79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
01.11.2019 Справа № 914/1011/19
За позовом: Комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» (79012, м.Львів, вул.Сахарова, 42; ідент.код 13804591)
до Відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Авіон+» (79040, м.Львів, вул. Городоцька, 355 офіс 358; ідент.код 40110917)
про стягнення вартості витрат у загальній сумі 81358,81 грн.
Суддя: Стороженко О.Ф.
Секретар: Мазуркевич М.Р.
Представники:
Позивача : Захарченко Т.А. - Довіреність №2410-10-8993 від 12.09.2018;
Відповідача: не з'явився.
Процесуальні дії вчинено судом у приміщенні Господарського суду Львівської області: зал судового засідання №11.
Комунальним підприємством «Адміністративно-технічне управління» подано Позовну заяву з вимогами про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авіон+» витрат (у загальній сумі 81358,81 грн.), пов'язаних з: примусовим демонтажем конструкцій зовнішньої реклами та малих архітектурних форм (вивісок), а також - їх транспортуванням і зберіганням.
Крім цього, Позивачем подано Відповідь на відзив та два Пояснення.
Підставами позову Позивачем, зокрема, зазначено:
-відповідно до вимог ст. 16 Закону України «Про рекламу», розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та у порядку, встановленому цими органами на підставі Типових правил, затверджених Кабінетом Міністрів України;
-згідно з п. 24 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067 (Типові правила), виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов'язаних з розташуванням рекламного засобу;
-відповідно до п. 4.2.10. Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові, затверджених Рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради № 569 від 21.05.2010р., підставою для розміщення конструкцій зовнішньої реклами є у встановленому порядку виданий дозвіл;
-п. 2.1 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові передбачено, що самовільно встановлений рекламний засіб - рекламний засіб, розміщений без виданого у встановленому порядку дозволу (або не демонтований власником після прийняття робочим органом рішення про відмову у продовженні дозволу або виконавчим комітетом рішення про його скасування у встановлений термін);
-відповідно до п. 1.1. Рішення Львівської міської ради від 17.05.2013 № 332, примусовий демонтаж конструкції - це засіб для примусового усунення виявленого порушення вимог законодавства про рекламу (самовільного встановлення рекламного засобу), не усунутого суб'єктом господарювання у добровільному порядку;
-згідно з п. 2.1 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові, робочий орган з регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами - орган, уповноважений Львівською міською радою виконувати покладені на нього функції, передбачені: Правилами розміщення зовнішньої реклами у м. Львові, Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами;
-у межах своєї компетенції Робочий орган (Департамент економічного розвитку ЛМР) забезпечує контроль за виконанням вимог Закону України «Про рекламу», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові усіма особами (незалежно від форм власності та відомчої належності) та уповноважений звертатися до юридичних і фізичних осіб з вимогами про усунення виявлених порушень у визначений (у вимогах) термін;
-Відповідач самовільно, без отримання дозволу на розміщення реклами, протягом тривалого часу встановлював спеціальні конструкції зовнішньої реклами у місті Львові за адресами: вул. Наукова, 10-А; вул.Сихівській, 17; вул. Кос-Анатольського, 4, чим неодноразово порушував вимоги ч.1 ст.16 Закону України «Про рекламу»;
-у зв'язку з виявленими порушеннями, Товариству «Авіон+» було скеровано Вимоги Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради від 20.12.2017 № 23/Р-15-4069, від 20.12.2017 № 23/Р-15^068, від 20.12.2017 № 23/Р-15-4068, від 20.12.2017 № 23/Р-15-4069, від 20.11.2018 № 23/Р-2-4998, від 16.11.2018 №23/Р-17-4932, якими було запропоновано Відповідачу добровільно усунути допущені порушення у зазначені (у Вимогах) терміни;
-Товариство «Авіон+» вимог Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про демонтаж не виконало;
-згідно з п.8.1.1. Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові, демонтажу підлягають самовільно встановлені рекламоносії, власник яких не виконав вимогу про демонтаж, відтак Департамент економічного розвитку Львівської міської ради видав Накази від 02.03.2018 № 36-Д, від 19.12.2018 № 92-Д «Про демонтаж самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами», якими доручив КП «Адміністративно-технічне управління» демонтувати самовільно встановлені рекламні конструкції ТзОВ «Авіон+»;
-на підставі зазначених Наказів, самовільно встановлені конструкції зовнішньої реклами ТзОВ «Авіон+» були демонтовані Позивачем із залученням підрядних організацій, що підтверджується Актами проведення демонтажу спеціальних конструкцій;
-згідно з п.8.3 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові, примусовий демонтаж рекламних засобів проводиться власними силами Оператора (КП «Адміністративно-технічне управління») або на його замовлення - підрядною організацією;
-окрім цього, згідно з ч.6 ст.9 Закону України «Про рекламу», - вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою;
-відповідно до п. 1.7 Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок), затвердженого Рішенням Виконкому Львівської міської ради № 1025 від
11.11.2016 (Порядок), паспорт малої архітектурної форми (вивіски) - проектна документація, яка є підставою для встановлення малої архітектурної форми (вивіски); паспорт малої архітектурної форми (вивіски) виготовляє власник (користувач) вивіски у разі відсутності на дану будівлю паспорта комплексного розміщення малих архітектурних форм; узгоджений паспорт розміщення малих архітектурних форм (вивісок) підлягає внесенню у реєстр погоджених проектів малих архітектурних форм (вивісок), ведення якого забезпечує КП «Адміністративно-технічне управління»;
-п. 1.7 Порядку передбачено, що самовільно встановлена мала архітектурна форма (вивіска) - елемент декоративного оздоблення фасаду будинку, який розміщується з порушенням вимог діючого Порядку;
