Ухвала від 07.11.2019 по справі 160/3333/19

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

07 листопада 2019 року Справа № 160/3333/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Прудник Сергій Володимирович, перевіривши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до відповідача-1: Кабінету Міністрів України, відповідача-2: Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, відповідача-3: Міністерства екології та природних ресурсів України, відповідача-4: Міністерства освіти і науки України, відповідача-5: Міністерства фінансів України про оскарження дій, рішень чи бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії і відшкодування шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з урахуванням уточнених позовних вимог, звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до відповідача-1: Кабінету Міністрів України, відповідача-2: Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б., відповідача-3: Міністерства екології та природних ресурсів України, відповідача-4: Міністерства освіти і науки України, відповідача-5: Міністерства фінансів України, в якій просив суд:

1. Визнати, на підставі статтей 1, 7, 18, 19, 28 закону України «Про звернення громадян», статті 40 Конституції України право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питань по суті скарги реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 р., які безпосередньо стосуються фізичного існування винахідника технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_1 та членів його сім'ї, та зобов'язати Прем'єр-міністра України Гончарука О.В. розглянути особисто скарги ОСОБА_1 за його особистої участі та внести на розгляд Кабінету Міністрів України питання про відсутність контролю у Кабінеті Міністрів України, згідно статтей 28 закону України «Про звернення громадян», щодо законності дій посадових осіб державних органів влади при розгляді звернень та скарг громадян, зокрема, скарги ОСОБА_1 реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 р. з питання реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, зокрема, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», яка має як загальнодержавне так і світове значення та забезпечує екологічні права громадян, та притягнути до відповідальності посадових осіб, які порушили право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України, надіслали скарги до державних органів влади, дії яких оскаржуються, та не здійснили контроль щодо їх розгляду та прийняття рішень спрямованих на забезпечення екологічних прав громадян та зниження вартості виробництва енергії, згідно норм діючого законодавства України.

2. Встановити, що Прем'єр-міністр України Гончарук О.В ., Кабінет Міністрів України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство фінансів України які у своїй діяльності використовують енергетичні ресурси та витрачають кошти платників податків на оплату тепла, електроенергії та іншого по необґрунтованим та завищеним цінам, при розгляді скарги ОСОБА_1 реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 р., не вчинили дій, на підставі Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», у відповідності до своїх повноважень, спрямованих на виконання закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про альтернативні джерела енергії», якими згідно статті 1 цього закону, є відпрацьовані гази чи продукти згоряння горючих та окислювальних речовин з скидним енергопотенціалом технологічних процесів виробництва теплової, механічної чи електричної енергії, котрі запатентовані в Україні під назвою відновлювальне вторинне паливо та окислювач або «ІНФОРМАЦІЯ_1 та їх запровадження у виробництво забезпечує екологічне право громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля, та зобов'язати Прем'єр-міністра України Гончарука О. В. та Кабінет Міністрів України здійснити, на підставі статтей 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо виконання Кабінетом Міністрів України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством фінансів України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством регіонального розвитку та будівництва України, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України своїх повноважень спрямованих на запровадження у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - «ІНФОРМАЦІЯ_1, яке виключає необхідність видобутку та спалювання енергетичних ресурсів землі, що належать виключно Українському народу, для збагачення окремих груп людей та отруєння людей, тварин та рослинного світу, шляхом фінансування природоохоронного заходу: «Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: «Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 (патенти на винаходи №№ НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11), згідно запиту Благодійного фонду «Екологія-Геос» поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

3. Встановити, що Прем'єр-міністр України, Кабінет Міністрів України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство фінансів України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, які у своїй діяльності використовують енергетичні ресурси та витрачають кошти платників податків на оплату тепла, електроенергії та іншого по необгрунтованим та завищеним цінам, при розгляді скарги реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 р., не вчинили дій, на підставі Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», у відповідності до своїх повноважень, спрямованих на виконання закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про альтернативні джерела енергії», якими згідно статті 1 цього закону, є відпрацьовані гази чи продукти згоряння горючих та окислювальних речовин з скидним енергопотенціалом технологічних процесів виробництва теплової, механічної чи електричної енергії, котрі запатентовані в Україні під назвою відновлювальне вторинне папиво та окислювач або «ІНФОРМАЦІЯ_3 ©» та їх запровадження у виробництво забезпечує екологічне право громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля та зобов'язати Прем'єр-міністра України Гончарука О. В. та Кабінет Міністрів України здійснити, на підставі статтей 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо виконання Кабінетом Міністрів України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством фінансів України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством регіонального розвитку та будівництва України, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України своїх повноважень спрямованих на запровадження у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - «ІНФОРМАЦІЯ_1, яке виключає необхідність видобутку та спалювання енергетичних ресурсів землі, що належать виключно Українському народу, для збагачення окремих груп людей та отруєння людей, тварин та рослинного світу, шляхом фінансування природоохоронного заходу: «Наукові дослідження та проектно-конструкторська розробка акумулятора тепла ОСОБА_1 для запобігання забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами та парниковими газами шляхом використання скидного енергопотенщалу технологічного процесу виробництва теплової енергії для інтенсифікації процесу перетворення продуктів згоряння чи відпрацьованих газів на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_1 (патенти на винаходи №№ НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11, патенти на корисну модель № НОМЕР_12,НОМЕР_3, авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_13), згідно запиту Благодійного фонду «Екологія - Геос» поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

4.Визнати, що до повноважень Кабінету Міністрів України відноситься вирішення питань щодо забезпечення конституційних прав громадян, зокрема, права ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питань по суті скарги реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 р, про надання відповідь на запитання, які стосуються фізичного існування винахідника технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_1 та членів його сім'ї, у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України пп.1 п.6 та абз.1 п.7 Положення про порядок призначення житлової субсидії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 841 від 17.10.2018 р.) та бездіяльністю щодо реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціапу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», а також щодо відновлення та забезпечення порушеного права, та у відповідності до своїх повноважень Кабінету Міністрів України та Прем'єр-міністр України, не надали та не забезпечили державної допомоги, задля забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, для перепроектування та переобладнання моєї опалювальної системи, утеплення будинку, заміни котла, не вчинив дії для виділення коштів для запровадження на моєму будинку технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», але скоротив витрати газу на 1 кв. м. опалювальної площі, підвищив плату за газ на 23 відсотки, а пенсію з 2300,37 грн до 2306,67 грн. на 0,27 відсотків, знизив розмір субсидії з 4148,42 грн. до 2170,51 грн., при цьому підвищено пенсію на 6,30 грн., а обов'язкова сплата за газ становить 319,27 грн., а також скоротив пільгові виграти електроенергії на 20 кВт, та зобов'язати Кабінет Міністрів України на своєму засіданні, за участю ОСОБА_1 , надати громадянину України ОСОБА_1 відповідь на запитання, а саме: яким чином мас можливість фізичного існування на 77 році свого життя пенсіонер ОСОБА_1 , якщо Кабінет Міністрів України не вчиняє з 2006 року дії спрямовані на запровадження в Україні технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» -перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», що забезпечує екологічне право громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля.

5. Встановити, на підставі статтей 9, 10, 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», етапі 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», що Міністерством екології та природних ресурсів України при розгляді скарги реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08січня 2019 р., не вчинено дій, на підставі Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», у відповідності до повноважень цього державного органу влади, спрямованих на виконання закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про альтернативні джерела енергії», якими згідно статті 1 цього закону, є відпрацьовані гази чи продукти згоряння горючих та окислювальних речовин з скидним енергопотенціалом технологічних процесів виробництва теплової, механічної чи електричної енергії, котрі запатентовані в Україні під назвою відновлювальне вторинне паливо та окислювач або «ІНФОРМАЦІЯ_1 та їх запровадження у виробництво забезпечує екологічні права громадян та зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити, на підставі статтей 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо виконання Міністерством екології та природних ресурсів України своїх повноважень спрямованих на запровадження у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - «ІНФОРМАЦІЯ_1, яке виключає необхідність видобутку та спалювання енергетичних ресурсів землі, що належать виключно Українському народу, для збагачення окремих груп людей та отруєння людей, тварин та рослинного світу, шляхом фінансування природоохоронного заходу: «Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: «Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 (патенти на винаходи №№ НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_14 НОМЕР_10, НОМЕР_11), згідно запиту Благодійного фонду «Екологія - Геос» поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

6. Встановити, на підставі статтей 9, 10, 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», статті 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», що Міністерством екології та природних ресурсів України при розгляді скарги реєстраційний №: БЛ- 8926580 від 08 січня 2019 р., не вчинено дій, на підставі Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розробленим, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», у відповідності до повноважень цього державного органу влади, спрямованих на виконання закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про альтернативні джерела енергії», якими згідно статті 1 цього закону, є відпрацьовані гази чи продукти згоряння горючих та окислювальних речовин з скидним енергопотенціалом технологічних процесів виробництва теплової, механічної чи електричної енергії, котрі запатентовані в Україні під назвою відновлювальне вторинне паливо та окислювач або «ІНФОРМАЦІЯ_1 та їх запровадження у виробництво забезпечує екологічні права громадян та зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити, на підставі статтей 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо виконання Міністерством екології та природних ресурсів України на підставі статтей 9 10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», статті 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», повноважень спрямованих на запровадження у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - «ІНФОРМАЦІЯ_1, яке виключає необхідність видобутку та спалювання енергетичних ресурсів землі, що належать виключно Українському народу, для збагачення окремих груп людей та отруєння людей, тварин та рослинного світу, шляхом фінансування природоохоронного заходу: «Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: «Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 (патенти на винаходи №№ НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11), згідно запиту Благодійного фонду «Екологія -Геос» поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

7. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1, 18, 19, 24 Закону України «Про звернення громадян», забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гончарука О.В. та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питань, на підставі Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. №366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», по суті скарги реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08.01.2019р., а саме:

розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України за моєю особистою участю, згідно статті 19 закону України «Про звернення громадян», питання, а саме:

1) «Про розробку та впровадження двигунів внутрішнього згоряння ОСОБА_1 з замкненим циклом роботи (патенти №№ НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11) для військової техніки та енергетичних агрегатів, що виробляють електричну енергію»;

2) «Про застосування продуктів згоряння або відпрацьованих газів - «ІНФОРМАЦІЯ_3» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії в енергетичних агрегатах ОСОБА_1»;

3) «Про розробку додаткового обладнання для переведення існуючих енергетичних агрегатів (котли, двигуни внутрішнього згоряння) на замкнений цикл роботи з використанням продуктів згоряння або відпрацьованих газів - «ІНФОРМАЦІЯ_3» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії»;

4) Про розробку та затвердження проекту «ІНФОРМАЦІЯ_3» - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут нації. Впровадження природоохоронної та ресурсозберігаючої технології автономного енергозабезпечення державних установ та об'єктів бюджетної сфери України на базі винаходів України № № НОМЕР_7, НОМЕР_9,НОМЕР_10, НОМЕР_8, НОМЕР_11, НОМЕР_5, НОМЕР_4, НОМЕР_6».

8. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9, 10, 11 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», статті 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та:

надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» - використання альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», шляхом:

придбання Міністерством екології та природних ресурсів України або іншим державним органом влади у авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» ліцензій на технічні рішення, які запобігають викидання шкідливих речовин і парникових газів при виробництві енергії шляхом переведення роботи енергоагрегатів на замкнений цикл.

9. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9, 10, 11 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 1 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», статті 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та:

надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технологи ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» - використання альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», шляхом:

залучення до виконання робіт спільно із Благодійним фондом «Екологія-Геос» наукових організацій Міністерства екології та природних ресурсів України та вирішення на підставі законодавства України питання про виділення коштів для фінансування у 2019 - 2021 роках природоохоронного заходу: «Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: «Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 (патенти на винаходи №№ НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11).

10. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9, 10, 11 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», статті 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та:

надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» - використання альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», шляхом:

залучення до виконання робіт спільно із Благодійним фондом «Екологія-Геос», наукових організацій Міністерства екології та природних ресурсів України та вирішення на підставі законодавства України питання про виділення коштів для фінансування у 2019 році природоохоронного заходу: «Наукові дослідження та проектно-конструкторська розробка акумулятора тепла ОСОБА_1 для запобігання забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами та парниковими газами шляхом використання скидного енергопотенціалу технологічного процесу виробництва теплової енергії для інтенсифікації процесу перетворення продуктів згоряння чи відпрацьованих газів на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_1 (патенти на винаходи №№ НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11, патенти на корисну модель № НОМЕР_12, НОМЕР_3, авторське свідоцтво на науковий твір № 39705).

11. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9, 10, 11 Закону України «Про охорону навколишнього природної о середовища», статті 1 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», статті 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та:

надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» - використання альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», шляхом:

Розміщення на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України та інших державних органів влади інформацію про технологію ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», впровадження якої, в кінцевому результаті призведе до безвуглецевого виробництва теплової, механічної та електричної енергії, запобігатиме викидання шкідливих речовин і парникових газів та виключить необхідність витрачати кошти платників податків на субсидії, так як вартість виробництва енергії скоротиться до експлуатаційних витрат обладнання, що в свою чергу знизить вартість виробництва товарів та послуг та підвищить їх конкурентну здатність, а це створення робочих місць, збільшення надходжень до бюджету, підвищення пенсій та заробітних плат.

12. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9, 10, 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», статті 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та:

надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» - використання альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», шляхом:

Розгляду Міністерством екології та природних ресурсів України в установленому порядку та надання авторам технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» та Кабінету Міністрів України експертного висновку щодо доцільності впровадження у виробництво технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» - використання альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка підпадає під дію статті 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії» та забезпечуватиме енергетичну та екологічну безпеку, а також незалежність держави від імпортних енергоносіїв.

13. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9, 10, 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», статті 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та:

надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» - використання альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 длябезпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», шляхом:

зобов'язання посадових осіб Міністерства екології та природних ресурсів України внести зміни та доповнення до Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів, затвердженого наказом Мінприроди 12.06.2015р. №194, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за № 994/27439, які б, без затвердження екологічного висновку, що є корупцією та зловживання владою посадових осіб, ставить в нерівні умови приватну, колективну та державну власність, забезпечували право громадян України на безпосереднє отримання коштів для : фінансування природоохоронних заходів з фонду охорони навколишнього природного середовища на прозорій основі.

14. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1,18 19,24 закону України «Про звернення громадян», забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гончарука О.В. та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питання, а саме: Розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України за моєю особистою участю, згідно статті 19 закону України «Про звернення громадян», питання про надання матеріальної допомоги для перепроектування та переобладнання моєї опалювальної системи, утеплення будинку, заміни вікон та дверей, так як за рахунок підвищення пенсії на 6,30 грн. при її розмірі 2306,57 грн. не можливо здійснити утеплення будинку, а не обґрунтоване підвищення ціни на газ, задля зменшення корупції в енергетичній галузі, та зниження Кабінетом Міністрів України норми споживання газу на 1 кв. м., задля скорочення бюджетних коштів на субсидії, порушує, зокрема, статтю 3 Конституції України: «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави», несе загрозу моєму життю, а саме: фізичне знищення від голоду та холоду.

15. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питань по суті скарг реєстраційний №: БЛ-8826964/Д1 та №: БЛ-8826964/Д2 від 10 грудня 2018 р., а саме:

розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України за особистою участю ОСОБА_1 , згідно статті 19 закону України «Про звернення громадян» питання: щодо притягнення до відповідальності посадових осіб Мінприроди, Мінфіну, Міністерства освіти і науки України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації за бездіяльність чи навмисні дії щодо вирішення питання про виділення коштів для фінансування у 2018 році природоохоронного заходу: «Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: «Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної і сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1 (патенти на винаходи № № НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11), згідно запиту Благодійного фонду «Екологія -Геос» поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

16. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1,18 19 закону України «Про звернення громадян», забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гончарука О.В. та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питання про визначення шкоди нанесеної інтересам держави та громадянам України, зокрема, авторам технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», у зв'язку з відсутністю контролю щодо виконання Міністерством екології та природних ресурсів України та іншими державними органами влади закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2».

17. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1, 18, 19 закону України «Про звернення громадян», забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гончарука О.В. та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питання про встановлення критеріїв та визначення завданої моральної шкоди та шкоди ОСОБА_1 , ОСОБА_7 бездіяльністю або навмисними діями посадових осіб державних органів влади продовж 2006-2018 років, у зв'язку з відсутністю контролю щодо виконання державними органами влади закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та щодо реалізації Стратеги національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2».

18. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, задля можливості визначення шкоди нанесеної авторам технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_1 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та інтересам держави бездіяльністю або навмисними діями посадових осіб державних органів влади продовж 2006-2018 років, до початку розгляду справи у суді надати суду та громадянину України ОСОБА_1 , інформацію, а саме:

1) яку вартість валютних коптив складають імпортні енергоносії, що держава придбала з 1 січня 2007 року по 1 січня 2019 року;

2) яку кількість викидів шкідливих речовин і парникових газів викинуто в атмосферне повітря в Україні за період з 1 січня 2007 року по 1 січня 2019 року;

3) яку кількість коштів було сплачено до державного бюджету підприємствами за викиди шкідливих речовин і парникових газів в атмосферне повітря в Україні за період з 1 січня 2007 року по 1 січня 2019 року та яка вартість із цих коштів була спрямована на запобігання викидання шкідливих речовин і парникових газів в атмосферне повітря;

4) яка кількість хворих на рак становить в Україні за період з 1 січня 2007 року по 1 січня 2019 року та яка кількість з них померла за цей період, у зв'язку з не виконанням Кабінетом Міністрів України своїх повноважень щодо реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, зокрема, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії».

19. На підставі статті 56 Конституції України, пунктів 1, 2, 3, 4, 5, 10-1 Постанови пленуму Верховного суду України № 5 від 25.05.2001р. «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» задля гарантії інтересів юридичної особи та гарантії захисту прав і свобод громадян, статті 176, 177, 364 Кримінального кодексу України, відшкодувати за рахунок держави моральні збитки завданні знущаннями при розгляді скарг Кабінетом Міністрів України та протиправною відмовою забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя та особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на безпечне для життя і здоров'я довкілля, шляхом реалізації у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - «ІНФОРМАЦІЯ_1, яке у відповідності до Закону засвідчено авторським свідоцтво на науковий твір № 39705 та, зокрема, патентом на корисну модель № НОМЕР_3 та зазначений такий інтелектуальний продукт забезпечує екологічні права громадян, у розмірі сто тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або 1750000 грн.

20. На підставі статті 56 Конституції України, пунктів 1, 2, 3, 4, 5, 10-1 Постанови пленуму Верховного суду України № 5 від 25.05.2001р. «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» задля гарантії інтересів юридичної особи та гарантії захисту прав і свобод громадян, з метою забезпечення Кабінетом Міністрів України особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на безпечне для життя і здоров'я довкілля на період судової тяганини, зобов'язати Кабінет Міністрів України в установленому порядку терміново забезпечити доплату як завдану матеріальну шкоду, яка нанесена мені прийняттям Кабінетом Міністрів України рішень щодо обмеження норми опалювальної площі будинку до 200 кв. м., та необгрунтованим зниженням норми споживання природного газу на 1 кв. м. без надання державної допомоги, при розмірі пенсії у 2306,67 грн., для перепроектування та переобладнання моєї опалювальної системи та утеплення будинку, а також відмовою у виділені коштів для запровадження на моєму будинку технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», у грошовому вимірі як різницю між вартістю природного газу, що спожитий на даний час та буде спожитий мною в опалювальний період, та субсидією, яку мені виділено на опалювальний період.

21. Відшкодувати ОСОБА_1 за рахунок держави, на підставі частини 2 статті 276 та статті 1173 Цивільного кодексу України, статті 25 закону України «Про звернення громадян», статті 56 Конституції України, матеріальну шкоду (упущена вигода), яку я зміг би отримати, за умови виконання Кабінетом Міністрів України своїх повноважень в галузі охорони природи та ресурсозбереження, від реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», яка має як загальнодержавне та світове значення, що забезпечує незалежне та автономне безпечне, екологічне та економічне виробництво енергії, а саме: знижує вартість виробництва енергії практично до експлуатаційних витрат, так як виключається вартість газу, вугілля, нафтопродуктів та запобігає викидання шкідливих речовин і парникових газів в атмосферу Землі, яку я визначаю у розмірі 0,5 відсотків від витрат валютних коштів для закупівлі продовж 2006-2018 років імпортних енергоносіїв для виробництва теплової, механічної та електричної енергії, достовірну інформацію про які зобов'язаний представити суду та ОСОБА_1 Кабінет Міністрів України, на вимогу суду.

Суд зазначає, що подана до суду позовна заява 12.04.2019 року сформована позивачем в системі "Електронний суд".

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 року адміністративний позов повернуто позивачу.

Ухвалами Третього апеляційного адміністративного суду від 02.05.2019 року та від 27.05.2019 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 квітня 2019 року повернуто особі, яка її подала.

17.05.2019 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 року та постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 02.05.2019 року, за результатами розгляду якої, постановою Верховного Суду від 18.07.2019 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 02.05.2019 року без змін.

Ухвалою Верховного Суду від 30.07.2019 року касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 року та ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 02.05.2019 року у справі №160/3333/19 повернуто особі, яка її подала.

Ухвалою Верховного Суду від 13.08.2019 року касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 року та ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 02.05.2019 року у справі №160/3333/19 повернуто особі, яка її подала.

12.06.2019 року ОСОБА_1 звернувся до Третього апеляційного адміністративного суду із апеляційної скаргою на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 року, за результатами розгляду якої, постановою суду апеляційної інстанції від 03.10.2019 року апеляційну скаргу задоволено, ухвалу суду від 16.04.2019 року скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

17.10.2019 року адміністративна справа № 160/3333/19 за вищевказаною позовною заявою надійшла на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду, та відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 17.10.2019 року - 18.10.2019 року передана судді Пруднику С.В.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.10.2019 вказану позовну заяву у даній справі було залишено без руху із наданням строку для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п'яти) робочих днів, з моменту отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду: оригіналу документа щодо сплати судового збору у розмірі 768,40 грн.; уточненої позовної заяви з копіями відповідно до кількості учасників справи, в якій повинно бути зазначено наступне: суми та обґрунтованого розрахунку матеріальної шкоди, зазначенням у позовній заяві з чого складається ціна позову в розмірі 1750000 грн., наданням обґрунтування заявленим позовним вимогам, викладенням позовних вимог у відповідності до вимог ст. 5, ст.245 КАС України.

05.11.2019 року до суду від ОСОБА_1 надійшли заява про уточнення позовних вимог, заява про забезпечення позову та заява про усунення недоліків, які сформовані позивачем в системі "Електронний суд".

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.11.2019 року заяву про забезпечення позову повернуто заявнику без розгляду.

В поданій до суду заяві про усунення недоліків містилось клопотання про звільнення від сплати судового збору із посиланням на те, що в ухвалі суду від 22.10.2019 щодо залишення позову без руху судом порушено верховенство права, яке встановлені ст. 8 та ст. 24 Конституції України за матеріальним станом. ОСОБА_1 не має можливості сплатити судовий збір за подання позовної заяви та заяви про забезпечення позову задля захисту своїх порушених прав, який значно перевищує 5 відсотків доходу за 2018 рік у сумі 27610,74 грн. всупереч вимогам Конституції України.

