Ухвала від 18.10.2019 по справі 761/30209/19

Справа № 761/30209/19

Провадження № 2-а/761/560/2019

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Кондратенко О.О. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в м. Києві про визнання дій незаконними, скасування постанови про адміністративне правопорушення, закриття провадження у справі та стягнення моральної шкоди

ВСТАНОВИВ:

В липні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до Головного управління Національної поліції у місті Києві, в якому просив суд:

- на підставі ст.ст. 118-122 КАС України продовжити термін оскарження постанови;

- на підставі ст. 288 КУпАП України звільнити його( ОСОБА_1 ) від сплати судового збору;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції у місті Києві скасувати постанову серії ГБ № 477428 від 27 червня 2019 року про адміністративне правопорушення;

- визнати дії поліцейських такими, що перевищують службові повноваження.

Подана ОСОБА_1 заява підлягає поверненню.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 05 серпня 2019 року заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано стороні заявника строк для усунення недоліків, виявлених при поданні ним заяви, а саме: відповідно до ст. 289 КпАП України, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень ( ч.1, 4 ст.122 КАС України).

У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку (ч.1 ст.123 КАС Украхни).

Як вбачається із доданої до адміністративного позову копії постанови про адміністративне затримання, дата винесення якої - 27 червня 2019 року, а з адміністративним позовом ОСОБА_1 звернувся до суду 30 липня 2019 року, тобто з порушенням встановленого законом десятиденного строку з дня винесення постанови.

Звертаючись до суду з вищезазначеним позовом ОСОБА_1 продовжити термін осеарженя постанови. Із заявою про поновлення пропущеного ним строку для звернення з адміністративним позовом до суду не звертався; доказів поважності пропуску встановленого строку звернення до суду не надав.

Крім того, під час вивчення матеріалів позовної заяви було встановлено, що остання подана з порушенням вимог ст. 160 КАС України.

Пунктом 2 ч.5 ст. 160 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Найменування юридичної особи включає в себе організаційно-правову форму та назву.

Відповідно до ст.1 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ", місцезнаходження юридичної особи - це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Суддя повинен вимагати, щоб у заяві були зазначені точні і докладні відомості про відповідача.

Звертаючись до суду з позовом, позивач зазначив відповідачем у справі Головне управління Національної поліції у місті Києві, при цьому, з долучених до адміністративного позову документів не вбачається, що права позивача порушувалися саме працівниками Головного управління Національної поліції у місті Києві.

З урахуванням конкретних обставин справи суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню адміністративного судочинства, зокрема: необґрунтоване або штучне об'єднання позовних вимог з метою зміни підсудності справи, або завідомо безпідставне залучення особи як відповідача (співвідповідача) з тією самою метою. ( п.4 ч.2 ст.45 КАС України).

Крім того, копія доданої до адміністративного позову постанови є неякісною (неможливо з нею ознайомитися), що позбавляє суд можливості всебічно та об'єктивно дослідити наявні докази по вказаній справі.

Як вбачається з Довідки про доставку електронного листа, яка міститься в автоматизованій системі документообігу суду КП "Д-3", документ в електронному вигляді "Ухвала" від 05 серпня 2019 року по справі №761/30209/19, 21 серпня 2019 року о 22:38:30 був отриманий в кабінет ЕС ОСОБА_1 .

Не погоджуючись з вищезазначеною ухвалою суду, ОСОБА_1 04 вересня 2019 року звернувся до Шостого апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2019 року у відкритті провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду м.Києва від 05 серпня 2019 року було відмовлено.

Таким чином, недоліки, які були виявлені судом та викладені в ухвалі Шевченківського районного суду м. Києва від 05 серпня 2019 року ОСОБА_1 у встановлений судом строк не усунуті, а тому, заява, відповідно до ч.4 ст.169 КАС України вважається неподаною та повертається заявнику.

На підставі викладеного та керуючись ч.4 ст.169 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в м. Києві про визнання дій незаконними, скасування постанови про адміністративне правопорушення, закриття провадження у справі та стягнення моральної шкоди - вважати неподаною та повернути заявнику.

Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали, безпосередньо до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

У відповідності до п.15.5 Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Шевченківський районний суд міста Києва.

Суддя: