Справа 2а-4880/08
29 січня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ушакова Т.С.
при секретарі судового засідання Ігнатович О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Попаснянського Житлово-комунального об'єднання про стягнення суми економічних санкцій, -
За участю сторін:
від позивача: Харченко О.О., за довіреністю № 34-03/2178 від 13.05.2008 року,
від відповідача: Пономаренко Б.І., за дорученням № 31 від 14.01.2009 року, -
У січні 2008 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Попаснянського Житлово-комунального об'єднання про стягнення суми економічних санкцій, в якому вказав, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області проводилась перевірка Попаснянського Житлово-комунального об'єднання, за результатами якої застосовані економічні санкції у розмірі 3028, 80 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, дав пояснення щодо суті позовних вимо г.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив відмовити у задоволені позову.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області проводилась перевірка Попаснянського Житлово-комунального об'єднання з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги, що надаються всім споживачам, згідно звернення громадян, за результатами якої складено акт від 16.11.2007 року № 09298.
Відповідно акту перевірки від 16.11.2007 року № 09298 встановлено, що відповідачем порушено порядок застосування цін, а саме у період з 01.11.2006 року по 01.11.2007 року при стягненні плати з населення, яке мешкає за адресою вул. Первомайська, 50/58, підприємством завищено розмір тарифу за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій на 0, 09 грн. за м2 загальної площі з ПДВ (застосовано затверджений тариф у розмірі 0, 60 грн/м2, замість обгрунтованого - 0, 51 грн/м2 з ПДВ), за рахунок включення вартості послуги «Експлуатація внуттрішньобудинкових інженерних мереж опалення, їх поточний ремонт» при фактичному не наданні цієї послуги.
Згідно з п. 5 ч. п.1 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.
Відповідно до п.6 ч.2 ст. 21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" виконавець зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.
Таким чином, судом встановлено, що Попаснянське Житлово-комунальне об'єднання порушило вимоги п. 5 ч. п.1 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги", п.6 ч.2 ст. 21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги".
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необгрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної виручки.
23.11.2007 року рішенням № 215 Держінспекцією з контролю за цінами в Луганській області за вказане порушення на підставі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 3028, 80 грн., які складаються з штрафу в сумі 2019, 20 грн. та вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 1009, 60 грн.
23.11.2007 року були направлені на адресу Попаснянського Житлово-комунального об'єднання рішення від 23.11.2007року № 215, претензія і припис, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області оскаржено не було та на теперішній час є чинним.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Попаснянського Житлово-комунального об'єднання р/р 26001450458 «Укркомунбанк», МФО 304740, і.к.054454116 економічні санкції в сумі 3028, 80 грн. на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м. Попасна, код 24046604, р/р 31111106700259.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.