Справа № 127/28754/19
Провадження № 3/127/7466/19
05 листопада 2019 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Державного агентства рибного господарства у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, -
10.10.2019 року, о 09 год., під час рибоохоронного рейду згідно плану-наказу №89/3-О від 07.10.2019 року, на ставу «Поділля» м. Вінниця ОСОБА_1 , використовуючи гумовий човен, здійснював незаконний вилов риби забороненим сітним знаряддям лову - зябровою сіткою в кількості 1 шт., в результаті чого зловив цінні види риби: товстолоба 8 екз., ляща 5 екз., загальною вагою 14 кг., чим наніс збитки рибному господарства України на загальну суму 2 890,00 грн., чим порушив п.3.15.1 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України 15.02.1999 року №19, ст.ст.27, 52-1 Закону України «Про тваринний світ».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився із невідомих суду причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, згідно протоколу про адміністративне правопорушення свою вину у скоєному визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У статті 251 КУпАП зазначено, що докази у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі наявності чи відсутності адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.4 ст.85 КУпАП складом адміністративного правопорушення є грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Статтею 27 Закону України «Про тваринний світ» визначено, що в порядку загального використання об'єктів тваринного світу громадянам, у випадках, передбачених законодавством, дозволяється безоплатне любительське і спортивне рибальство для особистого споживання (без права реалізації) у визначених відповідно до законодавства водних об'єктах загального користування у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову і за умови додержання встановлених правил рибальства і водокористування. В інших випадках любительське і спортивне рибальство здійснюються на праві спеціального використання об'єктів тваринного світу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України відповідно до цього та інших законів.
Згідно ст.52-1 Закону України «Про тваринний світ» для добування об'єктів тваринного світу забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), електрогону, петель, самоловів, самострілів, вибухових речовин, пташиного клею та монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших засобів, заборонених законом. Забороняються знаряддя добування об'єктів тваринного світу, що призводять до калічення диких тварин, їх страждань та масового безконтрольного знищення.
З матеріалів справи вбачається, що вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №002445 від 10.10.2019 року; опис-оцінкою вилучених знарядь лову та водних біоресурсів від 10.10.2019 року; розпискою про передачу на відповідальне зберігання водних біоресурсів на суму 462,50 грн. ОСОБА_1 від 10.10.2019 року; квитанцією про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №611 від 15.10.2019 року; розрахунком матеріальної шкоди на суму 2 890,00 грн.; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 10.10.2019 року; фотоілюстраціями.
Враховуючи зазначене, суд прийшов до висновку, що дії ОСОБА_1 кваліфіковано вірно за ч.4 ст.85 КУпАП.
Відповідно до ст.33 КУпАП при призначенні покарання суд враховує, що ОСОБА_1 є особою, яка підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, вперше притягується до адміністративної відповідальності, вину у скоєному визнав, щиро розкаявся, тоді як обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено, вказаним правопорушенням заподіяно майнової шкоди на загальну суму 2 890,00 грн., майнова шкода на час розгляду справи не відшкодована.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Таким чином, суд приходить до висновку, що достатнім для виправлення ОСОБА_1 та запобіганню вчинення ним нових правопорушень буде призначення адміністративного стягнення у виді штрафу з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів в межах санкції ч.4 ст.85 КУпАП, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення досягне мети, визначеної ст.23 КУпАП.
Окрім того, судовий збір у розмірі 384,20 грн. підлягає також стягненню з ОСОБА_1 , оскільки відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Враховую вищевикладене, керуючись ст.ст.33, 40-1, 85 ч.4, 251, 252, 280 КУпАП,-
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу розміром 20 (двадцять) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340,00 грн. (триста сорок гривень 00 копійок), в дохід держави, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника: сітка з жилки синього кольору: 2 м х 30 м х 75 мм - 1 шт.; гумовий човен зеленого кольору - 1 шт., які вилучені згідно квитанції №611 від 15.10.2019 року та знаходяться на відповідальному зберіганні в Управлінні Державного агентства рибного господарства у Вінницькій області; а також з конфіскацією незаконно добутих водних живих ресурсів - риби: товстолоба 8 екз., ляща 5 екз., загальною вагою 14 кг., згідно опису-оцінки на загальну суму 462,50 грн., які знаходяться на відповідальному зберіганні в ОСОБА_1 .
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) в дохід держави.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: