Постанова від 05.03.2009 по справі 2а-12395/09

Справа № 2а-12395/09

Категорія 2.19.5

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«05» березня 2009 Луганський окружний адміністративний суд у складі

судді - Качуріної Л.С.

при секретарі - Смішливій І.М.

в присутності сторін: позивач - ОСОБА_1

представник відповідача Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області - Сіренко Є.М.

представник відповідача Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області - Ур Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про визнання неправомірними дій, зобов'язання сплатити заборгованість по пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

17 грудня 2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про визнання неправомірними дій, зобов'язання сплатити заборгованість по пенсії.

Свій позов позивач обгрунтовує тим, що він є пенсіонером Управління Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ".

У січні 2007 року йому був зроблений перерахунок пенсії за 12 місяців 2006 року. Відповідно до листа Управління фінансових ресурсів та економіки УМВС України в Луганській області № 06228 від 31.01.2007 йому було виписано доручення на виплату міським відділенням Ощадбанку України заборгованості по пенсії з 01.01.2006 по 31.12.2006 у сумі 6504, 96 грн.

Проте, відділення Ощадбанку зазначену суму позивачу не виплатило та зазначене доручення було повернуто з рекомендацією звернутися до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганської області.

На неодноразові усні звернення позивача протягом березня - вересня 2008 року та письмове звернення від 17.12.2008 щодо виплати заборгованості Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області, останнє відмовило йому у виплаті заборгованості з посиленням на те, що Пенсійний фонд України не є правонаступником Міністерства внутрішніх справ України.

Позивач вважає відмову Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганської області необгрунтованою та безпідставною, тому просить суд:

- поновити строк звернення до суду.

- визнати неправомірними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганської області пов'язані з відмовою у виплаті нарахованої суми різниці в пенсії за період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2006 року.

- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Луганської області

виплатити заборгованість по пенсії у сумі 6504, 96 грн. 05 березня 2009 року під час судового засідання надав суду заяву про уточнення позовних вимог, згідно якої підтримав позовні вимоги та додатково просив зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Луганської області нарахувати та виплатити компенсацію втрати нарахованої суми різниці в пенсії у зв'язку з порушенням строків іх виплати за період з січня 2007 року до моменту фактичної виплати заборгованості.

Позивач під час судового засідання позов підтримав в повному обсязі.

Представник Головного Управління Пенсійного фонду Луганської області під час судового засідання проти позову заперечував та просив відмовити у задоволенні адміністративного позову, оскільки Головне Управління Пенсійного фонду Луганської області не є правонаступником Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області.

Представник Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області проти адміністративного позову заперечував, посилаючись на те, що пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ призначаються, виплачуються і перераховуються органами Пенсійного фонду України.

Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивач ОСОБА_1 є пенсіонером Управління Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ".

Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області позивачу був зроблений перерахунок пенсії за 12 місяців 2006 року.

Листом Управління фінансових ресурсів та економіки УМВС України в Луганській області № 9/639 від 06 квітня 2007 року пенсійний відділ Управління фінансових ресурсів та економіки УМВС України в Луганській області повідомило Головне Управління Пенсійного фонду Луганської області, що філія Луганського міського відділення відділення № 7511 ВАТ «Ощадбанку» повернула без виконання пенсійні доручення на виплату різниці у пенсії та розпорядження на виплату різниці у пенсії та розпорядження на зміну розміру пенсій пенсіонерів МВС, зокрема ОСОБА_1 та просило надати вказівку Ощадбанку на проведення зазначених виплат.

Відділення Ощадбанку зазначену суму позивачу не виплатило та зазначене доручення було повернуто з рекомендацією звернутися до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганської області.

На неодноразові звернення позивача до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганської області з вимогою про виплату йому різниці у пенсії в сумі 6504, 96грн. позивач отримав відмови.

Твердження Головного Управління Пенсійного фонду Луганської області, що воно не є правонаступником Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області. Не приймається судом до уваги з наступних підстав.

Відповідно до ст. 99 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік": Стаття 99. Військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України.

Виплата пенсій, в тому числі призначених до введення в дію цього Закону, здійснюється органами Пенсійного фонду через установи ВАТ "Ощадний банк України" за місцем фактичного проживання пенсіонера або за його бажанням через установи банків, з якими Пенсійним фондом України укладено відповідні договори, на підставі документів та у порядку, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до ст..55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" суми пенсії, неодержані пенсіонером своєчасно з вини органу, який призначає або виплачує.

Таким чином, суд вважає, що позивачем не пропущений строк звернення до адміністративного суду за захистом порушених прав

Оскільки до теперішнього часу різниця у пенсії в сумі 6504, 96 грн. позивачу виплачена не була, суд вважає за необхідне визнати дії Головного Управління Пенсійного фонду Луганської області щодо відмови виплати ОСОБА_1 нараховану суму різниці в пенсії за період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2006 року у розмірі 6504, 96 грн. та зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду Луганської області здійснити виплату ОСОБА_1 нараховану суму різниці в пенсії за період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2006 року у розмірі 6504, 96грн.

Також суд вважає за необхідне зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду Луганської області нарахувати та виплати позивачу компенсацію втрати нарахованої суми різниці в пенсії у зв'язку з порушенням строків їх виплати за період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2006 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Враховуючи наведене, керуючись Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. ст. 17, 18, 87, 94, 159, 160, 161, 163, 167 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про визнання неправомірними дій, зобов'язання сплатити заборгованість по пенсії задовольнити в повному обсязі.

Поновити строк звернення до суду за захистом порушених прав щодо виплати ОСОБА_1 нарахованої суми різниці в пенсії за період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2006 року.

Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо відмови виплати ОСОБА_1 нарахованої суми різниці в пенсії за період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2006 року неправомірними.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду Луганської області здійснити виплату ОСОБА_1 нарахованої суми різниці в пенсії за період з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2006 року у розмірі 6504, 96грн

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду Луганської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати нарахованої суми різниці в пенсії в сумі 6504, 96грн у зв'язку з порушенням строків їх виплати за період з 01 січня 2007 року по час фактичної виплати заборгованості.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складено та підписано 05 березня 2009 року