Літинський районний суд Вінницької області
Справа № 137/1441/19
"06" листопада 2019 р.
Літинський районний суд Вінницької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Літин подання Літинської ВК-123 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , засудженого 28.07.2016 р. Гайсинським районним судом Вінницької області за ст.ст. 185 ч.2, 309 ч.1, 70, 71 ч.1 КК України до 4 років позбавлення волі, 21.10.2016 р. згідно ухвали Апеляційного суду Вінницької області застосовано ст.72 ч.5 КК України зараховано термін попереднього ув'язнення з 16.05.2016 року по 21.10.2016 року з розрахунку одимн день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі,-
До Літинського районного суду надійшло подання Літинської ВК-123, в якому порушується питання про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 з огляду на те, що останній підпадає під п. "г" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", оскільки його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення. Засуджений ОСОБА_3 в судовому засіданні проти встановлення адміністративного нагляду не заперечив. Відповідно до п."г" ст.3 зазначеного закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за один із злочинів,
пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропнихречовин і прекурсорів.
28.07.2016 р. Гайсинським районним судом Вінницької області ОСОБА_3 засуджено за ст.ст.185 ч.2, 309 ч.1, 70, 71 ч.1 КК України, до 4 років позбавлення волі (а.с. 7-8). Із характеристики начальника відділення соціально-психологічної служби Літинської ВК 123 від 04.11.2019 р. відносно засудженого ОСОБА_3 вбачається, що за час відбування покарання у Літинській ВК № 123 останній характеризується негативно. Допустив 16 (шістнадцять) порушень вимог режиму відбування покарання, за що притягався до відповідальності, в тому числі пять разів поміщався до ДІЗО (а.с. 5). Поведінку засудженого за час відбування покарання у Літинській ВК 123 можна відмітити і з довідки по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_3 , від 04.11.2019 р. де містяться відомості про те, що до останнього 17 (сімнадцять) разів застосовувались дисциплінарні стягнення (а.с. 5). Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Відповідно до положень ст. 6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 ЗУ від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону. Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів. Згідно ч.2 ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею. Дослідивши матеріали подання, судом встановлено, що поведінка ОСОБА_3 під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення, оскільки в судовому засіданні встановлено, що засуджений ОСОБА_3 перебуваючи в місцях позбавлення волі характеризується негативно, допустив 17 порушень режиму відбування покарання, за що притягався до відповідальності, в тому числі п'ять разів поміщався до ДІЗО, що свідчить про те, що останній своєю поведінкою на шлях виправлення не став і схильний до вчинення будь-яких інших правопорушень. Враховуючи ту обставину, що ні в матеріалах подання ні в ході судового розгляду не було обґрунтовано застосування обмеження, яке полягало б у забороні перебування у визначених місцях району (міста), тому з підстав вищенаведеного вважаю за необхідне подання начальника державної установи «Літинська виправна колонія (№ 123)» про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 задовольнити частково. Керуючись ст.158 КВК України, ст.ст. 3, 5,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",-
Подання задовільнити частково. Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 адміністративний нагляд строком на 1 рік з наступними обмеженнями: - Заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, з 23:00 год. до 06:00 год. ; - Заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі міста; - Реєстрація в органах поліції за місцем проживання один раз на місяць (остання п'ятниця кожного місяця). Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду на протязі семи днів з дня її проголошення.
С Суддя: ОСОБА_1