Справа № 761/36211/19
Провадження № 3/761/7695/2019
04 листопада 2019 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Савицький Олег Антонович, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Північного офісу держаудитслужби Державної аудиторської служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Дніпропетровськ, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої на посаді відповідального секретаря Національної Спілки композиторів України (далі - НСКУ), заступника голови тендерного комітету, за ч.1 ст. 164-14 КУпАП,
06 вересня 2019 року під час проведення моніторингу закупівлі на виготовлення сувенірної продукції за кодом ДК 021:2015:18530000-3 - «Подарунки та нагороди», проведеної НСКУ, виявлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді відповідального секретаря НСКУ, заступника голови тендерного комітету за місцем роботи за адресою: м.Київ, вул.Пушкінська, буд.32, порушила вимоги ч.7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон № 922-VIII), а саме допустила здійснення закупівлі послуг на виготовлення сувенірної продукції без застосування визначеної законодавством процедури закупівлі, зокрема 09.07.2019 року укладено три договори №№ 139, 140 та 141 на придбання сувенірної продукції за кодом ДК 021:2015:18530000-3 - «Подарунки та нагороди», загальна сума яких становить 514250,00 грн., що перевищує межі, які визначені у ч.1 ст. 2 Закону № 922-VIII (200000,00 грн.), за що передбачена адміністративна відповідальність, згідно з ч.1 ст. 164-14 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про час і місце судового розгляду була повідомлена належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи від неї не надходило, у зв'язку з чим, суддя вважає можливим проводити розгляд справи без присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності згідно з вимогами ст. 268 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-14 КУпАП, повністю доведена та підтверджується наступним: протоколом про адміністративне правопорушення; висновком про результати моніторингу закупівлі від 20.08.2019 року № 279; протоколом XIV з'їзду НСКУ від 11.12.2015 року; наказом про створення тендерного комітету та затвердження його складу від 17.05.2019 року № 4; наказом про затвердження Положення про тендерний комітет від 20.05.2019 року № 5; листами ознайомлення з наказами від 17.05.2019 року № 4 та від 20.05.2019 року № 5; Положенням про тендерний комітет (Додаток № 1 до наказу від 20.05.2019 року № 5).
Так, за результатами моніторингу закупівлі на виготовлення сувенірної продукції за кодом ДК 021:2015:18530000-3 - «Подарунки та нагороди», проведеної НСКУ (далі - Замовник), встановлено, що Замовник уклав договір з ФОП ОСОБА_2 від 09.07.2019 року № 140 на придбання сувенірної продукції вартістю 142250,00 грн. та оприлюднив на веб-порталі Уповноваженого органу звіт про укладений договір.
Згідно з інформацією про предмет закупівлі, оприлюдненою у електронній системі закупівель за номером ID: UA-2019-08-05-000150-b, Замовник визначив код предмета закупівлі 18530000-3 - «Подарунки та нагороди» національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 року № 1749 (далі - Єдиний закупівельний словник).
Разом з тим, відповідно до інформації, оприлюдненої у електронній системі закупівель, Замовник уклав ще два договори від 09.07.2019 року №№ 139, 141 на придбання сувенірної продукції за кодом 18530000-3 - «Подарунки та нагороди» Єдиного закупівельного словника та оприлюднив звіти про укладені договори (UA-2019-08-04-000019-b та UA-2019-08-04-000013-а), загальна сума яких становить 372000,00 грн.
Згідно з ч.7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Таким чином, суддею встановлено, що станом на 09.07.2019 року загальна сума укладених договорів за предметом закупівлі, що визначений відповідно до абз.2 п.1 р. II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 року № 454, за показником четвертої цифри основного словника 18530000-3 - «Подарунки та нагороди» Єдиного закупівельного словника становить 514250,00 грн., що перевищує межі, які визначені у ч.1 ст. 2 Закону № 922-VIII (200000,00 грн.).
Тобто в порушення вимог ч.7 ст. 2 Закону № 922-VIII, Замовник уклав договір від 09.07.2019 року № 140 на суму 142250,00 грн. без застосування процедури закупівлі, визначеної ч.1 ст. 12 Закону № 922-VII.
Разом з тим наказом голови НСКУ від 17.05.2019 року № 4 відповідно до п.1 розділу ІХ Закону України «Про публічні закупівлі» створено тендерний комітет та затверджено його склад: ОСОБА_3 , голова НСКУ (голова); ОСОБА_1 , відповідальний секретар НСКУ (заступник голови); ОСОБА_4 , заступник головного бухгалтера НСКУ (член комітету); ОСОБА_5., головний бухгалтер НСКУ (секретар комітету).
Згідно з наказом голови НСКУ від 20.05.2019 року № 5, затверджено Положення про тендерний комітет НСКУ (Додаток № 1 до наказу).
Положеннями ч.3 ст. 11 Закону № 922-VIII визначено, що тендерний комітет або уповноважена особа (особи): планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель; здійснює вибір процедури закупівлі; проводить процедури закупівель; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом; забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону; здійснює інші дії, передбачені цим Законом.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді відповідального секретаря НСКУ, заступника голови тендерного комітету, будучи відповідальною особою, в порушення вимог ч.7 ст. 2 Закону № 922-VIII допустила здійснення закупівлі послуг на виготовлення сувенірної продукції без застосування визначеної законодавством процедури закупівлі, а саме 09.07.2019 року укладено три договори №№ 139, 140 та 141 на придбання сувенірної продукції за кодом ДК 021:2015:18530000-3 - «Подарунки та нагороди», загальна сума яких становить 514250,00 грн., що перевищує межі, які визначені у ч.1 ст. 2 Закону № 922-VIII (200000,00 грн.).
При цьому, відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Враховуючи вищевикладене, суддя визнає ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-14 КУпАП, а тому приходить до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в доход держави у розмірі 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 11900,00 грн. у межах розміру, передбаченого санкцією ч.1 ст. 164-14 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 24, 33-35, 38, 164-14, 221, 251-252, 268, 277, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-14КУпАП, і застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави у розмірі 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 11900 (одинадцять тисяч дев'ятсот) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: