Справа № 2а- 689/09
Категорія 6.6.5
05 березня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Качуріної Л.С.,
при секретарі: Смішливій І.М.
в присутності сторін:
представник позивача - Астахова В.А.,
відповідач - не з'явився,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Станічно-Луганському районі в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій -
02.09.2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Станічно-Луганському районі в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій.
Позивач в обгрунтування позовних вимог пояснив, що 28 січня 2008 року працівниками ДШ у ст. -Луганському районі здійснена перевірка додержання суб'єктом підприємницької діяльності -фізичною особою ОСОБА_2 вимог законодавства, обов'язкових до виконання при здійсненні господарської діяльності, у разі проведення яких виявлено факт нездійснення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій (РРО) на повну суму покупок з роздрукуванням та видачі відповідних розрахункових документів на суму сто сорок п"ять грн. нуль копійок, також проводилась реалізація товарів без наявності цінників на товар в грошовий одиниці та на момент перевірки був відсутній торговий патент.
Під час перевірки було проведено розрахункову операцію за готівкові кошти на загальну суму 8 грн.40 коп. без застосування реєстратора розрахункових операцій та невидачі розрахункового документа встановленої форми.
06 липня 2001 року за № 567/5758 Державною податковою інспекцією Станічно-Луганського району було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій та направлено до позивача по справі. Таким чином позивач просив звернути стягнення на активи ОСОБА_2 на суму 1092, 00 грн. в рахунок погашення штрафу на користь державного бюджету України.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив задовольнити позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не доповів.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника сторін дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2 зареєстрована Станічно-Луганською районною державною адміністрацією 23.07.2003 року. На обліку у Державшій податковій інспекції у Станічно-Луганському р-ні Луганської області знаходиться з 11.06.2002 року.
28 січня 2008 року працівниками ДПІ у ст. -Луганському районі здійснена перевірка додержання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2 вимог законодавства, обов'язкових до виконання при здійсненні господарської діяльності.
Актом від 28.01.2008 року виявлено факт нездійснення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій (РРО) на повну суму покупок з роздрукуванням та видачі відповідних розрахункових документів на суму 145 грн., також проводилась реалізація товарів без наявності цінників на товар в грошовий одиниці та на момент перевірки був відсутній торговий патент.
Під час перевірки, в присутності особи яка знаходилась на місті проведення розрахунків ОСОБА_3, було проведено розрахункову операцію за готівкові кошти на загальну суму 8 грн.40 коп. без застосування реєстратора розрахункових операцій та невидачі розрахункового документа встановленої форми.
ДПІ у Станично-Луганському районі було прийняте рішення № НОМЕР_1 від 09.02.2008 року та № НОМЕР_2 від 09.02.2008 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій та направлено до відповідача по справі.
Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п.13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня
Статтею 22 Закону встановлено, що за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми на яку виявлено невідповідність, відповідно до чого контролюючим органом згідно з п. п. 7.4 ст. 7 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21 червня 2001 року № 253 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 року за
№ 567/5758 приймається вищевказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій та направляється до позивача по справі.
ДПІ у Станично-Луганському районі було прийняте рішення № НОМЕР_1 від 09.02.2008 року та № НОМЕР_2 від 09.02.2008 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій та направлено до відповідача по справі.
До теперішнього часу СПД - фізична особа ОСОБА_2 рішення про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_1 від 09.02.2008 року та № НОМЕР_2 від 09.02.2008 року в адміністративному та судовому порядку не оскаржувала і не сплатила штраф у сумі 1092, 00 грн.
Таким чином станом на 05.03.2009 року за СПД - фізичною особою ОСОБА_2 рахується заборгованість за несплату штрафних фінансових санкцій у сумі 1092, 00 грн.
За таких обставин позовні вимоги щодо стягнення штрафних санкцій в розмірі 1092 грн. 00 коп., за рахунок активів відповідача визнаються судом обгрунтованими та такими що підлягають до задоволення у повному обсязі.
Відповідно до п. 4 ст. 94 КАСУ у справа х, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Станічно-Луганському районі в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 АДРЕСА_1, 93600, і.н. НОМЕР_3) на користь Державного бюджету України р/р № 34210379600330, код платежу 16050200, одержувач ВДК у Станічно-Луганському районі, код одержувача 24048187, МФО 804013, суму штрафних санкцій у розмірі 1092 грн. 00 коп., звернувши стягнення на активи.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 10 березня 2009 року.