Справа № 294/1142/19
Провадження № 3/282/682/19
07 листопада 2019 року смт.Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Гуцал П.І., за участю прокурора Кухарчука С.П., особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої директором ДНЗ «Зірочка», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
24 жовтня 2019 року до Любарського районного суду Житомирської області для розгляду за підсудністю, визначеною Житомирським апеляційним судом, надійшли матеріали Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про вчинення ОСОБА_2 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до змісту протоколу про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, від 30.07.2019 року №257, ОСОБА_2 , являючись у період часу з 30.05.2017 року по даний час присяжним Чуднівського районного суду Житомирської області та відповідно до підпункту «Ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Законом України «Про запобігання корупції», а саме: частиною 1 статті 45, встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті"а" пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В судовому засіданні ОСОБА_2 , заявила клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків притягнення до адміністративної відповідальності, встановлених ст.38 КУпАП.
У судовому засіданні прокурор Кухарчук С.П. не заперечував проти задоволення заявленого ОСОБА_2 клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , думку прокурора, встановивши фактичні обставини справи, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши матеріали адміністративної справи, що мають доказове значення, у їх сукупності, судом встановлено наступне.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , думку прокурора, встановивши фактичні обставини справи, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши матеріали адміністративної справи, що мають доказове значення, у їх сукупності, судом встановлено наступне.
ОСОБА_2 в період часу з 30.05.2017 року по даний час являється присяжним Чуднівського районного суду Житомирської області та відповідно до підпункту «Ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» тобто відноситься до переліку суб'єктів на яких поширюється дія та вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
За змістом п.1 розділу «Загальні запитання» роз'яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 11.08.2016 року №3, щорічна декларація, подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Водночас ОСОБА_2 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, вказану декларацію подала лише 12.04.2019 року, тобто з порушенням строку, визначеного законодавством. Доказів поважності причин несвоєчасної подачі декларації за 2018 рік ОСОБА_2 суду не надано.
З огляду на вказане, у діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП суд враховує наступне.
Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до змісту ч.3 ст.38 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Положеннями п.7 ч.1 ст.247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення №257 від 30.07.2019 року, датою вчинення даного правопорушення є гранична дата до закінчення якої необхідно було подати вказану декларацію, тобто 01.04.2019 року, а датою виявлення даного правопорушення дата встановлення всіх обставин по справі та складання даного протоколу працівниками УЗЕ в Житомирській області, тобто 30.07.2019 року.
Водночас суд критично оцінює ототожнення особою, яка склала протокол від 30.07.2019 року №257, дати виявлення правопорушення з датою встановлення всіх обставин по справі та складання протоколу. Вказане зумовлено тим, що підставою для зібрання доказів щодо наявності у діях особи складу адміністративного правопорушення, тобто встановлення всіх обставин справи, є факт виявлення ознак такого правопорушення, який безперечно має різнитися у часі з датою складання відповідного протоколу, зокрема передувати йому.
Відповідно до матеріалів справи суд вважає, що датою виявлення факту вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, є 20.06.2019 року, про що свідчить зміст пояснення відібраного у ОСОБА_1 оперуповноваженим УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України старшим лейтенантом поліції Ящуком О.О., яким у подальшому 30.07.2019 року складено протокол, що розглядається судом.
З огляду на викладене, вважаю, що на час розгляду справи сплив тримісячний строк, упродовж якого на ОСОБА_2 могло бути накладено адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а тому провадження у даній справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Відповідно до змісту ст. 40-1 КУпАП судовий збір не підлягає стягненню з ОСОБА_2 , оскільки адміністративне стягнення на неї судом не накладається.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 38, п.7 ч.1 ст.247, ч.2 ст.250, ст.ст.283, 284, 289, 294 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, закрити, у зв'язку із закінчення строків накладення адміністративного стягнення, встановлених ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: Гуцал П. І.