Україна
Донецький окружний адміністративний суд
18 жовтня 2019 р. Справа№200/8105/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Бабіча С.І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі - відповідач), в якому просив суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Добропільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області від 14.05.2019 року № 530 про відмову в призначенні пенсії;
- зобов'язати Добропільське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати ОСОБА_1 періоди роботи з 11.03.2017 року по 26.07.2018 року у ТОВ «Укрвуглесервіс» в якості прохідника підземного та з 01.10.2015 року по 02.11.2015 року у ТОВ «Кінон» в якості прохідника підземного, до пільгового стажу роботи за Списком № 1;
- зобов'язати Добропільське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву № 530 від 19.02.2019 року ОСОБА_1 про призначення пенсії з урахуванням періодів роботи з 11.03.2017 року по 26.07.2018 року у ТОВ «Укрвуглесервіс» в якості прохідника підземного та з 01.10.2015 року по 02.11.2015 року у ТОВ «Кінон» в якості прохідника підземного, як пільгового стажу роботи за Списком №1.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 19 лютого 2019 року звернувся до відповідача із заявою № 530 та відповідними документами про призначення пенсії, згідно частини 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
У травні 2019 року позивачем було отримане рішення №530 від 14 травня 2019 року про відмову в призначенні пенсії.
Позивач зазначає що має необхідний стаж, що дає йому право на призначення пенсії на пільгових умовах.
Крім цього позивач вказує на те, що відмова у призначенні йому пенсії є протиправною та такою, що порушує його право на соціальний захист у старості, передбачене ст. 49 Конституції України.
Позивач зазначає, що для підтвердження стажу ним було надано відповідні довідки, які не були враховані з посиланням на те, що довідки уточнюючі пільговий характер роботи оформлені неналежним чином.
Позивач також вважає спірне рішення відповідача необґрунтованим та таким, що позбавляє його права на пенсійне забезпечення.
Відповідач через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування відзиву на позовну заяву відповідач посилається на те, що для підтвердження пільгового стажу роботи ТОВ «Укрвуглесервіс» за період з 11.03.2017 року по 26.07.2018 року позивачем була надана довідка уточнюючого пільговий характер роботи без номеру та без дати видачі ТОВ «Укравуглесервіс» в якості прохідника підземного.
Оскільки зазначена довідка видана з порушенням норм діловодства (відсутні вихідний номер, дата видачі довідки та підпис головного бухгалтера), управлінням 27.03.2019 за №4612/04 та 10.04.2019 за №5596/04 були направлені запити до Об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Маріуполь Донецької області щодо надання акту перевірки на вищевказану довідку.
Станом на час подання відзиву до суду відповідь від ОУПФУ в м. Маріуполь управлінням не отримана.
Щодо не зарахування періоду роботи в ТОВ «Кінон» за період з 01.10.2015 по 02.11.2015 року відповідач зазначає, що позивачем не були надані уточнюючі довідки крім, цього з трудовий книжки щодо спірного періоду роботи міститься лише загальна назва професії, без конкретизації характеру та виду виконуваної роботи, відсутні відомості про зайнятість позивача не менше 80% робочого часу, встановленого для працівників цього виробництва, професій чи посад, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних із виконанням певних трудових обов'язків, які засвідчені штампом та печаткою.
Відповідач зазначає, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вбачається, що основний вид економічної діяльності ТОВ «Кінон» - 43.99 Інші спеціальні будівельні роботи, 46.13 Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами, 33.20 Установлення та монтаж машин і устаткування.
Тобто з аналізу ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» вбачається, що дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля та на підприємствах зайнятих у вугільній промисловості, а оскільки діяльність ТОВ «Кінон» не пов'язана з гірничодобувною галуззю, тому і спірний період праці не може бути зарахований до пільгового стажу позивача.
Враховуючи викладене, відповідачем було прийнято рішення від 14.05.2019 року № 530 про відмову в призначенні позивачу пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки відповідач не мав достатніх підстав для зарахування до пільгового стажу періоду роботи позивача в ТОВ «Укрвуглесервіс» з 11.03.2017 року по 26.07.2018 року та в ТОВ «Кінон» з 01.10.2015 року по 02.11.2015 року.
Відповідач вважає, що приймаючи рішення про відмову в призначенні пенсії діяв у спосіб та у межах визначених пенсійним законодавством.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2019 року суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду на 18 жовтня 2019 року.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
З огляду на те, що позивач, представник позивача та представник відповідача у судове засідання не з'явились, суд приходить висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорту серії НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 (а.с. 11-13).
З матеріалів справи судом встановлено, що 19 лютого 2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 56).
До заяви про призначення пенсії позивач надав наступні документи:
- заяву про призначення пенсії №530 від 19.02.2019 року;
- копію трудової книжки НОМЕР_3 І1 НОМЕР_4 ;
- довідки про підтвердження наявного трудового стажу, видані ВСП «ШУ«Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» №767, № 768, №769, №770 від 23.1 1.2019 р. №497. №498 від 07.12.2017 р., №1069'від 05.12.2017 р.;
- довідки про підтвердження наявного трудового стажу, видані ТДВ «Шахта «Білозерська» № 1019, № 1020 від 27.11.2017 р.;
- довідки видані ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтогіроходка» про підтвердження наявного трудового стажу №02/508 від 10.03.2017 р. та № 02/544 від 1 1.05.2017 р. довідку про підземні спуски;
- довідки видані ТОВ «Укрвуглесервіс» про підтвердження наявного трудового стажу та про підземні спуски в шахту б/н;
- довідки видані ТОВ «Укрцентраль» про підтвердження наявного трудового стажу №05 від 16.01.2019 р. та про підземні спуски в шахту № 06 від 16.01.2019 р.;
- копія паспорта та ідентифікаційного коду.
14 травня 2019 року Добропільським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області прийнято рішення № 530 про відмову в призначенні пенсії позивачу (а.с. 28-29).
У вказаному рішенні зазначено, що для призначення пенсії на пільгових умовах заявником надано довідку уточнюючу пільговий характер роботи без номера та без дати видачі ТОВ «Укрвуглесервіс» за період роботи з 11.03.2017 року по 26.07.2018 року у якості прохідника підземного.
Оскільки зазначена довідка видана з порушенням норм діловодства (відсутній вихідний номер, дата видачі та підпис головного бухгалтера), а відповідь на запит управління, щодо надання акту перевірки від 27.03.2019 року за вихідним номером 4612/04 та від 10.04.2019 року за вихідним номером № 5596/04 до Об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Маріуполь Донецької області, не надійшла, період роботи з 11.03.2017 по 26.07.2018 в ТОВ «Укрвуглесервіс» в якості прохідника підземного не враховано до підземного стажу.
Період роботи в ТОВ «Кінон» з 01.10.2015 р. по 02.11.2015 р. у якості прохідника не зараховано до підземного стажу, оскільки заявником не надано довідку про підтвердження пільгового характеру роботи.
Також до пільгового стажу не зараховані:
- 5 днів відпустки без збереження заробітної плати в період роботи в «Добропільському шахто будівельному управлінні № 5» відповідно довідки № 498 від 07.12.2017 року;
- 7 днів прогулів в період роботи на шахті «Новодонецька» відповідно довідки № 1069 від 05.12.2017 року.
Відповідно наданих документів загальний страховий стаж ОСОБА_1 складає 22 роки 22 дні, з них стаж роботи в підземних умовах - 3 роки 6 місяців 26 днів, в підземних умовах на провідних професіях - 16 років 1 місяць 3 дні (з урахуванням кратності 1/3-20 років 1 місяць 3 дні).
В загальній кількості стаж роботи в підземних умовах 23 роки 7 місяців 29 днів.
Відповідач вважає, що на момент звернення з відповідною заявою про призначення пенсії у позивача відсутній необхідний підземний стаж для призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
За таких обставин, рішенням № 530 від 14 травня 2019 р., відмовлено гр. ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у зв'язку з відсутністю необхідного підземного стажу.
У вказаному рішенні зазначено, що право на пенсію ОСОБА_1 набуде відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 23 січня 2025 року (а.с. 28-29).
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України “Про пенсійне забезпечення” від 05 листопада 1991 року № 1788-XII (далі по тексту - Закон № 1788), Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09 липня 2003 року № 1058 - IV (далі по тексту - Закон № 1058), Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08 листопада 2005 року № 383 “Про порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах” (далі по тексту - Порядок № 383), Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 “Про затвердження порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення (перерахунку) пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній” (далі по тексту - Порядок № 637) та іншими нормативно - правовими актами.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України “Про пенсійне забезпечення”.
Закон України “Про пенсійне забезпечення” №1788 від 05.11.1991 року, відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.
Законом № 1058 визначаються періоди, з яких складається страховий стаж.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону № 1058).
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом № 1788.
Частиною 3 статті 114 Закону Закону № 1058 передбачено, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років.
Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
За наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків і менше 7 років 6 місяців у жінок та страхового стажу, встановленого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім пункту 1 частини другої цієї статті, за кожний повний рік зазначених робіт пенсійний вік, встановлений абзацом першим статті 26 цього Закону, зменшується на один рік. При цьому пенсійний вік для жінок не може бути нижчим за вік, встановлений абзацом першим пункту 1 частини другої цієї статті.
Відповідно до ст. 62 Закону № 1788, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Відповідно до трудової книжки НОМЕР_5 позивач:
з 01.10.2015 р. прийнятий за строковим трудовим договором прохідником 5 розряду з повним робочим днем в шахті в ТОВ «Кінон»;
з 30.10.2015 року звільнений у зв'язку із закінченням трудового договору, на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП України;
02.11.2015 року запис № 35 від 30.10.2015 року визнано недійсним. Звільнено у зв'язку з закінченням строку трудового договору, на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП України;
з 11.03.2017 р. прийнятий прохідником підземним 4 разряда з повним робочим днем в шахті в ТОВ «Укрвуглесервіс»;
з 26.07.2018 р. був звільнений за переведенням в ТОВ «Укрцентраль» ст.36 п. 5 КЗпП України.
Проте, пунктом 3 Порядку № 383 встановлено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.
Згідно з пунктом 10 Порядку 383 встановлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку.
Таким чином, довідка уточнюючого характеру може бути основним доказом підтвердження пільгового стажу в період роботи на відповідних посадах або за професіями лише в тих випадках, коли відсутня трудова книжка або відсутні відповідні записи у трудовій книжці та в тих випадках, коли такий пільговий стаж виник до 21 серпня 1992 року.
Після 21 серпня 1992 року основними документами, які підтверджують пільговий стаж в період роботи на відповідних посадах або за професіями, які включені до Списків, є трудова книжка та документи, що підтверджують проведення атестації робочих місць за умовами праці. При цьому, значення трудової книжки та результатів атестації як основних документів, що підтверджують пільговий стаж роботи, встановлено статтями 13,62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і будь-які підзаконні нормативно-правові акти, які суперечать цьому положенню, не можуть бути застосовані до спірних правовідносин.
Суд зазначає, що у даній справі спірним періодом роботи позивача є період з 01.10.2015 року по 02.11.2015 року та з 11.03.2017 року по 26.07.2018 року (тобто період після 21.08.1992 року).
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 N 442 (далі - Порядок проведення атестації робочих місць), атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Зазначена постанова набула чинності з 21.08.92 року. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.92 року, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації.
Результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умов і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.
Такий же порядок застосовується у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації із визначенням правонаступника.
Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 (далі - Порядок № 383), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.
Таким чином, положення вказаного пункту передбачають, віднесення періоду роботи до пільгового стажу незалежно від дати внесення посади або професії до Списків, за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.
Аналіз наведених норм дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Відсутність підтвердження вищезгаданих обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 06 вересня 2018 року у справі № 599/1425/16-а (адміністративне провадження № К/9901/18983/18).
Верховний Суд України у постановах від 10 березня 2015 року (справа № 21-51а15), від 10 вересня 2013 року (справа № 21-183а13), від 02 грудня 2015 року (справа № 21-1329а15), від 12 квітня 2016 (справа № 21-6501а15), а також Верховний Суд у постановах від 23 січня 2018 року (справа № 732/2003/14), від 28 лютого 2018 року (справа № 604/328/17) також висловлювали правову позицію стосовно відсутності законних підстав для призначення пенсії на пільгових умовах з огляду на відсутність результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.
Вказані висновки суд враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин (частина 5 статті 242 КАС України).
Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч.4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивачем не надано суду доказів, які підтверджують результати атестації робочого місця позивача за умовами праці, як не надано і доказів додавання таких доказів до заяви про призначення пенсії.
Враховуючи викладене, відповідачем правомірно прийнято спірне рішення та не зараховано до пільгового стажу роботи позивача періоди роботи з 11.03.2017 року по 26.07.2018 року у ТОВ «Укрвуглесервіс» в якості прохідника підземного та з 01.10.2015 року по 02.11.2015 року у ТОВ «Кінон» в якості прохідника підземного.
З огляду на положення ст. 139 КАС України та відмову у задоволенні позовних вимог, судові витрати позивача відшкодуванню не підлягають.
Керуючись Конституцією України, Законами України “Про пенсійне забезпечення”, “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08 листопада 2005 року № 383 “Про порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах”, Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 “Про затвердження порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення (перерахунку) пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній”, Списком № 2 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, роботи в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, Кодексом адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Рішення складено у повному обсязі 06 листопада 2019 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у випадку розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.І. Бабіч