Справа № 420/6639/19
12 листопада 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Кравченко М.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування припису від 03.09.2019 року, визнання протиправними та скасування постанов від 01.10.2019 року № 712/19 та № 713/19, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування припису від 03.09.2019 року, визнання протиправними та скасування постанов від 01.10.2019 року № 712/19 та № 713/19.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву, суддя прийшов до висновку, що її слід повернути позивачеві з наступних підстав.
В позовній заяві ОСОБА_1 просить суд: визнати протиправним та скасувати Припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 03.09.2019 p., винесений Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про усунення вимог законодавства по відношенню до ОСОБА_1 ; визнати протиправною та скасувати Постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 01.10.2019 р. № 712/19, винесену Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради по відношенню до ОСОБА_1 ; визнати протиправною та скасувати Постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 01.10.2019 р. № 713/19, винесену Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради по відношенню до ОСОБА_1 .
З матеріалів позову вбачається, що 03.09.2019 року Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради видало Бородецькому Олександру Григоровичу припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, яким вимагає набути в установленому законом порядку право на виконання будівельних робіт та ввести реконструйований об'єкт до експлуатації за даною адресою або привести самочинно реконструйований об'єкт у відповідність до договору дарування за № 2-1299 від 08.04.2005 року в термін до 03.11.2019 року.
01.10.2019 року Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради прийняло постанову по справі про адміністративне правопорушення № 712/19, якою визнало ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.9 ст.96 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200,00 грн.
01.10.2019 року Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради прийняло постанову по справі про адміністративне правопорушення № 713/19, якою визнало ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.96 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200,00 грн.
Згідно з ч.1 ст.12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч.3 ст.257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.1 ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Разом з цим, згідно з ч.1 ст.286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
З урахуванням зазначеного, позовна вимога позивача про визнання протиправним та скасування припису відповідача від 03.09.2019 року належить до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження протягом шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі, а позовні вимоги позивача про визнання протиправними та скасування постанов відповідача від 01.10.2019 року № 712/19 та № 713/19 по справі про адміністративне правопорушення належать до розгляду протягом десяти днів як окрема категорія термінових адміністративних справ.
Відповідно до ч.1 ст.21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Згідно з ч.3 ст.21 КАС України якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Відповідно до ч.6 ст.21 КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з ч.1 ст.172 КАС України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Відповідно до ч.ч.4-5 ст.172 КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом. Не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам.
З урахуванням зазначеного, на думку судді, при звернення до суду з вказаним позовом позивачем порушено правила об'єднання позовних вимог, оскільки КАС України по різному врегульовано порядок розгляду таких справ, строки та порядок оскарження рішень за результатами їх розгляду також відрізняється.
Згідно з п.6 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
За таких обставин, з урахуванням зазначеного, суддя прийшов до висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування припису від 03.09.2019 року, визнання протиправними та скасування постанов від 01.10.2019 року № 712/19 та № 713/19 необхідно повернути позивачеві.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст.12, 21, 169, 171, 172, 243, 248, 257, 258, 286 КАС України, суддя -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування припису від 03.09.2019 року, визнання протиправними та скасування постанов від 01.10.2019 року № 712/19 та № 713/19 повернути позивачеві.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.256 КАС України.
Суддя М.М. Кравченко