"06" листопада 2019 р.Справа № 126/1598/14-к Провадження № 1-в/126/100/2019
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
із секретарем ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бершадь матеріали за поданням начальника Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду,
До суду надійшло подання начальника Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення щодо ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
Обгрунтовуючи вказане подання начальник Бершадського ВП ГУНП вказує, що ОСОБА_4 було засуджено Бершадським районним судом Вінницької області 03.06.2014 року по ст.ст. 71, 72, 395 КК України до 1 року 8 місяців позбавлення волі. 23.11.2015 року він звільнився умовно достроково з невідбутою частиною покарання 4 місяці 5 днів з місць позбавлення волі, однак після звільнення на шлях виправлення не став. Почав зловживати спиртними напоями та перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вчиняє адміністративні правопорушення і порушує громадський порядок. На неодноразові попередження про неприпустимість вчинення адміністративних правопорушень та про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду не реагує.
Згідно положень ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.
В судове засідання ОСОБА_4 не явився, надав до суду заяву в якій просить слухати подання начальника Бершадського ВП ГУНП ОСОБА_3 про встановлення відносно нього адміністративного нагляду у його відсутність.
Суд, дослідивши матеріали подання, дійшов висновку, що в задоволенні подання слід відмовити з таких підстав.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Із матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності:
15.03.2019 року за порушення ст. 177 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 грн;
21.04.2019 року за порушення ст. 176 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 грн.;
23.04.2019 року за порушення ст. 177 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 грн.;
25.04.2019 року за порушення ст. 178 ч. 1 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження;
07.05.2019 року за порушення ст. 177 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 грн.,
19.10.2019 за порушення ст. 177 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 грн.,
21.10.2019 року за порушення ст. 178 ч. 2 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 грн., проте на переконання суду, такі факти не свідчать про наявність достатніх підстав для встановлення адміністративного нагляду, оскільки зазначені правопорушення не являються грубими та такими, що систематично порушують права інших громадян.
Крім того, до подання не додано пояснення громадян, що негативно б характеризували поведінку ОСОБА_4 ..
До подання не надано жодного доказу, який би свідчив про наявність ризику вчинення ОСОБА_4 нового злочину.
За вказаних обставин суд вважає, що встановлення адміністративного нагляду не відповідатиме завданням такого нагляду, визначеним ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», через що у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 8, 129 Конституції України, ст.ст. 1-6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
В задоволенні подання начальника Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду відмовити.
Постанова може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Вінницького апеляційного суду через Бершадський районний суд Вінницької області.
Суддя: ОСОБА_1