Рішення від 11.11.2019 по справі 420/1540/19

Справа № 420/1540/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Танцюри К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання неправомірними та скасування приписів, скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс-2002" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання неправомірними та скасування припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 05.02.2018р., який видано директору ТОВ "Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства та припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 18.02.2018р., який видано директору ТОВ "Будкомплекс-2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства, скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 28.02.2019р. №5/1015-05/1-1491.

Розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 16.05.2019р. задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002" про забезпечення позову та зупинено дію постанови Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №5/1015-05/1-1491 від 28.02.2019р. про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності до набрання законної сили судовим рішенням у справі №420/1540/19.

Ухвалою суду від 16.05.2019р. зупинено провадження по справі №420/1540/19 до набрання законної сили судовим рішенням по справі №420/623/19.

Ухвалою суду від 10.10.2019р. поновлено провадження по справі.

Ухвалою суду від 10.10.2019р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

В обґрунтування позовних вимог позивач у позовній заяві зазначив, що за результатами планової перевірки, Департаментом Державної архітектурно- будівельної інспекції в Одеській області 30.11.2018р. відносно ТОВ «Будкомплекс-2002» був складений припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів та правил, яким зобов'язано до 10.12.2018р. усунути виявлені порушення. Позивач вказав, що листом відповідача від 22.01.2019р. №1015-05/1-450 було повідомлено про необхідність 05.02.2019р. об 11.00 прийняти участь у перевірці на об'єкті будівництва з метою перевірки виконання вимог припису від 30.11.2018р. та листом від 01.02.2019р. №01/19 ТОВ «Будкомплекс-2002» повідомило відповідача про те, що будівельний майданчик, матеріали та устаткування з 11.01.2018р., знаходяться у віданні Знам'янської сільської ради, ТОВ «Будкомплекс-2002» будь-яких робіт на вказаному майданчику з того часу не проводить та не знаходиться, таким чином,допустити або не допустити працівників ДАБІ ТОВ «Будкомплекс-2002» не взмозі, оскільки також не має доступу до цього майданчику. Однак, 05.02.2019р. бувскладений ще один припис, яким вимагалось до 19.02.2019р. усунути порушення у сфері містобудівного законодавства та попередити Департамент про виконання припису. Також, 18.02.2019р. відповідачем були складені акт про недопущення посадових осіб, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, припис про усунення порушень та 28.02.2019р. була складена постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №5/1015-05/1-1491. ТОВ «Будкомплекс-2002» не погоджується з даними приписами та постановою про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №5/1015-05/1- 1491, вважає їх прийнятими з грубим порушенням норм законодавства та прав ТОВ «Будкомплекс-2002», а отже, такими, що підлягають визнанню протиправними та скасуванню. Позивач, посилаючись на положення Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. №466, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вказав, що відповідальність за виконання будівельних робіт та за порушення вимог, несе саме замовник, а додержання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності здійснюється також виключно під час проведення підготовчих та/або будівельних робіт. Позивач зазначив, що ТОВ «Будкомплекс-2002», на організованому замовником майданчику виконало всі роботи згідно договору підряду та проектно-кошторисною документацією та 11.01.2018р., всі матеріали та устаткування були передані на відповідальне зберігання до Знам'янської сільської ради. Таким чином, на думку позивача, товариство не може нести відповідальності за невиконання приписів законодавства відповідальними за це особами замовника, а отже і не може а ні фізично, а ні юридично виконати вимоги припису, який оскаржується у судовому порядку.

22.04.2019р. до суду від Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області надійшов відзив, у якому відповідач зазначив, що перевірка проводилась у присутності представника ТОВ «Будкомплекс-2002» Сенькович Аліни Анатоліївни , якій було пред'явлено направлення на проведення планової перевірки та службове посвідчення головного інспектора посадовою особою та під час якої встановлено, що директором ТОВ«Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 порушено п.12 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. №466 та постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2015р. №747. Відповідач вказав, що головним інспектором були складені наступні документи: акт за результатами проведення планового заходу держархбудконтролю №108 від 30.11.2018р., протокол про адміністративне правопорушення від 30.11.2018р. та припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 30.11.2018р., які були отримані представником ТОВ «Будкомплекс-2002» СеньковичА .А. Також, відповідач зазначав, що оскільки представник ТОВ «Будкомплекс-2002» Сенькович А.А. від отримання постанови про накладення штрафу відмовилась, постанова була направлена поштою. Водночас, відповідач, посилаючись на умови договору №2068 від 26.12.2016р., ДБН «Організація будівельного виробництва» А.3.1-5:2016, зазначив, що «замовником» Знамянською сільською радою Іванівського району Одеської області було передано будівельний майданчик «підряднику» ТОВ Будкомплекс-2002», а відповідальним за організацію будівельного виробництва є саме підрядник» ТОВ«Будкомплекс-2002».

Згідно відповіді на відзив від 24.04.2019р. ТОВ «Будкомплекс-2002» не погоджується із доводами, викладеними у відзиві на позовну заяву, зазначивши, що ТОВ «Будкомплекс-2002» не може нести відповідальності за невиконання приписів законодавства відповідальними за це особами замовника. При цьому, будівельний майданчик, матеріали та устаткування з 11.01.2018р., знаходяться у віданні Знамянській сільській раді, ТОВ«Будкомплекс-2002» будь-яких робіт на вказаному майданчику з того часу не проводить та не знаходиться, таким чином, допускати будь-яких порушень у сфері містобудівної діяльності не взмозі, оскільки також не має доступу до цього майданчику.

Сторони повідомлялись про день та час слухання справи однак у судове засідання представники сторін не з'явились. 21.10.2019р. до суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Керуючись ч.9 ст.205 КАС України суд продовжив розгляд справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.

30.11.2018р. Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області складено припис про усунення порушення вимог законодаства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил у строк до 10.12.2018р., виданий директору ТОВ «Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 (а.с.13-15).

Зі змісту припису Департамента Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 30.11.2018р. вбачається, що за результатами планової перевірки проведеної на об'єкті буріння артезіанської свердловини для водопостачання ж/м ДРП-2 вул. Новоселів, с.Знам'янка, Іванівський район, Одеська область було встановлено порушення посадовою особою, директором ТОВ "Будкомплекс-2002" - ОСОБА_3 п.12 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. №466 та постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2018 року № 747(а.с.13-15).

Наказом Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області «Про проведення позапланової перевірки» №ЗЮПП-0402/1 від 04.02.2019р., відповідно до ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», п.7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23.05.2011р. №553, на підставі перевірки виконання вимог припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльсності, будівельних норм, стандартів і правил від 30.11.2018р., була призначена позапланова перевірка на об'єкті : «буріння артезіанської свердловини для водопостачання ж/м ДРП-2» за адресою вул.Новоселів, с.Знам'янка, Іванівський район, Одеська область, суб'єкт господарювання - ТОВ "Будкомплекс -2002"(а.с.76).

05.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій (а.с.80-81), у якому зазначено, що директор ТОВ "Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 не допустив посадову особу на перевіряємий об'єкт будівництва.

05.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено припис про усунення порушення вимог законодаства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, яким вимагається усунути порушення у сфері містобудівного законодавства у строк до 19.02.2019р. (а.с.82-83).

Зі змісту вказаного припису вбачається, що відповідно до абзацу 6 пункту 7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №553 посадовою особою Департаменту 05.02.2019р. здійснено виїзд на місце за вказаною вище адресою для проведення перевірки виконання вимог припису від 30.11.2018р., проте, директор ТОВ «Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 не допустив на вищезазначений об'єкт будівництва посадову особу, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінську Н.І. для здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю, що є порушенням п. 1 ч. 3 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та підпункту 1 пункту 11 Порядку здійснення державного архітектурно- будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 травня 2011 року № 553 (а.с.82-83).

05.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено протокол про адміністративне правопорушення, яким директора ТОВ «Будкомплекс -2002» повідомлено про те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 19.02.2019р. о 12:00год. (а.с.84-87).

Постановою головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. №26 від 19.02.2019р. визнано ОСОБА_3 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-42 КУпАП (а.с.88-90).

Разом з тим, 18.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій (а.с.93-94), у якому зазначено, що директор ТОВ "Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 не допустив посадову особу на перевіряємий об'єкт будівництва.

18.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено припис про усунення порушення вимог законодаства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, яким вимагається від директора ТОВ «Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 усунути порушення у сфері містобудівного законодавства у строк до 05.03.2019р. (а.с.98-99).

Зі змісту вказаного припису від 18.02.2019р. вбачається, що директор ТОВ«Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 не допустив посадову особу Департаменту ДАБІ в Одеській області на об'єкт для проведення позапланової перевірки виконання припису від 30.11.2018р., а також не надав необхідних документів для здійснення державного архутектурно -будівельного контролю, що є порушенням п.1 ч.3 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.п. 1 п. 11 та абз. 1, 3 п.14 Порядку здійснення державного архітектурно- будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 травня 2011 року №553(а.с.98-99).

18.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено протокол про адміністративне правопорушення, яким директора ТОВ «Будкомплекс-2002» повідомлено про те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 28.02.2019р. о 11:30год. (а.с.95-97).

Постановою головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. №5/1015-05/1-1491 від 28.02.2019р. визнано ОСОБА_3 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.2 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 57630,00грн. (а.с.33-35).

Частиною 1 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» 17 лютого 2011 року № 3038-VI визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об'єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Відповідно до п. 2 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 466 будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

Приписами п.5 Порядку №466 визначено, що будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та: подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) та об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта; видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

Згідно з п.11 Порядку №466, замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні, за виконання будівельних робіт без подання повідомлення та за порушення вимог, визначених цим Порядком, відповідно до Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до п.12 Порядку№ 466, інформація про документ, що дає право на виконання підготовчих та будівельних робіт (реєстраційний номер, дата видачі, найменування органу державного архітектурно-будівельного контролю, який здійснив дії щодо внесення даних до реєстру і здійснює контроль за будівництвом об'єкта), відомості про найменування, клас наслідків (відповідальності) об'єкта, зображення об'єкта та його основні техніко-економічні показники, замовника, проектувальника, підрядників, осіб, відповідальних за здійснення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт з урахуванням внесених змін розміщуються на стенді завдовжки не менше ніж 1,5 метра і завширшки не менше ніж 1 метр, що встановлюється на будівельному майданчику в доступному для огляду місці (за винятком індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них).

Пунктом 2 ч. 6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» передбачено, що суб'єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій - у розмірі тридцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Під час з'ясування офіційних обставин справи судом встановлено, що 26.12.2016р. між Знам'янською сільською радою (замовник) та ТОВ "Будкомплекс-2002" (підрядник) укладено договір №2068, згідно з п.1.1 якого підрядник бере на себе зобов'язання по виконанню робіт з "Буріння артезіанської свердловини для водопостачання ж/м "ДРП-2", с.Знам'янка, Іванівського р-ну, Одеської обл.", а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи (а.с.36-38).

Пунктом 2.1 договору визначено обов'язки замовника. Згідно з п.п. 2.1.1 п. 2.1 договору, до початку виконання робіт за цим договором замовник зобов'язується надати підряднику вихідні дані, в тому числі: правовстановлюючі документи на відведення землі, майданчик під розміщення проектованої свердловини.

Відповідно до п.п. 2.1.2 п. 2.1 договору, замовник зобов'язується, до початку виконання робіт з буріння підготувати майданчик для розміщення бурового агрегату і забезпечити електроенергією обладнання (220 і 380В).

Згідно з актом приймання-передачі матеріалів на відповідальне зберігання від 11.01.2018р., після виконання робіт за вказаним договором, ТОВ "Будкомплекс-2002" передало, а Знам'янська сільська рада прийняла на відповідальне зберігання нижчеперелічені матеріали: насос артезіанський 1 шт., щит управління "Каскад" 1 шт., кабель для насосу артезіанського 60 м, труба поліетиленова діам. 32 мм 60 м, клапан зворотній 1 шт., манометр 1 шт., лічильник холодної води 1 шт.(а.с.40)

Частиною 4 ст. 78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24.04.2018р. по справі №420/623/19 задоволено адміністративний позов ТОВ "Будкомплекс-2002"; скасовано припис Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 30.11.2018р., який видано директору ТОВ "Будкомплекс-2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства. Зазначене рішення набрало законної сили 05.08.2019р.

Вказаним рішенням встановлено, що припис від 30.11.2018р. прийнятий щодо особи, яка не є відповідальною за дотримання на об'єктів будівництва, що перевірявся вимог щодо розміщення стенду, а тому суд прийшов до висновку про наявність підстав для його скасування.

При цьому, приписи Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 05.02.2018р. та від 18.02.2018р., які видано директору ТОВ "Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства складені у зв'язку з невиконанням вимог припису Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 30.11.2018 р.

Враховуючи викладе та те, що умовами договору №2068 від 26.12.2018р. замовник зобов'язаний до початку виконання робіт з буріння підготувати майданчик для розміщення бурового агрегату і забезпечити електроенергією обладнання (220 і 380В), та те, що приписи Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 05.02.2018р. та від 18.02.2018р. складені у зв'язку з невикоконням вимог припису Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 30.11.2018р., який скасований рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24.04.2018р. по справі №420/623/19, суд, керуючись положеннями ч.4 ст.78 КАС України приходить до висновку, що позовні вимоги ТОВ «Будкомплекс-2002» про визнання протиправними та скасування приписів від 05.02.2018р. та від 18.02.2018р., є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог ТОВ "Будкомплекс-2002" про скасування постанови від 28.02.2019р. №5/1015-05/1-1491, якою накладено штраф за недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва, суд, керуючись положеннями ч.4 ст.78 КАС України та тим, що керівник ТОВ "Будкомплекс -2002" не був на час проведення перевірки особою, відповідальною за дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на спірному об'єкті будівництва і неуповноважений допускати чи не допускати перевіряючий орган на об'єкт буріння артезіанської свердловини для водопостачання ж/м ДРП-2 вул.Новоселів, с.Знам'янка, Іванівський район, Одеська область оскільки вказаний об'єкт після виконання робіт за вказаним договором згідно з актом приймання-передачі від 11.01.2018р. було ТОВ"Будкомплекс-2002" передано Знам'янській сільській раді, вважає,що позовні вимоги в цій частині є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов ТОВ "Будкомплекс -2002" підлягає задоволенню.

Частиною 1 ст.157 КАС України визначено, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Враховуючи викладене та у зв'язку з прийняттям рішення по вказаній справі, суд приходить до висновку про наявність підстав для скасування заходів забезпечення позову застосованих ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 16.05.2019р.

Частиною 1 ст.139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з платіжного доручення №169 від 15.03.2019р. позивачем сплачено судовий збір за подання вказаного адміністративного позову у розмірі 5763,00 грн.

Враховуючи те, що суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002", суд вважає за можливе стягнути з Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача сплачений судовий збір у сумі 5763,00 грн.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295,382 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002" - задовольнити.

Визнати неправомірним та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 05.02.2018р., який видано директору ТОВ"Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства.

Визнати неправомірним та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 18.02.2018р., який видано директору ТОВ"Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства.

Скасувати постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 28.02.2019р. №5/1015-05/1-1491.

Стягнути з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (вул. Канатна 83, м.Одеса) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002" (код ЄДРПОУ 13890646 вул. Елісаветинська 9, м.Одеса)сплачений судовий збір у сумі 5763,00 грн. (п'ять тисяч сімсот шістдесят три гривні).

Скасувати заходи забезпечення позову застосовані ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 16.05.2019р. по справі №420/1540/19.

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинстваУкраїни та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра

.