Справа №718/3127/19
Провадження №3/718/978/19
12.11.2019 року м.Кіцмань
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Олексюк Т.І., розглянувши матеріали справи відносно ОСОБА_1 , мешканки АДРЕСА_1 , приватний підприємець, про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 КУпАП, -
Відносно ОСОБА_1 31.10.2019 року складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 КУпАП, відповідно до змісту ОСОБА_1 вчинила правопорушення встановленого законом порядку при проведенні розрахунків в сфері громадського харчування, а саме: 30.10.2019 року о 14:39год. при проведенні перевірки за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено невідповідність суми готівкових коштів зазначених у денному звіті (Х-звіт) на суму 347грн., що є порушенням п.13 ст.3 ЗУ «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування, послуг» від 06.06.1995р. № 265/95-ВР.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення № 159 від 31.10.2019р. не відповідає вимогам ч.1 ст.256 КУпАП за наступними ознаками.
Статтею 254 КУпАП передбачено, що про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У статті 155-1 КУпАП наявні чотири частини, які передбачають відповідальність за порушення порядку проведення розрахунків.
У протоколі відсутнє посилання на частину відповідної статті, за якою мають бути кваліфіковані дії особи.
Також, у протоколі не зазначено дати народження правопорушниці.
Аналізуючи вищевикладене, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення №159, який складений відносно ОСОБА_1 за ст.155-1 КУпАП підлягає поверненню начальнику Головного управління ДПС у Чернівецькій області разом із долученими до нього матеріалами справи для належного оформлення, оскільки зазначені недоліки не дають достатніх підстав для розгляду протоколу та прийняття по ньому процесуального рішення.
При цьому, про всі вказані доопрацювання протоколу та матеріалів справи слід повідомити особу, відносно якої складено протокол.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 254, 256, 276, 283, 284 КУпАП, -
Протокол № 159 від 31.10.2019 року про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , із доданими до нього матеріалами справи, повернути начальнику Головного управління ДПС у Чернівецькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.І.Олексюк