Справа № 344/18853/19
Провадження № 1-кс/344/9815/19
07 листопада 2019 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 ознайомившись із матеріалами справи за клопотання адвоката ОСОБА_2 поданого в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту майна та клопотанням адвоката ОСОБА_2 про розгляд в режимі відеоконференції, -
До Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_2 подане в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту майна в рамках кримінального провадження № 12016100010001219.
01.11.2019 року адвокат ОСОБА_2 подав клопотання про розгляд клопотання про скасування арешту майна в режимі відеоконференції із Подільським районним судом м.Києва або Шевченківським районним судом м.Києва, мотивуючи тим, що у зв'язку із неможливістю бути безпосередньо присутнім в судовому засідання через відсутність квитків на потяг на зазначену дату.
В судовому засіданні 04.11.2019 року оголошено перерву за клопотання адвоката ОСОБА_4 ..
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 336 КПК України у разі необхідності забезпечення оперативності судового провадження, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Отже, відеоконференція покликана захистити учасників процесу від надмірного затягування судового процесу, оскільки основною причиною затягування справи є неявка учасників процесу до зали судового засідання.
Згідно вимог ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Таким чином, з метою підвищення оперативності судового розгляду, враховуючи, неможливість безпосередньої участі представника заявника в судовому засіданні, суд вважає, за необхідне провести судове засідання, призначене 07.11.2019 року о 09 год. 30 хв. в режимі відеоконференції. Доручити Подільському районному суду м.Києва забезпечити проведення по справі судового засідання в режимі відеоконференції на визначений час і дату.
Керуючись ст. 336 КПК України, суд, -
Судове засідання в справі за клопотання адвоката ОСОБА_2 подане в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту майна провести в режимі відеоконференції.
Доручити Подільському районному суду м.Києва забезпечити проведення по справі судового засідання в режимі відеоконференції з участю адвоката ОСОБА_2 з Івано-Франківським міським судом Івано-Франківської області, яке відбудеться 07 листопада 2019 року о 09 год. 30 хв.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Копію ухвали направити на адресу Подільського районного суду м.Києва (04071, м.Київ, вул. Хорива, 21), а також особі, яка подала клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1