративним позовом є такими, що підлягають до повного задоволення, з вище визначених судом підстав.
Згідно з ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі наведеного та керуючись ст. 242-246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
Адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області, Державної фіскальної служби України про скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Скасувати Рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1205535/2349502716 від 26.06.2019р.
Скасувати Рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1205536/2349502716 від 26.06.2019р.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 02.05.2019 року подану Фізичною особою-підприємцем Харатін Ігором Львовичем за датою подання.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 20.05.2019 року подану Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 Львовичем за датою подання.
Стягнути на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ - 39393632) судові витрати у розмірі 1921,00 грн. (одну тисячу дев'ятсот двадцять одну гривню).
Стягнути на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (Львівськ площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ - 39292197) судові витрати у розмірі 1921,00 грн. (одну тисячу дев'ятсот двадцять одну гривню).
Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.255 КАС України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя П.П.Микуляк