Єдиний унікальний № 408/5991/19-п
Провадження № 3/408/6461/19
смт. Біловодськ 07 листопада 2019 року
Суддя Біловодського районного суду Луганської області Рукас М.С., при секретарі Мірошнік Г.Г., за участі прокурора Біловодського відділу Старобільської місцевої прокуратури Лисенко В.В., розглянувши матеріали МВ №3 (с.Біловодськ) УЗЕ в Луганській області ДЗЕ НПУ у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, пенсіонерки,
за здійснення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи депутатом Станично-Луганської районної ради Луганської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно копії постанови № 42 Станично-Луганської районної виборчої комісії у Луганській області від 04 лютого 2016 року, ОСОБА_1 було обрано депутатом Станично-Луганської районної ради VІІ скликання.
У суб'єкта декларування ОСОБА_1 виник обов'язок, відповідно до частини 1 статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції» щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто станом на 01 квітня 2018 року ОСОБА_1 будучи депутатом Станично-Луганської районної ради Луганської області та суб'єктом декларування зобов'язана була подати щорічну декларацію шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства за минулий рік, тобто за 2017 рік.
ОСОБА_1 в порушення вимог, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 13 квітня 2018 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що вона дійсно своєчасно не заповнила декларацію на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за 2017 рік та подала її лише 13 квітня 2018 року, оскільки у неї закінчився ключ ЕЦП, без якого неможливо було заповнити декларацію. Коли вона подавала декларацію за 2016 рік, то їй та її колегам допомагав відповідний спеціаліст, у 2018 році вона подала документи разом з колегами на зміну її особистого електронного ЕЦП, однак в с. Юганівка Станично-луганського району був дуже поганий Інтернет, тому нічого не вийшло. У зв'язку з чим ЕЦП відповідний спеціаліст повинен був поновити в смт. Станиця Луганська, де Інтернет зв'язок значно кращий, але поновити ЕЦП ОСОБА_1 не вийшло, оскільки вона не надала номер свого мобільного телефону, який пов'язаний з ЕЦП, тому своєчасно поновити його не змогла. Лише після 01 квітня 2018 році їй вдалося особисто поїхати до смт. Станиця Луганська з метою поновлення ЕЦП, після чого 13 квітня 2018 року вона подала декларацію на офіційному сайті за 2017 рік.
При вказаних обставинах в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При накладенні стягнення, суд, відповідно до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Крім того, судом встановлено що згідно повідомлення, адресованого НАЗК від заступника в.о.голови Станично-Луганської районної ради про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 11 квітня 2018 року було виявлено, що депутат Станично-Луганської районної ради сьомого скликання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не подала щорічну декларацію за 2017 рік як уповноважена особа на виконання функції місцевого самоврядування. Зазначене повідомлення було отримано НАЗК 14.06.2018 року.
Тобто 14 червня 2018 року центральний орган виконавчої влади у сфері запобігання корупції мав достатню інформацію щодо виявленого порушення антикорупційного законодавства, та на підставі п.6 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» НАЗК мало можливість провести за власною ініціативою перевірку можливих фактів порушення вимог цього Закону.
Згідно довідки про надання інформації Управління захисту економіки в Луганській області від 15.07.2019, 20.08.2019, довідки Станично-Луганського районного територіального медичного об'єднання від 25.07.2019, довідки Станично-Луганської ради від 06.08.2019, письмових пояснень ОСОБА_2 , письмових пояснень ОСОБА_1 , рапорту оперуповноваженого МВ № 3 УЗЕ в Луганській області ДЗЕ НПУ Попова О. перевірка за вказаним фактом проводилась вже у 2019 році.
В судовому засіданні прокурор наполягав, що з урахуванням проведеної перевірки компетентними органами, на яке було витрачено певний час, датою виявлення скоєного адміністративного правопорушення ОСОБА_1 слід визначити 17.09.2019. тобто той день коли ОСОБА_1 дала пояснення з приводу виявленого правопорушення.
На підставі зазначених обставин суд доходить висновку, що датою виявлення скоєного правопорушення слід визначити саме 14.06.2018 р. - коли НАЗК стало достовірно відомо про порушення антикорупційного законодавства, а не 17.09.2019 р. як вважає прокурор.
З огляду на зазначене, вивчивши матеріали справи та вислухавши учасників судового засідання, відповідно до вимог п.7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи закінчились строки, передбачені ст.38 КУпАП.
Частиною 3 статті 38 КУпАП передбачено, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Таким чином, з огляду на те, що строк накладення адміністративного стягнення закінчився 14 вересня 2018 року, а матеріали адміністративного правопорушення надійшли до суду 19.09.2019 р., слід дійти висновку що на момент звернення органами поліції до суду з зазначеними матеріалами, строк притягнення особи до відповідальності вже був пропущений, а тому на час розгляду в суді провадження по справі у відношенні ОСОБА_1 підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись статтями 283-285, ч.1 ст.172-6, 247, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити через закінчення на момент розгляду справи строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст.38 КУпАП.
На постанову судді може бути подана апеляційна скарга особою, стосовно якої вона винесенапротягом десяти днів з дня винесення постанови, в Луганський апеляційний суд, через Біловодський районний суд Луганської області.
Суддя: М.С. Рукас