Справа № 761/38749/19
Провадження № 3/761/8222/2019
17 жовтня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Кондратенко Олена Олександрівна, розглянула матеріали, що надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м.Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Києві, працюючого директором ТОВ ?Чиста планета? , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 124 КпАП України
14 вересня 2019 року інспектором роти № 7, батальйону № 1 полку № 1 УПП в м.Києві ДПП лейтенантом поліції Анрдрійченком О.Ф. складено протокол в тім, що 14 вересня 2019 року о 02 годині 15 хвилин ОСОБА_1 , по вул. Золотоустівська на перехресті з вул.Чорновола керуючи автомобілем " ЗАЗ " номерний знак НОМЕР_1 , належним ОСОБА_2 та знходився з явними ознаками алкогольного сп'яніння, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на електроопору, при ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив п.12.1 Правил дорожнього руху, тобто вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КпАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення заперечував, та пояснив, що 14 вересня 2019 року о 02 годині 15 хвилин не перебував за кермом автомобіля, керував автомобілем в час ДТП його брат близнюк.
Допитаний в судовому засідання в якості свідка ОСОБА_3 підтвердив, що в момент ДТП, яка мала місце 14вересня 2019 року о 02 годині 15 хвилин по вул. Золотоустівська на перехресті з вул. Чорновола саме він перебував за кермом автомобіля " ЗАЗ " номерний знак НОМЕР_1 .
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує серед інших питань і питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Як вбачається із матеріалів справи про адміністративне правопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення складеному відносно ОСОБА_1 суперечать поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та показанням свідка, а тому потребують додаткової перевірки .
З урахуванням того, що зазначені обставини мають значення для правильного вирішення справи, суд, відповідно до ст.256 КпАП України, вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал для додаткової перевірки.
На підставі викладеного та керуючись ст.256 КпАП України, суд
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КпАП України повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м.Києві для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: