Постанова від 01.11.2019 по справі 208/7239/19

справа № 208/7239/19

№ провадження 3-в/208/9/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 листопада 2019 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Ізотов В.М., розглянувши матеріали подання Державної установи «Центр пробації» Заводського РВ щодо вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови 22.03.2019 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого: АДРЕСА_1 ,

встановив:

Постановою Заводського районного суду м. Дніпродзержинська від 22.03.2019 року ОСОБА_1 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт строком на 120 годин.

Державна установа «Центр Пробації» Заводського РВ звернулась до суду з клопотанням, в якому просить вирішити питання, пов'язаного з виконанням постанови суду, посилаючись на те, що ОСОБА_1 за викликом до уповноваженого центру пробації не з'явився, згідно письмовим поясненням матері правопорушника, за визначеною адресою він не проживає близько семи років. Зазначає, що наразі неможливо виконати постанову Заводського районного суду м. Дніпродзержинська від 22.03.2019 року.

Відповідно до ст.31-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.325-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Окрім того, порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачений наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19.03.2013 року "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт" (далі Порядок).

Так, відповідно до п.11.1. Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.

Відповідно до п.11.2. Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.

Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.

Так, відповідно до п.12.1 Порядку, при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; розяснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку обєктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обовязків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; зясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; внесення до суду подань стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.

Відповідно до п. 3.24 Порядку, у разі виникнення обставин, передбачених частиною третьою статті 321-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, уповноважений орган з питань пробації надсилає подання до суду для заміни громадських робіт штрафом (додаток 18). Зазначений додаток 18 передбачає вимоги до подання про заміну не відбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадський робіт, зокрема в такому поданні має бути зазначено про направлення до суду матеріалів відносно особи для розгляду питання про заміну не відбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадський робіт штрафом.

Так, ДУ "Центр пробації", звернувся до суду з клопотанням про вирішення питання відбування суспільно корисних робіт, зазначивши, що громадянин ОСОБА_1 вже більше семи років не мешкає за адресою проживання. Просить вирішити питання, пов'язані з виконання постанови про накладення адміністративного стягнення.

В той же час, згідно до ч.3 ст.321-1 КУпАП, у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.

Разом з цим, клопотання щодо вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови відносно ОСОБА_1 не відповідає вимогам, зазначеним в додатку 18 до Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт,виправних робіт та суспільно корисних робіт.

Враховуючи викладене, клопотання підлягає поверненню для належного оформлення, оскільки воно не містить конкретних вимог, які повинен вирішити суд при його розгляді.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.245, 256, 278 КУпАП, суд

постановив:

Клопотання щодо вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови Заводського районного суду м. Дніпродзержинська від 22.03.2019 року відносно ОСОБА_1 , повернути для належного оформлення до ДУ "Центр пробації" філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області Заводського РВ.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Ізотов В. М.