Постанова від 13.11.2019 по справі 373/1878/19

Справа № 373/1878/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2019 року м. Переяслав

Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Рева О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізичної особи-підприємця, мешканця АДРЕСА_1 ,

? за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ?

ВСТАНОВИВ:

02 травня 2019 року ОСОБА_2 близько 20.30 год по вулиці М. Грушевського в м. Переяславі Київської області, керуючи транспортним засобом марки «BMW 530 TD», реєстраційний номер НОМЕР_1 , здійснюючи маневр обгону на перехресті з вулицею Андрющенка зіткнувся з транспортним засобом марки «SKODA FABIA», реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_3 , який рухався в попутному напрямку попереду та здійснював маневр повороту ліворуч на вул. Андрющенка. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження, а ОСОБА_3 отримав тілесні ушкодження. Такими діями ОСОБА_2 порушив п. 14.6 «а» ПДР України.

ОСОБА_2 в суді підтвердив обставини вчинення ним дорожньо-транспортної пригоди та визнав свою вину.

В суді, викладені у протоколі обставини, підтвердились письмовими доказами.

Схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 02.05.2019, з якої вбачається, що місцем дорожньо-транспортної пригоди було перехрестя вулиць М. Грушевського - Андрющенка в м. Переяславі Київської області.

Протоколами огляду транспортних засобів, відповідно до яких при їх огляді виявлено механічні пошкодження.

Висновком судово-медичної експертизи № 63 від 04.09.2019 відносно ОСОБА_3 , з якого вбачається, що вказані в медичній документації останнього тілесні ушкодження за своїм характером відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.

Також дані обставини дорожньо-транспортної пригоди підтвердились поясненнями ОСОБА_3

Постановою про закриття кримінального провадження від 30.09.2019, відповідно до якої кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12019110240000179 від 03.05.2019, закрите у зв'язку з відсутністю в діях будь-кого із учасників ДТП складу кримінального правопорушення передбаченого ст. 286 КК України.

Дійсно, при вивченні матеріалів справи можна прийти до висновку, що порушення ОСОБА_2 п. 14.6 «а» Правил дорожнього руху України мали місце, оскільки механічні пошкодження на транспортних засобах прямо вказують на фактичні обставини дорожньо-транспортної пригоди та не суперечать поясненням водіїв та матеріалам справи.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що дії ОСОБА_2 вірно кваліфіковані за ст. 124 КУпАП, як порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу.

Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

З огляду на вищевикладене, оскільки постанова про закриття кримінального провадження прийнята 30.09.2019, справа про адміністративне правопорушення надійшла до суду 29.10.2019, то суд, приходить до висновку, що відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження по справі слід закрити, оскільки на момент розгляду справи строки накладення адміністративного стягнення закінчились.

Керуючись ст. 38, п. 7 ст. 247, ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП.

Провадження по справі відносноОСОБА_2 за ст. 124 КУпАП закрити, в зв'язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі до Київського апеляційного суду апеляційної скарги через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області.

Суддя О. І. Рева

Попередній документ
85592871
Наступний документ
85592873
Інформація про рішення:
№ рішення: 85592872
№ справи: 373/1878/19
Дата рішення: 13.11.2019
Дата публікації: 15.11.2019
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Переяславський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна