ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"12" листопада 2019 р. справа № 300/255/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області
про визнання неправомірними дій щодо зменшення розміру пенсії до 70% грошового забезпечення та зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії з 01.01.2018 у розмірі 83% відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням раніше здійснених виплат, -
ОСОБА_1 (надалі, також - позивач, ОСОБА_1 ) 04.02.2019 звернувся в суд з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі, також - відповідач) про визнання неправомірними дій, що полягають у зменшенні з 01.01.2018 розміру пенсійних виплат до 70%, та зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії, виходячи із 83% розміру грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем протиправно, із помилковим застосуванням статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", 01.01.2018 проведено перерахунок пенсії за вислугу років, зменшивши розмір процентної складової грошового забезпечення із 83% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, що призвело до невірного визначення розміру пенсії позивачу.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.02.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України) (а.с.1-2). Також, витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області належним чином засвідчені копії документів пенсійної справи позивача, пов'язаних з призначенням та перерахунком його пенсії.
Відповідачем 21.02.2019 подано до суду відзив на позовну заяву від 18.02.2019 №2750/06 (а.с.19-22), проте зміст відзиву не стосувався спірних правовідносин.
Ухвалою суду від 22.02.2019, зупинено провадження у даній адміністративній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/5401/18 від 04.02.2019 (а.с.30-31). Судом встановлено, що адміністративна справа №300/255/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області є типовою справою по відношенню до зразкової справи, рішення в якій ухвалено Верховним Судом 04.02.2019.
На адресу суду від позивача 22.02.2019 надійшла відповідь на відзив (а.с.34). У відповідності до частини 3 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України), у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив. З огляду на зазначені приписи процесуального закону, суд розглядатиме дану адміністративну справу без врахування доводів викладених у відповіді на відзив.
Відповідачем, 25.02.2019, подано клопотання №3054/06 від 22.02.2019 про зупинення провадження до набрання чинності рішенням Верховного Суду від 04.02.2019 у зразковій справі № Пз/9901/58/18 (а.с.105). З даного приводу суд зазначає, що ухвалою від 22.02.2019 (а.с.30-31) провадження у справі зупинено із цих самих підстав, тому вказане клопотання судом не розглядалося.
До суду, 27.02.2019, від відповідача надійшов відзив на позовну заяву №3053/06 від 22.02.2019. У відзиві представник Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області вказав, що на час призначення позивачу пенсії максимальний загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", становив 90% відповідних сум грошового забезпечення. Позивач звільнений в запас з вислугою 31 рік і 7 місяців отримав право на пенсію у розмірі 83% грошового забезпечення. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011, Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014, на момент проведення перерахунку пенсії позивачу, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" становив 70% відповідних сум грошового забезпечення. А тому, враховуючи наведені зміни у Законі, відповідачем правомірно здійснено перерахування пенсії позивачу в розмірі 70 відсотків сум грошового забезпечення, тому прохання позивача про здійснення перерахунку та виплати пенсії в розмірі 83% відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018 року є безпідставним та необґрунтованим. Щодо призначення пенсії позивача з 01.01.2018 року зазначив про порушення останнім шестимісячного строку звернення до суду (01.02.2019), а тому позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
На адресу суду, 13.08.2019, від позивача надійшла заява про поновлення провадження у справі (а.с.60-61). Проте, суд листом №300/255/19/2219/19 від 16.08.2019 роз'яснив позивачу те, що єдиною підставою для поновлення провадження у даній справі є усунення обставин, що викликали зупинення. В даному випадку такою підставою є набрання законної сили рішенням Верховного Суду від 04.02.2019 по справі 240/5401/18 (а.с.63).
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень судом встановлено, що рішення Верховного Суду у зразковій справі №240/5401/18 (Пз/9901/58/18) від 04.02.2019, за результатами апеляційного перегляду Великою Палатою Верховного Суду, постановою від 16.10.2019 залишене без змін, що свідчить про усунення обставин, які слугували підставою для зупинення провадження в справі. Відтак, судом постановлено ухвалу від 28.10.2019 про поновлення провадження у справі (а.с.65).
