Постанова від 11.11.2019 по справі 127/28265/19

Справа № 127/28265/19

Провадження № 3/127/7306/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.11.2019 м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Вишар І.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції у Вінницькій областіпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовець, проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 130 ч.1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 06.10.2019 року о 16 год. 15 хв. на а/д М 12 346 км, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Nissan TIIDA» д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: неприродна блідність обличчя, тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився у присутності свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Волощук В.О. вину ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення не визнали, надали суду письмові заперечення, пояснили, що протокол складений з грубими порушеннями, оскільки інспектором поліції не було ОСОБА_1 запропоновано пройти освідування на стан сп'яніння на місці зупинки, просили суд провадження в справі закрити, в зв'язку відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 суду пояснив, що під час зупинення інспектором поліції водія ОСОБА_1 він перебував разом з ним в автомобілі. Поліцейським було запропоновано ОСОБА_1 проїхати пройти освідування на стан сп'яніння, на що останній відмовився, оскільки дане освідування буде тривати приблизно дві години, а ОСОБА_1 поспішав на потяг до м.Київ. Після того, як було складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 сів за кермо свого автомобіля і вони поїхали на вокзал. Свідків при складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 не бачив.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП слід закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.

Як визначено ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами, як наголошується вст. 251 КУпАП.

Порядок перевірки щодо стану сп'яніння на місці зупинки, передбачений ст. 266 КУпАП, відповідно до якої особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Крім того, відповідно до п. 6, 7 Розділу І, Наказу № 1452/735 від 09.11.2015 «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», огляд на стан сп'яніння проводиться:

поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);

лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).

Відповідно до п. 22, Розділу ІІІ Наказу № 1452/735 від 09.11.2015 «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

Як було встановлено в ході розгляду справи та з показів допитаного в судовому засіданні свідка ОСОБА_2 , водію ОСОБА_1 всупереч Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» не було на місці зупинки транспортного засобу запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння. Зазначене підтверджується відеозаписом з нагрудної камери (відеореєстратора) працівників патрульної поліції, що здійснювали оформлення даного адміністративного правопорушення.

У відповідності до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерств внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 року 1452/735 огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Ознакам алкогольного сп'яніння є: а ) запах алкоголю з порожнини рота; б) порушення координати рухів; в) порушення мови; г) виражене тремтіння пальців рук;, ґ) різка зміна забарвлень шкірного покриву обличчя; д) поведінка, що не відповідає обстановці.

Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або, перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є; наявність однієї чи декількох ознак алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю, з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови, почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Також, з оглянутого відеозапису з нагрудної камери (відеореєстратора) працівників патрульної поліції вбачається, що працівниками поліції жодним чином не проводився візуальний огляд ОСОБА_1 та на місці його зупинки не виявлялись ознаки сп'яніння а саме: неприродна блідність обличчя, тремтіння пальців рук.

Крім того, з даного відеозапису не вбачається присутність свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 під час відмови водія ОСОБА_1 від огляду на стан сп'яніння, дані свідки були запрошені після вказаних подій та поставили свої підписи на заповнених поліцейськими бланках пояснень. З огляду на викладене у суду відсутні підстави обґрунтовано вважати, що письмові покази свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є належними доказами, що засвідчують обставини зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Статтями 265-1 та 266 КУпАП передбачено вилучення посвідчення водія та відсторонення від керування в разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення за яке відповідно до кодексу може бути накладено стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортом. А тому на переконання суду на момент огляду водія, у працівників поліції не було в наявності підстав вважати, що ОСОБА_1 керував автомобілем в стані сп'яніння, оскільки ОСОБА_1 не був відсторонений від керування транспортним засобом.

Приймаючи до уваги, що всі сумніви щодо доведеності вини правопорушника слід тлумачити на його користь, за відсутності переконливих доказів вини ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що при розгляді справи не доведено, що в діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а тому провадження в справі відносно ОСОБА_1 слід закрити, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.

З огляду на вищенаведене, враховуючи дослідженні матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , допитаного свідка, суд вважає, що в судовому засіданні не знайшло підтвердження вчинення останнім правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

За таких обставин суд вважає, що справу слід закрити, в зв'язку з відсутністю складу правопорушення в діях ОСОБА_1 .

Керуючись п. 1 ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу стосовно ОСОБА_1 закрити в зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя/підпис/

Згідно з оригіналом.

Суддя: /Вишар І.Ю./

Секретар: /Федорова С.М./