Справа № 131/1389/19
Провадження № 3/131/643/2019
2019 р.
05.11.2019м. Іллінці
Іллінецький районний суд Вінницької області в складі судді Олексієнка О.Ю., розглянувши в м. Іллінці без фіксації судового процесу технічними засобами адміністративну справу, яка надійшла від Іллінецького ВП Гайсинського ВП ГУНП України у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого
за ч.1 ст.130 КУпАП
22 жовтня 2019 року до Іллінецького районного суду Вінницької області надійшла справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 , яка в порядку автоматизованого розподілу призначена до розгляду судді Олексієнку О.Ю.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №365585 від 03 жовтня 2019 року, ОСОБА_1 , 03 жовтня 2019 року, в с. Павлівка, Іллінецького району Вінницької області керував мотоциклом «ИЖ 412», державний номерний знак НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: почервоніння зіниць очей, тремтіння рук, зіниці очей не реагують на світло. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КпАП України суддя, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що їх слід повернути для доопрацювання з наступних мотивів.
Так, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 130 КУпАП, при цьому судом установлено, що ОСОБА_1 раніше неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП.
Всупереч вимоги ст. 256 КУпАП до матеріалів справи не додано жодних підтверджуючих документів про те, що ОСОБА_1 протягом року піддавався адміністративному стягненню за ст. 130 КУпАП. Вказані відомості необхідні суду для належного всебічного та об'єктивного розгляду справи та винесення в подальшому законного рішення.
За таких обставин вважаю, що розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий без усунення вищевказаних недоліків, тому необхідно повернути вказану справу про адміністративне правопорушення до Іллінецького ВП Гайсинського ВП ГУНП України у Вінницькій області для приведення матеріалів про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам закону.
На підставі викладеного, керуючись ст.256, 283 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 повернути до Іллінецького ВП Гайсинського ВП ГУНП України у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: