65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
про залишення позовної заяви без руху
"11" листопада 2019 р.м. Одеса № 916/3303/19
Господарський суд Одеської області у складі судді Д'яченко Т.Г., отримавши зареєстровану 06.11.2019 р. за вх. № ГСОО 3395/18 позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю „ЄНІКОЙ", Державного реєстратора Ройлянської сільської ради Саратського району Одеської області Іванової Христини Анатоліївни про визнання недійсними рішень, які оформлені протоколом, про визнання протиправною та скасування реєстраційної дії
Встановив: Позивач - ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю „ЄНІКОЙ", Державного реєстратора Ройлянської сільської ради Саратського району Одеської області Іванової Христини Анатоліївни, у якій просить суд:
- визнати недійсними рішення, які були прийняті 27 квітня 2017 року на Загальних зборах членів Сільськогосподарського виробничого кооперативу „ЄНІКОЙ", та оформлені Протоколом №2 Загальних зборах членів Сільськогосподарського виробничого кооперативу „ЄНІКОЙ" від 27 квітня 2017 року;
- визнати протиправною та скасувати реєстраційну дію №15361270011000459 від 27.04.2017р., вчинену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державним реєстратором Ройлянської сільської ради Саратського району Одеської області Івановою Христиною Анатоліївною.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як встановлено судом, матеріали позовної заяви, що надійшли до господарського суду Одеської області 06.11.2019р. взагалі не містять доказів скерування на адресу відповідачів копії позовної заяви і доданих до неї документів, що є невиконанням з боку позивача вимог, викладених у п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 та пп. 2 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положення ст.7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлюють у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921,00 гривень.
Як встановлено судом, позивачем заявлено 2 вимоги немайнового характеру та за такі заявлені вимоги немайнового характеру, судовий збір становить грошову суму у розмірі 3842,00 грн. (1921,00 грн.х2), проте матеріали справи взагалі не містять доказів сплати судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч.ч.1,2 ст.91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч.ч.4,5 ст.91 ГПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Положеннями ч. 2 ст. 164 ГПК України визначено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України, у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Водночас, судом встановлено, що докази, а саме: Статут Сільськогосподарського виробничого кооперативу „ЄНІКОЙ" (нова редакція), затверджений Рішенням загальних зборів членів СВК „ЄНІКОЙ" (Протокол №2 від 04.11.2016р.), та Протокол №2 Загальних зборах членів Сільськогосподарського виробничого кооперативу „ЄНІКОЙ" від 27 квітня 2017 року, які додані позивачем до позовної заяви у копіях, взагалі не засвідчені належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст. 174 ГПК України).
Приймаючи до уваги вищевикладене та те, що позовна заява ОСОБА_1 подана до суду без додержання вимог викладених у п. 1 ч. 1 , п. 2 ч. 1 та ч. 2 ст. 164 ГПК України, суд залишає позов без руху відповідно до ст.174 ГПК України.
Керуючись ст.ст.162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1.Позовну заяву ОСОБА_1 від 06.11.2019р. вх. № ГСОО 3395/19 - залишити без руху.
2. ОСОБА_1 надати суду:
- докази, які підтверджують належне відправлення відповідачам копії саме тієї позовної заяви і доданих до неї документів, яка подана позивачем до суду 06.11.2019р. вх. № ГСОО 3395/19;
- документи, які підтверджують сплату судового збору у розмірі 3842,00 грн. за вимоги немайнового характеру.
-належним чином засвідчені докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
3.Встановити позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви не пізніше 10 днів з дня отримання даної ухвали суду.
5.Повідомити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала чинності 11.11.2019р. та оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити на адресу ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 .
Суддя Т.Г. Д'яченко