Справа № 357/12144/19
3/357/4837/19
01.11.2019 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Бобкова Н. В. , розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Головного управління ДПС у Київській області,стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на підставі ст. 164 ч. 1 КУпАП,
25.10.2019 р. до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164 ч.1 КУпАП.
Згідно протоколу №11 від 17.10.2019 р. про адміністративне правопорушення вбачається, що 17.10.2019 р. ФОП ОСОБА_1 вчинила правопорушення: факт виробництва алкогольного напою (настоянка «Кнайпа Бородінська» 0,5 л., 38 % об.) без діючої ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв, чим порушила вимоги ст..2 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 р. та вчинила правопорушення, передбачене ст.164 ч.1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП не визнала та пояснила, що не займається виготовленням алкогольних напоїв.
Відповідно до ст.251 КупАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Диспозиція ст.164 КУпАП передбачає провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №11 від 17.10.2019 р. зазначено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, а саме: факт виробництва алкогольного напою (настоянка «Кнайпа Бородінська» 0,5л., 38 % об.)
З наданих документів, які містяться в матеріалах справи не вбачається де зберігається алкогольний напій (настоянка «Кнайпа Бородінська» 0,5л., 38 % об.).
Враховуючи вище наведені обставини, суд позбавлений можливості вирішити справу по суті, оскільки диспозиція ст.164 ч.1 КУпАП передбачає конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої, а тому адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути Головному управлінню ДПС у Київській області для організації усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.251 КУпАП , -
Повернути матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 164ч.1 КУпАП начальнику Головного управління ДПС у Київській області для організації усунення недоліків.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяН. В. Бобкова