Вирішуючи даний спір, на переконання суду, необхідним є застосування правової позиції, викладеної у рішенні Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 04.02.2019 та постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 в зразковій справі №240/5401/18 (провадження №Пз/9901/58/18 та №11-198заі19).
Розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності позовну заяву, відзив на позов, письмові докази, наявні в матеріалах даної адміністративної справи, судом встановлено такі обставини.
На підставі заяви позивача про призначення пенсії за вислугу років від 27.12.2005 (а.с.52), ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років, із визначенням розміру пенсії враховуючи 83% його грошового забезпечення, що підтверджується копією розрахунку на пенсію за вислугу років за пенсійною справою № ХД-18579 (а.с.50).
Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", Івано-Франківським обласним військовим комісаріатом видано довідку №ХД 18579 від 05.03.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України (а.с.49). Вказаною довідкою визначено грошове забезпечення ОСОБА_1 у загальному розмірі - 10155 грн, в тому числі посадовий оклад - 5360 грн, надбавка за військовим званням - 1410 грн, надбавка за вислугу років (50%) - 3385 грн.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на підставі вищевказаної довідки, позивачу проведено перерахунок пенсії починаючи з 01.04.2018 (а.с.47). При цьому, відповідач застосував новий максимальний розмір грошового забезпечення - 70%, який визначений частиною 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", в редакції станом на момент здійснення перерахунку, та відповідно до пункту 23 розділу ІІ Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 №1166-VII.
Також, позивачу здійснено доплату до пенсії за січень - березень 2018 року, що підтверджується копією розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії, за пенсійною справою №ХД 18579 (а.с.48).
Не погоджуючись із застосованим обмеженням щодо максимального розміру пенсії, в результаті проведеного перерахунку, позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою від 23.01.2019, у якій висловив прохання здійснити перерахунок пенсії із застосуванням 83-відсоткового розміру грошового забезпечення (а.с.10).
У відповідь на це звернення відповідачем направлено ОСОБА_1 листа від 28.01.2019 №81/Г-15, у якому зазначено те, що відповідно до змін внесених до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" Законами України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" та "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", при здійсненні перерахунку розмір пенсії за вислугу років не може перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, а тому розмір пенсії позивача встановлено саме в такому розмірі (а.с.11).
Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача при проведенні перерахунку пенсії щодо зменшення розміру пенсії за вислугу років з 83% до 70% грошового забезпечення, звернувся до суду, з метою захисту свого порушеного права.
Надаючи правову оцінку спірним публічно-правовим відносинам, суд виходить із приписів законодавства та мотивів, зазначених нижче.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.
Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа військовослужбовців, визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за №2262-ХІІ (надалі, також - Закон №2262-ХІІ).
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII, у редакції чинній на момент останнього перерахунку пенсії позивачу, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону №2262-XII, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", згідно з пунктом 1 якої, чинної на момент виникнення спірних правовідносин, постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року за №393" (надалі, також - Порядок №45), яка набрала чинності 20.02.2008.
Відповідно до пунктів 1, 2 та 3, 5 Порядку №45, пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Як встановлено судом в результаті дослідження матеріалів справи, відповідачем на підставі Постанови №103 та довідки Івано-Франківського обласного військового комісаріату проведено позивачу перерахунок пенсії з 01.01.2018 (а.с.47, 48).
При проведенні такого перерахунку відповідачем застосовано максимальний розмір грошового забезпечення - 70% відповідних сум грошового забезпечення, при цьому правомірність своїх дій Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області обґрунтовує необхідністю застосування основного розміру пенсії у відсотках від грошового забезпечення, встановленого законодавством на момент проведення чергового перерахунку пенсії, що в даному випадку становить саме 70%, як це передбачено частиною 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Суд не погоджується з такими доводами відповідача і відповідно обґрунтуванням правомірності своїх дій, з огляду на такі обставини.
