Справа №478/1745/19 пров. №2-о/478/47/2019
11 листопада 2019 року Казанківський районний суд Миколаївської області
в складі : головуючої судді Сябренко І.П.
за участю: секретаря Поліщук С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду смт. Казанка цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, Новолазарівська сільська рада Казанківського району Миколаївської області про встановлення факту, що має юридичне значення,
21.10.2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення в якій посилаючись на необхідність підтвердження юридичного факту, що має значення для створення умов щодо здійснення ним права користування та розпорядження земельною ділянкою, просив встановити факт належності йому ОСОБА_1 , державного акту на право постійного користування землею серії ІІІ - МК №012679 виданого на ім'я ОСОБА_1 на підставі рішення сесії 23 скликання Новолазарівської сільської ради народних депутатів Казанківського району Миколаївської області №60 від 26 квітня 2000 року.
Представник заявника ОСОБА_2, яка діє на підставі довіреності від 26.09.2019 року, у судове засідання не з'явилася, надала суду письмову заяву про розгляд справи в її відсутності, заявлені вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Представник заінтересованої особи Новолазарівської сільської ради Казанківського району Миколаївської області в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про можливість слухання справи у його відсутність.
Оскільки учасники справи у судове засідання не з'явились, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши письмові докази, суд приходе такого висновку.
Згідно державного акту на право постійного користування землею серії ІІІ - МК №012679 від 15 лютого 2001 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №72, громадянину ОСОБА_1 , який мешкає в с. Новолазарівка Казанківського району Миколаївської області, на підставі рішення сесії 23 скликання Новолазарівської сільської ради народних депутатів Казанківського району Миколаївської області від 26 квітня 2000 року №60, надана у постійне користування земельна ділянка площею 1,00 гектарів в межах згідно з планом, для ведення особистого підсобного господарства, яка розташована на території Новолазарівської сільської ради Казанківського району Миколаївської області (а.с.8).
З копії запису з Книги реєстрації державних актів на землю 2001 року вбачається, що відповідно до запису за №72 зареєстровано державний акт на право постійного користування землею серії ІІІ-МК №012679 на ім'я ОСОБА_1 (а.с.12-13).
З копії паспорту серії НОМЕР_5 виданого Казанківським РВ УМВС України в Миколаївській області від 23 травня 1996 року вбачається, що прізвище, ім'я, по батькові заявника зазначено « ОСОБА_1 » (а.с.5-6).
З довідки виданої виконкомом Новолазарівської сільської ради Казанківського району Миколаївської області за №452 від 01.10.2019 року вбачається, що на території Новолазарівської сільської ради Казанківського району Миколаївської області гр. ОСОБА_1 має в користуванні земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства площею 1,0000 га. (а.с.10).
З матеріалів справи вбачається, що дійсно ОСОБА_1 отримав державний акт на право постійного користування землею.
Дослідженні докази вказують на те, що в документі, а саме в державному акті на право постійного користування землею серії ІІІ-МК №012679 допущена помилка, усунути яку неможливо, тому маються підстави для встановлення факту, що має юридичне значення.
Встановлення факту належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , державного акту на право постійного користування землею серії ІІІ - МК №012679 виданого на ім'я ОСОБА_1 на підставі рішення сесії 23 скликання Новолазарівської сільської ради народних депутатів Казанківського району Миколаївської області від 26 квітня 2000 року №60, має для заявника юридичне значення, так як він зможе реалізувати своє право користування та розпорядження земельною ділянкою, тому суд задовольняє його заяву.
Відповідно до вимог ч.7 ст.294 ЦПК України судові витрати, понесені заявником у зв'язку з розглядом справи, належить віднести на його рахунок.
Керуючись ст.ст.13, 259, 263-265, 268, 319 ЦПК України, суд
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, Новолазарівська сільська рада Казанківського району Миколаївської області про встановлення факту, що має юридичне значення, - задовольнити повністю.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , державного акту на право постійного користування землею серії ІІІ - МК №012679 виданого на ім'я ОСОБА_1 на підставі рішення сесії 23 скликання Новолазарівської сільської ради народних депутатів Казанківського району Миколаївської області від 26 квітня 2000 року №60.
Судові витрати, понесені заявником у зв'язку з розглядом справи, віднести на його рахунок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.
Повний текст рішення складено 11.11.2019 року.
Суддя