Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/2824/19
05.11.2019 м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Леньо В.В. за участю прокурора Дорошевич Р.Р. особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, депутата Буківської сільської ради Виноградівського району Закарпатської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
05.09.2019 року до Виноградівського районного суду Закарпатської області надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією за N 245, складений 29 серпня 2019 року старшим оперуповноваженим ОВС відділу управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Бойко Б.Б.
Згідно вказаного протоколу ОСОБА_1 будучи депутатом Буківської сільської ради та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме подав Е-декларацію 08.04.2019 року, хоча граничний термін подачі такої декларації законом визначено 31.03.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначив, що умислу щодо не подачі декларації не мав. Обставини протоколу визнав.
Прокурор в судовому засіданні пояснив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доводиться матеріалами справи.
Заслухавши учасників, обстеживши матеріали справи, суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у неподанні декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України Про засади запобігання і протидії корупції є доведеною, а кваліфікація його дій за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП правильною.
Статтею 1 Закону вказано, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування розпочинає свою роботу в два етапи: на другому етапі розпочинає свою роботу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Згідно інформації отриманої з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подав електронну декларацію за 2018 рік в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» 08.04.2019 року.
Таким чином, у період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року, усвідомлюючи обов'язок подання щорічної декларації за 2018 рік, ОСОБА_1 , мав можливість подати щорічну декларацію за 2018 рік, але подав її успішно 08.04.2019 року, тобто несвоєчасно та без поважних причин.
На підставі вище викладеного, в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини та майновий стан, відсутність обставини, що обтяжують його відповідальність, до адміністративної відповідальності вперше притягується, а отже до нього слід застосувати мінімальне стягнення, передбачене санкцією статті за якою кваліфіковані його дії.
У відповідності до вимог п.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.40-1, 172-6, 283-285 КУпАП, Законом України Про засади запобігання і протидії корупції, суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850,00 (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір у розмірі 384,20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) грн. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду через Виноградівський районний суд Закарпатської області.
СуддяВ. В. Леньо