Постанова від 06.11.2019 по справі 288/1623/19

Справа № 288/1623/19

Провадження № 3/288/530/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2019 року смт. Попільня

Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Рудник М.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління патрульної поліції в Житомирській області Департамент патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,

місце роботи: Філія «Зарічанська ДЕД» - начальника,

за частиною 4 статті 140 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Попільнянського районного суду Житомирської області надійшла справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 140 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 060309 від 15 жовтня 2019 року, ОСОБА_1 07 вересня 2019 року о 23.00 годині на а/д Р-18 Житомир - Сквира - Ставище км 82 + 200 м, будучи посадовою особою відповідальною за експлуатаційне утримання вулично - шляхової мережі, не вжив заходів щодо ліквідації ям, вибоїн на проїзній частині, що стало супутньою причиною ДТП за участю транспортних засобів «Мерседес Бенц С 220» д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 та «Фольсфаген Кадді» д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_3 , транспортні засоби отримали механічні пошкодження та завдано матеріальні збитки.

Відповідно статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Згідно вимог статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Суддею встановлено, що до протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не додано доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 є начальник Філії «Зарічанська ДЕД», таким чином є посадовою особою та відповідає за експлуатаційний стан вулично - шляхової мережі даної ділянки дороги, а саме: не надано копії наказу. Також відсутня його посадова інструкція.

Крім того, у матеріалах справи відсутні докази того, що саме на балансі Філії «Зарічанська ДЕД» знаходиться проїзна частина автодороги Р-18 Житомир - Сквира - Ставище км 82 + 200 м, де трапилась ДТП і де начальником є ОСОБА_1 .

Згідно статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Як вбачається з статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.

За вказаних обставин, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню для доопрацювання.

За змістом рішення Конституційного Суду України від 31 березня 2015 року № 2-рп/2015 положення частини другої статті 294 КУпАП щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього Кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього Кодексу, про закриття справи. Тобто, постанова судді про повернення матеріалу на до оформлення оскарженню не підлягає.

Керуючись статтями 245, 256, 278, 283-284 КУпАП; Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою Наказом МВС України від 06 листопада 2015 року № 1376, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 140 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Житомирській області Департамент патрульної - для належного оформлення відповідно до вимог закону.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Попільнянського

районного суду М.І.Рудник