Проте, клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Частиною першою статті 133 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до частини першої статті 8 Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Частиною другою цієї ж статті встановлено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Комплексний аналіз указаних законодавчих положень дає підстави для таких висновків.

Звільнення від сплати судового збору (відстрочення, розстрочення його сплати або зменшення його розміру) з підстав, передбачених статтею 133 КАС України та статтею 8 Закону України "Про судовий збір", є прерогативою суду, який вирішує питання відкриття провадження (прийняття заяви, скарги тощо).

Зазначені норми є диспозитивними і встановлюють не обов'язок, а повноваження суду звільнити особу від сплати судового збору (відстрочити, розстрочити його сплату або зменшити його розмір).

Звільнення від сплати судового збору на певній стадії судового процесу не створює пільг щодо його сплати на інших його стадіях чи в інших судових провадженнях.

При цьому, суд вирішуючи питання про звільнення особи від сплати судового збору (відстрочення, розстрочення його сплати або зменшення його розміру) обмежений статтею 8 Закону України "Про судовий збір", в якій зазначено вичерпний перелік підстав для вказаних процесуальних дій.

Як вже вище було зазначено, клопотання про звільнення від сплати судового збору вмотивовано скрутним матеріальним становищем позивача. Однак, на підтвердження своїх доводів, позивачем не надано до суду письмових доказів з приводу того, що розмір сплати судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік (довідки з органу пенсійного фонду, довідки з органу доходів і зборів, підтверджень щодо сплати комунальних послуг тощо).

Суд зазначає, що правова позиція щодо необхідності підтвердження позивачем/заявником незадовільного майнового стану була викладена в постанові Верховного Суду від 17.05.2018 у справі №904/9117/17, в якій Верховний Суд вказав на те, що єдиною підставою для вчинення судом дій, зазначених у статті 8 Закону України «Про судовий збір», є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Отже, вказаною нормою статті 133 КАС України та статті 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено право суду, а не його обов'язок щодо звільнення від сплати судового збору, при цьому, статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Отже, обґрунтування та доказування обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору, покладається на особу, яка звертається з відповідним клопотанням.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для звільнення від сплати судового збору.

Також, як слідує із заяви про усунення недоліків та заяви про уточнення позовних вимог, позивачем не надано до суду оригіналу документа щодо сплати судового збору у розмірі 768,40 грн.; уточненої позовної заяви з копіями відповідно до кількості учасників справи, в якій повинно бути зазначено наступне: суми та обґрунтованого розрахунку матеріальної шкоди, зазначенням у позовній заяві з чого складається ціна позову в розмірі 1750000 грн., наданням обґрунтування заявленим позовним вимогам, викладенням позовних вимог у відповідності до вимог ст. 5, ст.245 КАС України.

Відтак, станом на 06.11.2019 р. вимоги ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.10.2019 р. про залишення позовної заяви без руху позивачем не виконані.

Суд вважає, що позивачу надано достатньо часу з 22.10.2019 р. по 07.11.2019 р. на усунення недоліків адміністративного позову, з урахуванням можливого направлення документів засобами поштового зв'язку.

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Враховуючи, що позивачем вимоги ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.10.2019 р. про залишення позовної заяви без руху, станом на 07.11.2019 р. не виконано, даний адміністративний позов з доданими до нього додатками підлягає поверненню позивачу.

Керуючись статтями 169, 241-243 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні заяви про звільнення від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви.

Позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача-1: Кабінету Міністрів України, відповідача-2: Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, відповідача-3: Міністерства екології та природних ресурсів України, відповідача-4: Міністерства освіти і науки України, відповідача-5: Міністерства фінансів України про оскарження дій, рішень чи бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії і відшкодування шкоди- повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви, разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, направити особі, яка її подала.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до частини 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у строки встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С. В. Прудник