Справа № 3/714/50419
ЄУН: 714/967/19
"07" листопада 2019 р. м. Герца
Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Єфтемій С.М, розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли з Герцаївського відділення поліції Сторожинецького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешканця
АДРЕСА_1 ,
не працюючого
за ст. 1732 Кодексу про адміністративні правопорушення України ,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 27 серпня 2019 року ОСОБА_1 , 15 серпня 2019 року, о 21 год. 30 хв. за місцем проживання - АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї сестри, ОСОБА_2 насильство в сім'ї, а саме виганяв з дому, виражався нецензурною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкода її фізичному та психічному здоров'ю. Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 1732 КпАП України.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) вирішує питання про те чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п. 2 ст. 278 КУпАП).
За приписами ст.ст. 252, 254, 255, 256 КпАП України, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Кодекс про адміністративні правопорушення України складається із статей, які пронумеровані арабськими цифрами і мають назву (заголовок), що виражають сутність адміністративно-правових норм, які в них містяться.
Про вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування йдеться у ст. 1732 КпАП України.
Водночас, ст. 1732 КпАП України як і більшість статей КпАП поділяється на частини - абзаци. Зокрема, ст. 1732 КпАП складається з двох частин.
Втім, протокол про адміністративне правопорушення від 12 серпня 2019 року щодо ОСОБА_1 не мітить посилання на ту чи іншу частини статті 1732 КпАП, яка передбачає відповідальність за вчинене останнім правопорушення.
Окрім того, до матеріалів справи додано довідку Герцаївського відділення поліції щодо притягнення 23.05.2019 року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 1732 КпАП, проте як такого доказу на підтвердження вказаного не додано.
З огляду на вищенаведене та враховуючи, що вище вказані недоліки протоколу про адміністративні правопорушення перешкоджають розгляду справи по суті, то адміністративний протокол підлягає поверненню органу, який його порушив для усунення вказаних порушень.
Керуючись ст.ст. 278, 283 КпАП України, -
Повернути адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 1732 Кодексу про адміністративні правопорушення України Герцаївському відділенню поліції Сторожинецького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернівецькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: