"08" листопада 2019 р. Справа № 363/3622/19
08 листопада 2019 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Котлярова І.Ю. розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Управління оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» Державного агентства рибного господарства України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ч. АДРЕСА_2 ст. 85 КУпАП,-
До Вишгородського районного суду Київської області, надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
В даних матеріалах вказано, що 01.08.2019 року о 07 годині 20 хвилин, відповідальний за вилов гр. ОСОБА_1 , проводив промисловий вилов риби. При перевірці журналу обліку вилучених водних ресурсів, було встановлено, що кількість знарядь лову дозволених у додатку (ятері) перевищують на 7 одиниць (в додатку дозволено 4 одиниці, а згідно журналу вилучених ВБР записано 11 одиниць), а також при перевірці був відсутній дозвіл на спеціальне використання ВБР. Лов проводився з незареєстрованого плавзасобу, при цьому виловив цінних видів риби: сом 13 шт., лящ 21 шт., судок 7 шт., товсто лоб 1 шт., карась 3 шт., плітка 3 шт., загальною вагою 121 кг. Своїми діями наніс збитки рибному господарству України по методиці 66500,57 грн. Порушив ст.63 Закону України «Про тваринний світ», п.6.1.1, 6.1.2., п.9.5., п.9.13.1., п.9.13.3. «Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об'єктах України», п.33, п.36 «Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів» №992 від 25.11.2015 року та п.16 «Режиму рибальства у рибогосподарських водних об'єктах України у 2019 році», відповідальність за яке передбачена ч.4 ст.85 КУпАП.
Про даний факт було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 85 ч. 4 КУпАП.
Згідно із ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вирішує питання, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частиною четвертою статті 85 КУпАП передбачена відповідальність за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Тобто, аналізуючи вказану частину статті 85 КУпАП, вбачається, що вона передбачає відповідальність саме за грубе порушення правил рибальствапромисловими знаряддями лову особами, які не мають дозволу на промисел.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 01.08.2019р. № 000447, складеному відносно ОСОБА_1 , останній, будучі відповідальним за лов риби у РПП ФОП ОСОБА_2 , проводив промисловий вилов риби. При перевірці журналу обліку вилучених водних ресурсів, було встановлено, що кількість знарядь лову дозволених у додатку (ятері) перевищують на 7 одиниць (в додатку дозволено 4 одиниці, а згідно журналу вилучених ВБР записано 11 одиниць), а також при перевірці був відсутній дозвіл на спеціальне використання ВБР. Лов проводився з незареєстрованого плавзасобу.
Як вбачається з пояснень працівників рибоохоронного патруля та Журналу обліку вилучених водних біоресурсів, які надані до суду на виконання Постанови від 23.09.2019р. про повернення адміністративного матеріалу для належного оформлення, ОСОБА_1 здійснював саме промисловий вилов риб та мав відповідний дозвіл на проведення такого вилову. Таким чино, відповідальність за порушення, під час провадження промислового вилову риби, передбачена частиною 5 статті 85 КУпАП.
З огляду на викладене, суд не може повно та об'єктивно дослідити кваліфікацію вчиненого ОСОБА_1 правопорушення.
У зв'язку із викладеним, вважаю за необхідне направити вказану справу до Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 85, 256, 276, 278 КУпАП, суддя,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП повернути до Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Вишгородського
районного суду Київської області І.Ю. Котлярова