12 жовтня 2019 року Справа № 280/3393/19 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікової Н.В., розглянувши у місті Запоріжжі у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Олімп Ферро”
до Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Державної фіскальної служби України
про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю “ ОЛІМП ФЕРРО ” (надалі - позивач) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач 1), до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач 2), в якому позивач просить суд:
-визнати протиправними та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 25.06.2019 №9238834182/40924510, від 25.06.2019 №9238906440/40924510, від 25.06.2019 №9238875481/40924510;
-зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №10 від 09.10.2018, №11 від 09.10.2018, №12 від 09.10.2018, подані ТОВ “Олімп Ферро”.
Позивач в обґрунтування позову посилається на те, що на виконання норм чинного законодавства складено податкові накладні №10 від 09.10.2018, №11 від 09.10.2018, №12 від 09.10.2018 року які намагався зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), однак, позивачем отримано квитанцію, в якій зазначено, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення вказано внесення позивача до критеріїв ризиковості платника податків. Рішеннями комісії від 25.06.2019 №9238834182/40924510, від 25.06.2019 №9238906440/40924510, від 25.06.2019 №9238875481/40924510 відмовлено в реєстрації податкових накладних. Позивач з прийнятими рішеннями не погоджується, вважає їх помилковими, прийнятими відповідачем безпідставно і необґрунтовано, за відсутності об'єктивного розгляду наданих документів та пояснень, такими, що порушують його права, як платника податку на додану вартість. Просить задовольнити позовні вимоги.
Представником відповідачів 1 та 2 подано до суду відзив на адміністративний позов (вх. №36867 від 05.09.2019), в якому відповідачі позовні вимоги не визнали з підстав, викладених у відзиві зазначивши, що позивач у своїй позовній заяві просить скасувати рішення про реєстрацію або відмову від реєстрації в ЄРПН від 25.06.2019 №9238834182/40924510, від 25.06.2019 №9238906440/40924510, від 25.06.2019 №9238875481/40924510 але ці рішення не можуть бути скасовані оскільки такі рішення Комісією не приймались. Просив відмовити у задоволенні позову.
Ухвалою судді від 22.07.2019 року позовну заяву позивача залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви. Позивач у визначений судом строк усунув недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 13.08.2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Ухвалою суду від 12.10.2019 року відмовлено у задоволені клопотання відповідачів про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Отже, відповідно до вищевказаних приписів КАС України, справу розглянуто судом в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у межах строку, встановленого ст. 258 КАС України.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Судом з матеріалів справи встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Олімп Ферро” 31.10.2016 року зареєстроване за №11031020000041516 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є платником податку на додану вартість. Одним з профільних видів діяльності підприємства є оптова торгівля металами та металевими рудами (46.72) (а.с.46-47).
Так, 01.08.2018 року ТОВ «Пром Індустріал Парк» (далі-орендодавець) та ТОВ «Олімп Ферро» (далі - орендар) був укладений договір оренди №0718, за умовами якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове оплатне користування майно: кімната а ПБК, площею 14 м2 і частина складського приміщення, площею 60 м2. Об'єкт оренди знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. АДРЕСА_1 шосе, 22 Д. (а.с.49-51).
Так, 02.10.2018 між TOB «ГАЙЛ» (далі - постачальник) та TOB «Олімп Ферро» (далі - покупець) був укладений договір № 021018 (а.с.12-14).
За умовами вказаного договору постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти і оплатити на умовах, визначених в договорі, товар, сортамент, кількість і ціна якого вказана в рахунках.
В рамках вказаного договору, ТОВ «ГАЙЛ» виписано рахунок-фактури: №СФ-0000005 від 09.10.2018 року на загальну суму 168000,00 грн.; сторонами підписано видаткову накладну №РН-0000005 від 09.10.2018 року на загальну суму 168000,00 грн.; виписано та зареєстровано: податкову накладну № 5 від 09.10.2018 року (а.с.15-18).
Перевезення товару здійснювалось транспортом ТОВ «ГАЙЛ», що підтверджується товарно-транспортною накладною від 09.10.2018 №091018 (а.с.19-20).
Оплата товару підтверджується банківськими виписками від 12.11.2018 (а.с.22).
В подальшому з метою реалізацію придбаного товару 08.10.2018 року між TOB «Олімп Ферро» (далі - постачальник) та TOB «НВФ ГАНЗА» (далі - покупець) укладений договір поставки № 08/10/18 (а.с.25-27).
За умовами вказаного договору постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти і оплатити на умовах, визначених в договорі, товар, сортамент, кількість і ціна якого зазначена в протоколах узгодження цін та/або специфікаціях оформлених у вигляді додатків до договору, що є невід'ємною частиною.
Сторонами на виконання умов договору підписано: специфікацію №1 від 08.10.2018 року на загальну суму 170000,00 грн.; рахунок-фактури: № СФ-0000101 від 08.10.2018 на загальну суму 170000,00 грн.; видаткові накладні № РН-0000094 від 09.10.2018 на загальну суму 51000,00 грн.; № РН-0000105 від 09.10.2018 на загальну суму 68000,00 грн.; № РН-0000106 від 09.10.2018 на загальну суму 51000,00 грн. (а.с.28-32).
Оплата товару підтверджується банківськими виписками від 12.10.2018 року, від 16.10.2018 року та від 19.10.2018 року (а.с.42-44).
Доставка товару здійснювалась через перевізника за рахунок TOB «НВФ ГАНЗА».
На виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем подано податкові накладні № 10 від 09 жовтня 2018 року, №11 від 09.10.2018 року, №12 від 09.10.2018 року. Податкові накладні надані в електронному вигляді (а.с.34-36).
Згідно з квитанціями: від 31.10.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9238834182 та за результатами обробки ДФС податкова накладна № 10 прийнята, реєстрація зупинена; від 31.10.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9238906440 та за результатами обробки ДФС податкова накладна № 11 прийнята, реєстрація зупинена; від 31.10.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9238875481 та за результатами обробки ДФС податкова накладна № 12 прийнята, реєстрація зупинена (а.с.37-39).
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанціях, направленої ДФС України через “Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, вурсіяс 2.2.18.13 «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 “Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Однак, у Квитанціях не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення та первинні бухгалтерські документи (а.с.53-58).
Згідно з рішеннями Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних: від 25.06.2019 року №1204988/40924510 відповідачем відмовлено у реєстрації податкової накладної №10 від 09.10.2018 року; рішенням від 25.06.2019 року №1205007/40924510 відповідачем відмовлено у реєстрації податкової накладної №11 від 09.10.2018 року; рішенням від 25.06.2019 року №1205005/40924510 відповідачем відмовлено у реєстрації податкової накладної №12 від 09.10.2018 року (а.с.59-64).
В рішеннях зазначено підстави відмови реєстрації вказаних податкових накладних, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
Позивачем подано скарги на рішення Комісії регіонального рівна про відмову у реєстрації податкової накладної від 25.06.2019 року №1204988/40924510, від 25.06.2019 року №1205007/40924510, від 25.06.2019 року №1205005/40924510 (а.с. 65-73), які рішеннями від 08.07.2019 №32671/40924510/2, від 08.07.2019 №32672/40924510/2, від 08.07.2019 №32673/40924510/2 залишено скарги без задоволення та рішення Комісії без змін (а.с.74-76).
Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.2 ст.2 КАС України, відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21 грудня 2016 року №1797- VIII внесені зміни та доповнення до Податкового кодексу України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
У даному випадку датою виникнення податкових зобов'язань є дата здійснення поставки товару.
У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному в пункті 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у підпункті 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Відповідно до пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з положеннями пункту 20.2 статті 20 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
За приписами пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Згідно з підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
З аналізу даних норм законодавства вбачається, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Згідно з положеннями підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України).
Зазначена комісія приймає рішення про: - реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; - відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Слід зазначити, що позивачем на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України в електронному вигляді подано податкові накладні № 10 від 09 жовтня 2018 року, №11 від 09.10.2018 року, №12 від 09.10.2018 року. Які рішеннями про реєстрацію податкових накладних: від 25.06.2019 року №1204988/40924510, від 25.06.2019 року №1205007/40924510, від 25.06.2019 року №1205005/40924510 відмовлено у реєстрації вказаних податкових накладних.
Однак позивач в своїй позовній заяві просить суд скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 25.06.2019 року №9238834182/40924510, від 25.06.2019 року №9238906440/40924510, від 25.06.2019 року №9238875481/40924510.
Відповідачі у своєму відзиві зазначили, що рішення від 25.06.2019 року №9238834182/40924510, від 25.06.2019 року №9238906440/40924510, від 25.06.2019 року №9238875481/40924510 комісією не приймались.
Позивачем не надано доказів, що рішеннями від 25.06.2019 року №9238834182/40924510, від 25.06.2019 року №9238906440/40924510, від 25.06.2019 року №9238875481/40924510 відмовлено у реєстрації податкових накладних № 10 від 09 жовтня 2018 року, №11 від 09.10.2018 року, №12 від 09.10.2018 року.
Відтак, з урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що позивачем не доведено, що оскаржувані рішення від 25.06.2019 року №9238834182/40924510, від 25.06.2019 року №9238906440/40924510, від 25.06.2019 року №9238875481/40924510 порушують права та обов'язки позивача, тому не підлягають скасуванню.
Щодо позовних вимог про реєстрацію податкових накладних, слід зазначити, що відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При цьому, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).
Відтак, оскільки рішення Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області про відмову у реєстрації податкових накладних №10 від 09.10.2018, №11 від 09.10.2018, №12 від 09.10.2018 року не скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 19, пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, суд приходить до висновку про відмову в задоволені позову в частині зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №10 від 09.10.2018, №11 від 09.10.2018, №12 від 09.10.2018 року.
Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Підстави для розподілу судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Олімп Ферро” (69001, м.Запоріжжя, бул.Шевченка, буд.25; код ЄДРПОУ 40924510) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146) до Державної фіскальної служби України (місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії - відмовити повністю.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.В.Стрельнікова