-згідно з п. 5.1 та п. 5.2 Порядку, моніторинг розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові здійснює КП «Адміністративно-технічне управління»;
-контроль за дотриманням вказаного Порядку здійснює уповноважений орган на базі моніторингової системи КП «Адміністративно-технічне управління»;
-п.6.2 Порядку передбачено, що власникам самовільно встановлених малих архітектурних форм (вивісок) скеровуються вимоги уповноваженого органу (Департамент містобудування) про усунення допущеного порушення;
-п. 49 Типових правил розміщення зовнішньої реклами визначається, що демонтаж вивісок чи табличок, розміщених з порушенням вимог цих правил, здійснюється й у разі невідповідності розміщення вивіски чи таблички вимогам щодо її розміщення, наданим у визначенні та архітектурним вимогам, державним нормам, стандартам і правилам, санітарним нормам; розміщені вивіски чи таблички підлягають демонтажу за рахунок коштів юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців, якими вони були встановлені;
-Відповідач самовільно, з порушенням Порядку, встановлював вивіски у місті Львові за адресами: вул. Личаківська, 18; вул.Личаківська, 54; вул.Кавалерідзе, 8; пл. Осмомисла, 10, чим неодноразово порушував вимоги Порядку;
-у зв'язку з виявленими порушеннями, Товариству «Авіон+» були скеровані Вимоги Департаменту містобудування Львівської міської ради від 01.12.2017 № № 23/Р-3-3798, 23/Р-3-3799, від 26.09.2018 № 23/Р-17-3993, якими було запропоновано Відповідачу добровільно усунути допущені порушення в термін, зазначений у вказаних Вимогах; у вказаних Вимогах також містилось попередження про те, що у разі невиконання вимог, вивіски будуть демонтовані примусово;
-Товариство «Авіон+» вимог Департаменту містобудування Львівської міської ради про демонтаж не виконало;
-згідно з п.6.6. Порядку, примусовий демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) організовує КП «Адміністративно-технічне управління» за наказом уповноваженого виконавчого органу Львівської міської ради;
-згідно з п. 6.1 Порядку, самовільно встановлені малі архітектурні форми (вивіски) підлягають демонтажу, відтак Департамент містобудування Львівської міської ради видав Накази від 29.01.2018 № 19, від 20.12.2017 № 116, від 24.10.2018 № 215 «Про демонтаж самовільно встановлених малих архітектурних форм (вивісок)», за якими КП «Адміністративно-технічне управління» здійснило демонтаж самовільно встановлених вивісок ТзОВ «Авіон+», що підтверджується відповідними Актами;
-відповідно до п. 1.7 Порядку, демонтаж - це комплекс заходів, які передбачають відокремлення малої архітектурної форми (вивіски) разом з її основою від місця її розміщення та транспортування у місце її подальшого зберігання;
-демонтаж самовільно встановлених рекламних конструкцій та малих архітектурних форм (вивісок) проводив підрядник ФОП Флис Т.І . згідно з Договором про надання послуг від 25.01.2018 № 25/01/2018 та Договором про надання послуг від 03.04.2018 № 03/04/18;
-вартість робіт з демонтажу самовільно встановлених конструкцій та вивісок ТзОВ «Авіон+» склала 3441,00 грн, що підтверджується Рахунками та Актами надання послуг;
-транспортування рекламних конструкцій та малих архітектурних форм (вивісок) проводили підрядники: ФОП Флис Т. І. (згідно з Договором від 22.02.2018 №22/02/18), ФОП Алєксєєва М. М. (згідно з Договором про надання послуг від 27.03.2018 № 27/03/18) та ФОП Кухарський О. В. (згідно з Договором про надання послуг від 18.12.2018 № 18/12/18); вартість їх робіт по транспортуванню демонтованих конструкцій та вивісок ТзОВ «Авіон+» склала 1390.01 грн, що підтверджується Рахунками та Актами надання послуг;
-відповідно до п.13.4. Правил благоустрою м. Львова, затверджених Ухвалою Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011, витрати з проведення демонтажу самовільно встановлених рекламних конструкцій, вивісок, їх транспортування та зберігання відшкодовують їх власники: за демонтаж та транспортування спеціальної конструкції - у розмірі фактичних витрат; за зберігання спеціальної конструкції - у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну добу зберігання»;
-сума, яку ТзОВ «Авіон+» зобов'язане відшкодувати за зберігання самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами та вивісок, складає 62968,00 грн;
-згідно з п. 8.5 Правил розміщення реклами у м. Львові, компенсація витрат Оператора, який організував демонтаж (або проводив самостійно демонтаж) рекламного засобу, покладається на власника (законного користувача) демонтованого рекламного засобу;
-п. 6.11 Порядку встановлення малих архітектурних форм (вивісок) передбачено, що компенсація витрат КП «Адміністративно-технічне управління», пов'язаних з примусовим демонтажем, транспортуванням та зберіганням малої архітектурної форми (вивіски) покладається на власника (користувача) демонтованої малої архітектурної форми (вивіски);
-з метою досудового врегулювання спору, Відповідачу скеровувались Листи з вимогами про повернення витрат, понесених КП «Адміністративно-технічне управління» у зв'язку з демонтажем, транспортуванням та зберіганням конструкцій, які не виконано;
-загальна вартість витрат, понесених КП «Адміністративно-технічне управління» у зв'язку з демонтажем, транспортуванням та зберіганням конструкцій зовнішньої реклами та малих архітектурних форм (вивісок) ТзОВ «Авіон+» станом на 17.05.2019 складає: 67799,01грн, а з ПДВ - 81358,81грн;
-щодо застосування ПДВ при визначенні розміру понесених витрат, то у листі ДФС України від 28.10.2016 № 23363/6/99-99-15-03-02-15 зазначено, що якщо кошти надходять до платника податків в рахунок оплати вартості поставлених таким платником товарів/послуг, в тому числі, які постачаються в рамках виконання програми благоустрою міста чи інших подібних програм, які для цілей оподаткування ПДВ є об'єктом оподаткування, то на дату зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку платник зобов'язаний визначити податкові зобов'язання, виходячи з вартості таких товарів/послуг;
-відповідно до ст. 224 Господарського кодексу України, під збитками розуміються витрати, зроблені управленою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною;