Згідно з пунктом "а" частини 1 статті 13 Закону №2262-ХІІ, у редакції на час призначення позивачу пенсії, пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Абзацом 5 вказаної статті встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Надалі, до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ вносились зміни, на підставі Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI: цифри "90" замінено цифрами "80"; на підставі Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 №1166-VII цифри "80" замінено цифрами "70".
Так, на момент виникнення спірних правовідносин максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на момент призначення пенсії, а розміри її складових визначаються Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається із наведених норм, складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.
Разом з тим відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.
Застосування відповідачем 70% цього показника до перерахунку пенсії відповідача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.
Порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка змін не зазнавала, а також нормами постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, а тому застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.
Таким чином, при перерахунку пенсії позивача змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Така позиція суду відповідає висновкам Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у рішенні від 04.02.2019 та Великої Палати Верховного Суду у постанові від 16.10.2019 в зразковій справі №240/5401/18 (провадження №Пз/9901/58/18 та №11-198заі19).
Враховуючи наведені обставини та висновки суду, при здійсненні позивачу перерахунку пенсії за вислугу років, відповідно до Постанови №103, відповідачем протиправно застосовано розмір процентної складової грошового забезпечення в розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення, а відтак, позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області є підставними, обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Суд також не погоджується із доводами представника відповідача щодо пропущеного позивачем шестимісячного строку звернення до суду, та зазначає, що відповідно до частини 3 статті 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Аналіз даної статті дає підстави дійти до висновку, що, за загальним правилом, не існує строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавством розмірі за минулий час, яку особа не отримувала з вини відповідного суб'єкта владних повноважень.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 25 травня 2016 року у справі № 164/1904/14-ц, у постановах Верховного Суду, зокрема, від 30 жовтня 2018 року у справі № 493/1867/17, від 19 березня 2019 року у справі № 806/1952/18.
Відтак, враховуючи висновок суду щодо неправомірних дій, що полягали у відмові здійснити перерахунок пенсії позивача виходячи із 83-відсоткового розміру грошового забезпечення, підстав для обмеження будь-яким строком права позивача на перерахунок пенсії немає.
Стосовно прохання позивача встановити судовий контроль шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення, суд зазначає таке.
Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Вказана норма процесуального закону дає право суду в разі наявності обґрунтованого сумніву щодо належного виконання його рішення скористатися додатковим інструментом контролю за його виконанням. Водночас такий обґрунтований сумнів повинен ґрунтуватися на належних підтверджуючих аргументах та доказах. В свою чергу, позивачем не наведено жодного вагомого аргументу щодо можливості невиконання рішення суду, яке набере законної сили та буде звернуто до виконання у відповідності до приписів Закону України «Про виконавче провадження». Суд зазначає, що загальні посилання на недобросовісність суб'єкта владних повноважень під час виконання інших судових рішень не є належним аргументом у підтвердження сумнівів щодо невиконання даного рішення суду в разі набрання ним законної сили.
Таким чином, зважаючи на недоведеність необхідності встановлення судового контролю, а також те, що вказаний захід є правом суду, а не обов'язком, на переконання суду, відсутні підстави у застосуванні судового контролю відповідно до статті 382 КАС України. Водночас, суд зазначає, що встановлення судового контролю не є позовною вимогою в розумінні статті 5 та 245 КАС України, а тому вимоги позовної заяви підлягають задоволенню в повному обсязі.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі підпункту 8 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір". Доказів про понесення ОСОБА_2 інших витрат, пов'язаних із розглядом справи суду не надано. Відтак, у суду відсутні процесуальні підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат.
Враховуючи наведене, на підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 241-246, 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 щодо зменшення розміру пенсії за вислугу років з 83% до 70% грошового забезпечення.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років та її виплату з 01.01.2018 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №ХД18579 від 05.03.2018 виходячи із 83% грошового забезпечення, із врахуванням виплачених сум.
У встановленні судового контролю шляхом подання звіту про виконання судового рішення - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ;
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, адреса: вул. Січових Стрільців, буд. 15, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 20551088.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.