-згідно зі ст. 225 Господарського кодексу України, до складу збитків, що підлягають відшкодуванню особою, яка допустила господарське правопорушення включаються: вартість втраченого, пошкодженого або знищеного майна, визначена відповідно до вимог законодавства; додаткові витрати (штрафні санкції, сплачені іншим суб'єктом, вартість додаткових робіт, додатково витрачених матеріалів тощо), понесені стороною, яка зазнала збитків внаслідок порушення зобов'язання другою стороною; неодержаний прибуток (втрачена вигода), на який сторона, яка зазнала збитків, мала право розраховувати у разі належного виконання зобов'язання другою стороною; матеріальна компенсація моральної шкоди у випадках, передбачених законом;
-невиконання Відповідачем у добровільному порядку демонтажу самовільно встановлених конструкцій призвело до того, що Комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» понесло витрати, пов'язані з примусовим демонтажем конструкцій зовнішньої реклами та малих архітектурних форм (вивісок) на загальну суму 81358,81 грн;
-Комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління», відповідно до розділу І Статуту КП «Адміністративно-технічне управління», організоване, засноване і здійснює свою діяльність на міській комунальній власності, а одним із напрямків його діяльності є «виконання функцій, визначених окремими ухвалами Міської ради, рішеннями Виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, наказами та дорученнями Департаменту містобудування»;
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України та ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що звичайно ставляться;
-відповідно до ст. 1 Закону України «Про рекламу», зовнішня реклама - це реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також - на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг;
-як вбачається з фотосвітлин, зображених на Вимогах Департаменту економічного розвитку про добровільне усунення порушень від 20.12.2017 № 23/Р- 15-4068, від 20.12.2017 № 23/Р-15-4069, від 20.11.2018 № 23/Р-2-4998, та на Актах проведення демонтажів від 10.01.2019 № 2, від 10.01.2019 № 3, від 26.03.2018 № 1, від 26.03.2018 № 2 (на вул. Науковій, 10-а, вул. Сихівській , 17, вул. Кос- Анатольського, 4), Відповідачем були самовільно розміщені саме конструкції зовнішньої реклами;
-відповідно до п. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території;
-у фотосвітлинах, зображених на Вимогах Департаменту містобудування від 26.09.2018 № 23/Р-14-3949, від 01.12.2017 № 23/Р-3-3798, від 26.09.2018 № 23/Р-17- 3993, від 02.01.2018 № 23/Р-7-41, так само, як і в Актах проведення демонтажу від 06.12.2018 № 8, від 14.02.2018 № 12, від 14.02.2018 № 6 за адресами: м. Львів, вул.Кавалерідзе, 8, вул. Личаківська, 54, пл. Осмомисла, 10, вказані самовільно встановлені Відповідачем вивіски;
-Наказ про демонтаж самовільно встановлених малих архітектурних форм (вивісок) підписаний уповноваженою особою: директором Департаменту містобудування С. Коровайником.;
-у Наказі Департаменту містобудування від 24.10.2018 № 215 в. о. директора КП «Адміністративно-технічне управління» ОСОБА_6 було завізовано проект Наказу, оскільки в цей час ОСОБА_6 виконував обов'язки директора КП «Адміністративно-технічне управління» (Наказ від 27.09.2018 № 166-к);
-відповідно до п. 8.4. Правил розміщення зовнішньої реклами у м.Львові, про проведений демонтаж рекламного засобу складається та підписується працівниками Оператора та іншими особами, що були присутні при його проведенні, Акт проведення демонтажу рекламного засобу, до якого додається фотофіксація місця розташування рекламного засобу до і після демонтажу; Акт проведення демонтажу складається у двох примірниках, один з яких залишається в Оператора, другий передається власнику демонтованого рекламного засобу одразу після складення такого акту у разі його присутності;
-у разі відсутності власника рекламного засобу або його відмови від підписання Акта демонтажу, про що робиться відповідна відмітка, другий примірник Акта Оператор у п'ятиденний строк надсилає поштою за місцезнаходженням власника рекомендованим листом;
-після проведення демонтажу складається Акт виконаних робіт з демонтажу рекламного засобу з зазначенням характеру робіт та їх вартості, який підписує Оператор (замовник) та організація або особа (виконавець), що здійснили демонтаж, тобто, присутність власника при проведенні демонтажу самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами та вивісок є необов'язковою;
-оплату послуг за проведені демонтажі та транспортування самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами та вивісок підтверджують Банківські виписки від 18.01.2019, 14.12.2018, 15.01.2019, 30.03.2018, 07.12.2018, 21.02.2018;
-демонтаж конструкцій на вул. Сихівській, 17, вул.Кос-Анатольського, 4 (проведений 10.01.2019) та вул. Личаківській, 54 (проведений 14.02.2018) здійснювався на підставі Додаткової угоди від 31.12.2018 № 1 до Договору №03/04/18 про надання послуг;
-транспортування демонтованих конструкцій на вул. Сихівській, 17, вул. Кос-Анатольського, 4 (10.01.2019) здійснювалося на підставі Договору від 03.01.2019 №03/01/19 про надання послуг та Додаткової угоди від 27.02.2019 № 1, а на вул.Личаківській, 54 (14.02.2018) - на підставі Договору від 04.01.2018 №04/01/18 про надання послуг;
-у Банківських виписках від 07.12.2018, 21.02.2018, 30.03.2018, 15.01.2019, 14.12.2018, 18.01.2019, у призначенні платежу, зазначені номери Рахунків, з яких вбачається, що оплачено за проведені демонтажі та транспортування самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами та малих архітектурних форм (вивісок) ТзОВ «Авіон+»;
-в Актах проведення демонтажів (кожен Акт зазначений у розрахунку суми позову) зазначена повністю вся інформація щодо ТзОВ «Авіон+», також зазначений час, який було витрачено підрядником на транспортування демонтованих рекламних конструкцій та вивісок; саме у дні проведення демонтажів з наступним транспортуванням демонтованих конструкцій зовнішньої реклами та вивісок і були сформовані Рахунки на оплату витрат за транспортування демонтованих конструкцій зовнішньої реклами та вивісок;
-відповідно до абз. 1, 8 розділу Правил розміщення зовнішньої реклами у м.Львові, демонтаж (та наступне зберігання рекламного засобу) не передбачає переходу права власності на нього до територіальної громади м.Львова чи Оператора (КП «Адміністративно-технічне управління»);
-згідно з п. 8.8. Правил, облік та тимчасове зберігання демонтованих рекламних засобів здійснює у встановленому порядку Оператор (КП «Адміністративно-технічне управління»);
-відповідно до п. 6.10 Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) м. Львова», демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) зберігаються на складі Комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління», тобто, обов'язок зберігання демонтованих конструкцій покладений на КП «Адміністративно-технічне управління» Рішенням Львівської міської ради, яке є обов'язковим до виконання.;
-факт зберігання демонтованих конструкцій ТзОВ «Авіон+» на складі КП «Адміністративно-технічне управління» підтверджується Накладними від 14.02.2018 № 16, від 10.01.2019 № 2, від 26.03.2018 № 27, від 06.12.2018 № 127;
-розрахунок за зберігання демонтованих конструкцій зовнішньої реклами та вивісок здійснювався з дня проведення демонтажу до дня подачі позовної заяви до суду (не більше ніж за 365 днів);
-відповідно до підпункту «б» п. 14.1.185 ст. 185 Податкового кодексу України, з метою оподаткування постачанням послуг, зокрема, є постачання послуг за рішенням органу державної влади чи органу місцевого самоврядування або в примусовому порядку;
-згідно зі ст. 37.2. Податкового кодексу України, податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони митної справи пов'язує сплату ним податку;
-відповідно до п. 187.1. ст. 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ за операцією з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку;
-статтею 188 Податкового кодексу України передбачено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається, виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів; до складу договірної вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних та нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг;
-при надходженні на рахунок Підприємства відшкодованих Відповідачем витрат, КП «Адміністративно-технічне управління» буде змушене сплатити ПДВ у бюджет, що і зумовило заявлення вимоги про стягнення витрат за демонтаж, транспортування та зберігання з врахуванням ПДВ (відповідно до норм податкового законодавства, сплачує ПДВ Відповідач, а перераховує у бюджет КП «Адміністративно-технічне управління»).
Також, Позивачем подано Заяву про уточнення позовних вимог, які прийнято судом Ухвалою від 17.09.2019.
Вказаною Ухвалою, крім цього, суд:
-відмовив у задоволенні Заяви Позивача про збільшення розміру позовних вимог;
-призначив розгляд справи по суті;
-зобов'язав Сторін забезпечити (без будь-яких винятків) участь у судовому засіданні повноважних представників, яким відомо про обставини, що є підставою позову, і які, відповідно, можуть надати суду обґрунтовані пояснення (явка представників - обов'язкова);
У судовому засіданні 17.10.2019 (з розгляду спору по суті) представник Відповідача повідомив про необхідність ознайомлення ним з матеріалами справи та заявив Клопотання про відкладення розгляду справи.
Тобто, Відповідачем не було виконано вимог суду, викладених в Ухвалі від 17.09.2019, щодо забезпечення участі представника, якому відомо про обставини спору.
Проте, враховуючи необхідність заслухання пояснень представника Відповідача, судом було оголошено перерву у судовому засіданні до 01.11.2019.
01.11.2019 Відповідач, усупереч обов'язковим вимогам суду, викладеним в Ухвалі від 17.09.2019, не забезпечив участі представника у судовому засіданні.
При цьому, 29.10.2019 представником Відповідача (Мельник М.А.) подано у суд Клопотання про:
-визнання поважними причин неявки представника у судове засідання 01.11.19;
-відкладення розгляду справи.
Суд, Ухвалою (постановленою у судовому засіданні), відмовив у задоволенні вказаного Клопотання, так як:
-у Відповідача наявним був безумовний обов'язок щодо забезпечення участі у судовому засіданні представника (п.7 Ухвали суду від 17.09.19);
-представником Відповідача у підготовчих засіданнях була ОСОБА_7 . (За Довіреністю, дійсною до 31.12.2019), доказів припинення повноважень зазначеної особи на представництво Товариства «Авіон+» - не надано;
-03.07.2019 здійснювалось ознайомлення з матеріалами справи ще одним представником Відповідача: Рурич І.В. (за Довіреністю, дійсною до 31.12.2019), і суду не надано доказів припинення повноважень зазначеної особи на представництво Товариства «Авіон+»;
-у судове засідання 17.10.2019 прибув третій представник Відповідача: Мельник М.А., який повідомив, що представляє інтереси Товариства «Авіон+» лише з 16.10.2019 (за Договором про надання правової допомоги від 16.10.2019), що зумовлює необхідність ознайомлення ним з матеріалами справи, і суд врахував зазначену обставину та оголосив перерву у судовому засіданні до 01.11.2019;
-Відповідач у судове засідання 01.11.2019 не забезпечив участі жодного з трьох вказаних представників (чи іншого) і, при цьому, не надав доказів наявності об'єктивних перешкод для виконання процесуального обов'язку (щодо забезпечення участі представника);
-участь одного із трьох вказаних представників у судових засіданнях в інших справах, у яких Товариство «Авіон+» не є учасником, не є об'єктивною перешкодою для забезпечення Відповідачем участі представника у судовому засіданні в даній справі;
-до Клопотання не надано допустимих доказів участі одного з представників в інших справах (у яких Відповідач не є учасником);
-при оголошенні перерви у судовому засіданні 17.10.2019 судом погоджено із присутнім представником Відповідача дату та час (01.11.2019, 10:30год) продовження судового засідання (після перерви);
-наслідком ухилення Відповідача від виконання процесуального обов'язку (щодо забезпечення участі належного представника у судовому засіданні) є безпідставне затягування розгляду справи, що суперечить завданню господарського судочинства (ст.2 ГПК України).
Відповідачем подано Відзив на позов та Письмові пояснення, у яких наведено обгрунтування безпідставності позовних вимог, зокрема:
-у ст.8 Закону України «Про рекламу» зазначено, що інформація про виробника товару та/або товар у місцях, де цей товар реалізується чи надається споживачеві, у тому числі на елементах обладнання та/або оформлення місць торгівлі, а також безпосередньо на самому товарі та/або його упаковці, не вважається рекламою;
-у частині 6 ст. 9 Закону зазначено, що вивіска чи табличка не вважатиметься рекламою, якщо містить інформацію про: зареєстроване найменування особи; знаки для товарів і послуг, що належать цій особі; вид діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи); розпорядок роботи;
-у ст.9 Закону вказано і вимоги до розташування інформаційної вивіски: розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення; зовнішня поверхня будинку чи споруди не вище першого поверху; на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування приміщення; біля входу в зазначене приміщення;
-аналогічні положення викладені і в Типових правилах розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 р. №2067;
-Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, відповідаючи на численні звернення підприємців, визначає, що «... у випадку, якщо на фасаді будинку, приміщення, яке займає суб'єкт господарювання, розміщено вивіску з його найменуванням, а саме: вивіска має інформаційний характер і не містить закликів до придбання товару чи послуги - отримання дозволу на розміщення об'єкта зовнішньої реклами не потрібно»;
-точку зору Держкомпідприємництва України з даного питання розділяє і Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації;
-крім того, існують вимоги Закону України «Про захист прав споживачів» (ч.3 ст. 17), який в свою чергу вимагає від продавця (виконавця) надати споживачеві достовірну і доступну інформацію про найменування, належність та режим роботи свого підприємства;
-тобто продавець (виконавець) зобов'язаний забезпечити споживача інформацією згідно з вимогами ч.6 ст.9 Закону, з метою оформлення місця торгівлі, і це не вважатиметься рекламою;
-Позивачем вказано, що за адресами: вул.Наукова, 10-а; вул.Сихівська, 17; вул.Кос-Анатольського,4, були розміщенні спеціальні конструкції зовнішньої реклами, проте жодних доказів приналежності цих вивісок чи табличок до зовнішньої реклами надано не було;
-по-друге, Позивачем вказано на те, що за адресами: вул.Личаківська, 18; вул.Личаківська,54; вул.Кавалерідзе,8, Відповідачем були самовільно розміщені вивіски, проте ані фотографій, ані доказів приналежності цих об'єктів до вивісок також надано не було;
-крім того, вивіска, на відміну від реклами, не потребує отримання дозволу, хоча наразі в Києві, як і в інших містах України, для встановлення вивіски підприємець має отримати так званий Паспорт на її розміщення, який так само по суті є дозвільним документом, як і Дозвіл на розміщення реклами; при цьому, за законодавством України вимагати отримання будь-яких дозвільних документів для розміщення вивісок забороняється;
-тому більшість діючих Порядків розміщення вивісок, прийнятих місцевими органами влади, суперечать законодавству та порушують права підприємців;
-на підставі цієї колізії вже були успішні випадки оскарження в судовому порядку таких місцевих документів в частині отримання дозволу (справа №2А-127:5/12/1370);
-у матеріалах справи наявна вимога №23/Р-14-3949 від 26.09.2018 з пропозицією про демонтаж самовільно встановленої конструкції за адресою: м. Львів , вул.Пасічна, 53, проте в позовній заяви взагалі про цю адресу не йдеться мова;
-Наказ про демонтаж самовільно встановлених вивісок №215 від 24.10.2018 підписаний в.о. директора КП «Адміністративно-технічне управління» Л.Назаренко, проте до матеріалів справи не долучено доказів того, що Л.Назаренко мав достатні повноваження на прийняття таких рішень та підписання наказів (згідно з Витягом з ЄДРЮО та ФОП, з 03.06.2017 в.о. директора є ОСОБА_8 , та жодних інших підписантів від імені Позивача немає);
-в Акті проведення демонтажу спеціальних конструкцій №6 від 14.02.2018 відсутнє прізвище представника власника спеціальної конструкції від Відповідача, а також підпис про отримання примірника цього Акту, тож факт його присутності під час демонтажу спеціальних конструкцій є недоведеним; цієї інформації також немає в Актах демонтажу спеціальних конструкцій №12 від 14.02.2018, №2 від 26.03.2018, №1 від 26.03.2018, №8 від 06.12.2018, №3 від 10.01.2019, №2 від 2019;
-у матеріалах справи присутній Акт демонтажу спеціальної конструкції №6 від 14.02.2018 за адресою: м. Львів , вул . Осмомисла , 10, проте в матеріалах справи згадки про спеціальну конструкцію за цією адресою немає;
-у матеріалах справи відсутній Акт про демонтаж спеціальної конструкції за адресою: м.Львів, вул..Личаківська, 18, але витрати за демонтаж спеціальної конструкції за цією адресою нараховані Позивачем;
-згідно з Договором про надання послуг №25/01/2018 від 25.01.2018 (про послуги демонтажу незаконно встановлених рекламних конструкцій), укладеним Позивачем та ФОП Флис Т.І., Замовник (Позивач) зобов'язаний перерахувати на рахунок ФОП Флис Т.І. суму, вказану в актах виконаних послуг (розрахунок за надані послуги) впродовж 5 днів від дати надання послуг; проте Позивачем не надано доказів оплати наданих ФОП Флис Т.І. послуг (Позивач просить суд зобов'язати Відповідача відшкодувати понесені витрати, проте не надає доказів на підтвердження того, що ці витрати він дійсно поніс);
-згідно з п.5.1. Договору, строк його дії закінчується 31.12.2018, тоді виникає питання: на якій підставі ФОП Флис Т.І. було демонтовано конструкції за адресами: м.Львів, вул. Сихівська,17 - 10.01.2019; м.Львів, вул. Кос-Анатольського,4 - 04.02.2019; м.Львів, вул. Личаківська, 54 - 14.02.2018;
-строк дії Договору про надання послуг №03/04/18 від 03.04.2018 (про послуги із демонтажу самовільно встановлених рекламних конструкцій та малих архітектурних форм): з 03.04.2018 по 31.12.2018;
-Позивачем не надано доказів сплати (розрахунку) за надані послуги із ФОП Флис Т.І.;
-ще одне питання: на якій підставі демонтовані спеціальні конструкції могли бути перевезені на склад Позивача з: вул . Сихівська,17 - 10.01.2019; вул. Кос-Анатольського,4 - 04.02.2019; вул. Личаківська, 54 - 14.02.2018, якщо Договір про надання послуг №22/02/18 від 22.02.2018 набув чинності з моменту підписання (22.02.2018) та діяв до 31.12.2018;
-з аналізу Виписок по рахунках, наданих Позивачем, можливо зробити висновки, що: Позивачем перераховано: ФОП Флис Т . І. коштів за загальну суму 78 481,8грн; ФОП Алексєєва М.М . коштів на загальну суму 12450,00 грн; ФОП Кухарському О . В. коштів на загальну суму 8702,50 грн;
-з наданих Позивачем Виписок неможливо чітко встановити, що кошти перераховані Позивачем відповідним Фізичним особам-підприємцям за послуги демонтажу/перевезення саме вивісок Відповідача;
-крім цього, з аналізу наданих Позивачем Рахунків та Актів наданих послуг неможливо встановити, що підписаний Акт прийому-передачі наданих послуги, чи виставлений відповідним Виконавцем за Договором надання послуг Рахунок, стосується саме надання послуг демонтажу чи перевезення вивісок Відповідача;
-зокрема, у Рахунках, виставлених відповідними Фізичними особами-підприємцями, у найменуванні послуги вказано: «Транспортування вантажним автомобілем (3 години)» (Рахунок 1402Т від 14.02.18р. (ФОП Флис Т.І.): Акт здавання-приймання виконаної роботи №1402Т від 14.02.18р., Рахунок 2603Т від 26.03.18р., Акт здавання-приймання виконаної роботи №2603Т від 26.03.18р.; ФОП Алексєєва: Рахунок на оплату постачальника №110 від 06.12.18р., Акт наданих послуг №110 від 06.12.18 р.; ФОП Кухарський: Рахунок на оплату №4 від 10.01.19 р., Акт наданих послуг №4 від 10.01.19р.), однак у згаданих документах не вказано ні адрес, з яких здійснювалось перевезення вантажним транспортом, ні місце призначення, ні найменування юридичної особи, вивіски якої транспортувались відповідними фізичними особами-підприємцями;
-відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень;
-подані Позивачем докази на понесення відповідних витрат щодо демонтажу та транспортування вивісок Відповідача не підтверджують у повному обсязі, що заявлені Позивачем оплати здійснювались у зв'язку із демонтажем та перевезенням вивісок Відповідача;
-Позивачем вказується, що, після демонтажу та перевезення вивісок, вони взяті Позивачем на зберігання;
-відповідно до пункту 13.3 Правил благоустрою м. Львова, самочинно встановлені рекламні засоби, вивіски демонтує Комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» у порядку, встановленому Виконавчим комітетом Львівської міської ради;
-відповідно до підпункту 13.4.2 пункту 13.4 Правила благоустрою м. Львова, витрати з проведення демонтажу самовільно встановлених рекламних конструкцій, вивісок, їх транспортування та зберігання відшкодовують їх власники, зокрема, за зберігання спеціальної конструкції - у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну добу зберігання;
-відповідно до пункту 6.10 Порядку розміщення малих архітектурних форм м.Львова, демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) зберігаються на складі Комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління»;
-відповідно до пункту 6 .1 3 Порядку розміщення малих архітектурних форм м.Львова, облік та тимчасове зберігання демонтованих малих архітектурних форм (вивісок) здійснює у встановленому порядку Комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління»;
-демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) зберігаються у спеціально відведених для цього місцях (сховищах, складах тощо);
-тобто, Правилами благоустрою м. Львова, а також Порядком розміщення малих архітектурних форм м. Львова, визначено обов'язок Позивача зберігати самовільно встановлені рекламні конструкції або малі архітектурні форми (вивіски) на складі;
-однак, вказаний обов'язок не означає, що дані вивіски дійсно зберігаються на складі Позивача чи третьої особи;
-Позивачем не надано жодного доказу на підтвердження факту зберігання вивісок Відповідача;
-відповідно до пункту 6.6 Порядку розміщення малих архітектурних форм м. Львова, примусовий демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) організовує Комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» за наказом уповноваженого виконавчого органу Львівської міської ради, проект якого готує орган, який здійснює нагляд за станом малої архітектурної форми (вивіски); під час проведення демонтажу можуть бути присутні власник або користувач малої архітектурної форми (вивіски), представники державних органів, міських служб та інших організацій;
-згідно з положеннями пункту 6.9 Порядку розміщення малих архітектурних форм Львова, після проведення демонтажу складається акт демонтажу малої архітектурної форми (вивіски) з зазначенням характеру робіт та їх вартості, який підписує Комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» (замовник) та організація або особа (виконавець), які надали послуги з демонтажу;
-відповідно до пункту 6.11 Порядку розміщення малих архітектурних форм м.Львова, компенсація витрат Комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління», пов'язаних з примусовим демонтажем, транспортуванням та зберіганням малої архітектурної форми (вивіски), покладається на власника (користувача) демонтованої малої архітектурної форми (вивіски);
-відповідно до підпунктів 6.14.1, 6.14.2 пункту 6.14 Порядку розміщення малих архітектурних форм м. Львова, демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) підлягають утилізації після публікації у місцевих друкованих засобах масової інформації, якщо: після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об'єктів їх власники не зголосились за поверненням; після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об'єктів власники не відшкодували вартості демонтажу, транспортування та зберігання або не надали документів, підтверджуючих право власності (інше майнове право) на цю вивіску;
-після року зберігання демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) підлягають утилізації, тобто станом на момент подання позовної заяви Позивачем згадані вивіски вже мали бути утилізовані, тому незрозумілим є для Відповідача нарахування витрат на зберігання вже утилізованих вивісок;
-крім цього, є незрозумілими для Відповідача розрахунок суми за зберігання, зокрема, не зрозуміло: яка конструкція (адреса знаходження конструкції), з якого і по який час зберігається (зберігалась) на складі Позивача;
-відповідно до пункту 185.1 етапі 185 Податковою кодексу України, об'єктом оподаткування є операції платників податку з:
а)постачання товарів, місце постачання яких розташоване па митній території
України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності па об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;
б)постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу;
в)ввезення товарів на митну територію України;
г)вивезення товарів за межі митної території України;
е)постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом;
-отже, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товару та/або послуг; однак Позивач не надавав Відповідачеві жодні послуги та відповідно не постачав товар, Позивачем було проведено примусовий демонтаж, перевезення та зберігання вивісок Відповідача; у зв'язку із цим відсутній об'єкт оподаткування податком на додану вартість, а отже відсутні підстави для стягнення податку на додану вартість;
-Позивачем не надано жодних доказів на підтвердження того, що Підприємство зареєстровано платником податку на додану вартість;
-у всіх наданих суду Рахунках та Виписках проведення платежів Позивачем (на Фізичних осіб-підприємців) здійснювалось без податку на додану вартість.
Представник Позивача надав пояснення стосовно обставин спору.
Справу, згідно з нормами статей 12, 247 ГПК України, розглянуто за правилами загального позовного провадження.
У ході дослідження обставин спору та поданих доказів, - суд встановив:
Згідно з нормою ч.1 ст.16 Закону України «Про рекламу», розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться виключно на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами відповідних рад у порядку, встановленому цими органами на підставі Типових правил розміщення зовнішньої реклами (затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №2067 від 29.12.2003).
Львівською міською радою, відповідно до Типових правил розміщення зовнішньої реклами, Рішенням №569 від 21.05.2010, затверджено Правила розміщення зовнішньої реклами у м.Львові (надалі - локальні Правила).
Локальними Правилами (п.2.1) встановлено:
-Робочий орган з регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами (Робочий орган) визначається Львівською міською радою;
-Оператором з нагляду за станом зовнішньої реклами є Комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління», повноваження якого визначаються Локальними Правилами та Статутом;
-зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг;
-дозвіл - документ встановленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення Виконавчого комітету, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк та у певному місці;
-самовільно встановлений рекламний засіб - рекламний засіб, розміщений без виданого у встановленому порядку дозволу;
-примусовий демонтаж конструкції - це засіб примусового усунення виявленого порушення вимог законодавства про рекламу (самовільного встановлення рекламного засобу), не усунутого суб'єктом господарювання у добровільному порядку.
Відповідачем, при відсутності обов'язкових дозволів, було самовільно встановлено конструкції зовнішньої реклами (у місті Львові):
-на фасаді будинку №10-А, розташованого на вулиці Наукова (п'ять рекламних конструкцій);
-на тротуарі на вулиці Наукова, 10-А;
-на фасаді будинку №17, розташованого на вулиці Сихівська;
-на фасаді будинку №4, розташованого на вулиці Кос-Анатольського.
Робочим органом - Департаментом економічного розвитку Львівської міської ради (надалі - Департаментом економічного розвитку), у зв'язку з самовільним розміщенням Відповідачем конструкцій зовнішньої реклами, пред'явлено (письмово) Вимоги про усунення вказаних порушень (№23/р-15-4068 та №23/Р-15-4069 від 20.12.2017, №23/Р-2-4998 від 20.11.2018, №23/Р-17-4932 від 16.11.2018) у встановлений строк.
Невиконання Відповідачем вимог щодо усунення порушень у сфері розміщення зовнішньої реклами зумовило видання Департаментом економічного розвитку Наказів (№36-Д від 02.03.2018 та №92-Д від 19.12.2018), якими зобов'язано Комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» здійснити демонтаж самовільно встановлених (Відповідачем) конструкцій зовнішньої реклами у встановлений строк.
Позивачем, на підставі Договорів №25/01/2018 від 25.01.2018 та №03/04/18 від 03.04.2018, залучено до проведення демонтажу конструкцій зовнішньої реклами Підрядника (ФОП Флис Т .І .), яким виконано відповідні роботи, що підтверджують двосторонні Акти №№1, 2 від 26.03.2018 та №№2, 3 від 10.01.2019, підписані Позивачем та Підрядником.
При цьому, важливо, що порядок проведення примусового демонтажу рекламних засобів визначено нормами пунктів 8.3, 8.4 Локальних Правил, якими встановлено:
-примусовий демонтаж проводиться силами Оператора або (на його замовлення) Підрядною організацією;
-у разі необхідності, під час проведення демонтажу може бути присутній власник (або законний користувач рекламного засобу);
-про проведений демонтаж складається Акт, який підписується Оператором (його працівниками) та іншими особами, що були присутні;
-до Акту додається фотофіксація місця розташування рекламного засобу (до і після демонтажу);
-у разі відсутності власника рекламного засобу при демонтажі, другий примірник Акту Оператор зобов'язаний надіслати йому у 5-денний строк.
Враховуючи зазначену норму п.8.3 Локальних Правил, присутність власника при демонтажі не є обов'язковою.
Також, важливо, що у складених (Позивачем та Підрядником) Актах про демонтаж наявні фотосвітлини із зображенням рекламних конструкцій Відповідача.
Доказ виконання Позивачем обов'язку щодо надіслання Відповідачу (у 5-денний строк) примірників Актів про демонтаж - не надано.
Проте, важливо, що Локальними Правилами не передбачено можливості звільнення власника самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами від відповідальності у випадку ненадіслання йому Актів про примусовий демонтаж.
Крім цього, Позивачем надсилались Відповідачу Листи-вимоги від 22.06.2018 та 13.02.2019 щодо сплати понесених Оператором витрат, у яких наявна певна інформація, деталізація якої могла бути здійснена при відповідному зверненні Товариства «Авіон+».
Порядком розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м.Львові (затверджених Рішенням Виконкому Львівської міської ради №1025 від 11.11.2016) встановлено:
-вивіска - мала архітектурна форма, яка містить інформацію про найменування особи, знаки для товарів та послуг, час роботи;
-місце розташування вивіски - передбачена паспортом малої архітектурної форми (вивіски): зовнішня поверхня фасаду першого поверху будинку біля входу, де юридична або фізична особа займає приміщення; внутрішня поверхня (вхідні двері) власного чи орендованого особою приміщення; внутрішня поверхня на поверсі біля входу у приміщення, власником або орендарем якого є особа, між віконними отворами першого поверху, між віконними отворами першого та другого поверхів, але не вище нижнього краю вікон другого поверху дво- чи багатоповерхового будинку або споруди;
-паспорт малої архітектурної форми (вивіски) - проектна документація, яка є підставою для встановлення МАФ (вивіски);
-самовільно встановлена мала архітектурна форма (вивіска) - елемент декоративного оздоблення фасаду будинку, який розміщується з порушенням вимог Порядку.
Згідно з нормою ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», вказаний Акт Виконкому Львівської міської ради є обов'язковим до виконання, так як його незаконність у судовому порядку - не встановлена.
Відповідачем допущено порушення вимог зазначеного Порядку, так як самовільно, при відсутності необхідних паспортів, було встановлено вивіски (у місті Львові):
-на зовнішній поверхні будинків №№18, 54, розташованих на вулиці Личаківська (позовні вимоги фактично стосуються лише вивіски на будинку №54);
-на зовнішній поверхні будинку №8, розташованого на вулиці Кавалерідзе (дві вивіски);
-на зовнішній поверхні будинку №53, розташованого на вулиці Пасічна (дві вивіски);
-на зовнішній поверхні будинку №10, розташованого на площі Осмомисла (дві вивіски).
Уповноваженим органом, Департаментом містобудування Львівської міської ради (надалі - Департамент містобудування), у зв'язку з порушенням Відповідачем Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м.Львові, пред'явлено Вимоги про усунення допущених порушень у сфері благоустрою у встановлений строк (№№23/Р-3-37-98, 23/Р-3-3799 від 01.12.2017; №23/Р-7-41 від 02.01.2018; №№23/Р-14-3949, 23/Р-17-3993 від 26.09.2018).
У зв'язку з невиконанням Відповідачем вказаних вимог, Департаментом містобудування видано Накази (№116 від 20.12.2017, №19 від 29.01.2018, №215 від 24.10.2018), якими зобов'язано Комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління» здійснити демонтаж самовільно встановлених (Відповідачем) вивісок у визначені строки.
Позивачем, для проведення демонтажу вивісок Відповідача, залучено Підрядника (ФОП Флис Т.І.), яким здійснено демонтаж 14.02.2018 та 06.12.2018, що підтверджують двосторонні Акти №№ 6, 12 (від 14.02.2018) та №8 (від 06.12.2018), підписані Позивачем та Підрядником.
Транспортування демонтованих конструкцій зовнішньої реклами та вивісок (на склад Позивача) здійснювали Виконавці (ФОП: Флис Т.І. , Алексєєва М.М. , Кухарський О.В. ), залучені на підставі Договорів про надання послуг («прокат вантажних автомобілів та промислових транспортних засобів із водієм»): №04/01/18 від 04.01.2018, №22/02/18 від 22.02.2018, №27/03/18 від 27.03.2018, №18/12/18 від 18.12.2018.
Для підтвердження надання послуг з транспортування, Позивачем та Виконавцями складено двосторонні Акти: №1402Т від 14.02.2018, №2603Т від 26.03.2018, №110 від 06.12.2018, №4 від 10.01.2019.
Відповідно до погодженої (Договорами) вартості підрядних робіт з демонтажу та послуг з перевезення, яка зазначена у відповідних Рахунках, Позивачем сплачено 3441,00грн за демонтаж конструкцій зовнішньої реклами та вивісок і 1390,01грн за їх транспортування, що підтверджують відповідні Виписки Банку, у яких (у призначенні платежу) зазначено Рахунки, за якими здійснено оплату.
Крім цього, Позивачем понесено витрати, пов'язані зі зберіганням конструкцій на складі.
Згідно з п.13.4 Правил благоустрою м.Львова (затверджених Ухвалою Львівської міської ради №376 від 21.04.2011), розмір витрат, пов'язаних зі зберіганням спеціальних конструкцій, складає один неоподатковуваний мінімум доходів громадян за кожну добу зберігання.
Загальна вартість витрат Позивача, пов'язаних зі зберіганням спеціальних конструкцій, складає 62968,00грн.
Відповідно до норм статей 37, 185, 187 Податкового кодексу України, Позивачем нараховано ПДВ на суми витрат, пов'язаних із демонтажем конструкцій зовнішньої реклами та вивісок, їх транспортуванням та зберіганням.
Тому, загальний розмір таких витрат складає 81358,81грн (67799,01+13559,80).
Оскільки, згідно з нормами Типових правил розміщення зовнішньої реклами (п.п.38, 49), Правил благоустрою м.Львова (п.13.4), Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові (п.8.5), Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м.Львові (п.6.11), витрати Позивача, зумовлені примусовим демонтажем самовільно встановлених (Відповідачем) конструкцій зовнішньої реклами та вивісок, їх транспортуванням та зберіганням, відшкодовуються власником цих конструкцій і вивісок, тому, позовні вимоги про стягнення з Товариства «Авіон+» таких витрат у сумі 81358,81грн - повністю обґрунтовані та, відповідно, - підлягають задоволенню.
Згідно з нормою п.2 ч.1 ст.129 ГПК України, наявні підстави для покладення на Відповідача судових витрат у справі, понесених Позивачем: витрат на судовий збір у сумі 1921,00грн.
Виходячи з наведеного та керуючись нормами статей 2, 12-14, 73-80, 86, 91, 129, 232, 233, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, - суд
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авіон+» (79040, м.Львів, вул. Городоцька, 355 офіс 358; ідент.код 40110917) на користь Комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» (79012, м.Львів, вул.Сахарова, 42; ідент.код 13804591): витрати у сумі 81358,81 грн, пов'язані з проведенням демонтажу рекламних конструкцій і вивісок, їх транспортуванням та зберіганням, а також - витрати на судовий збір у сумі 1921,00 грн.
Дане Рішення набирає законної сили відповідно до норм статей 240, 241, 254, 256, 257 ГПК України, а саме:
- у випадку відсутності апеляційного оскарження у 20-денний строк - після закінчення вказаного строку, встановленого на подання апеляційної скарги (до Західного апеляційного господарського суду), який обчислюється з дня складення повного Рішення;
- у випадку апеляційного оскарження (у 20-денний строк) і відсутності факту скасування - після ухвалення Західним апеляційним господарським судом відповідного судового рішення.
Повне Рішення складено 11.11.2019.
Суддя Стороженко О.Ф.