Постанова від 06.11.2019 по справі 520/6140/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2019 р. Справа № 520/6140/19

Другий апеляційний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Присяжнюк О.В.,

Суддів: Спаскіна О.А. , Любчич Л.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.08.2019 року (ухвалене суддею Зоркіною Ю.В.) по справі № 520/6140/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, в якому просив:

- визнати протиправними дії Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі - Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області щодо не нарахування та не виплати йому страхових виплат за період з 01.07.2017 р. по 31.03.2018 р.;

- скасувати постанову Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області від 31.07.2017 р. № 2012/2464/1200.1/34 про припинення страхових виплат ОСОБА_1 з 01.07.2017 р.;

- скасувати постанову Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області від 31.07.2017 р. № 2012/24624/11200/33 про припинення страхових виплат ОСОБА_1 з 01.07.2017 р.;

- зобов'язати Управління Виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі - Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області нарахувати та виплатити, страхові виплати за період з 01.07.2017 р. по 31.03.2018 р. негайно після проголошення судового рішення; допустити негайне виконання рішення суду в частині виплати страхових виплат у межах суми стягнення за один місяць, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 371 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 01.08.2019 р. позов задоволено частково, а саме: скасовано постанови Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області від 31.07.2017 р. № 2012/2464/1200.1/34, № 2012/24624/11200/33 про припинення страхових виплат ОСОБА_1 з 01.07.2017 р.; визнано протиправною бездіяльність Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області щодо не нарахування та невиплати виплат ОСОБА_1 страхових виплат за період з 01.07.2017 р. до 31.03.2018 р.; зобов'язано Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 страхові виплати за період з 01.07.2017 р. до 31.03.2018 р.; в іншій частині вимог позов залишено без задоволення; рішення суду в частині виплати ОСОБА_1 страхових виплат у межах суми стягнення за один місяць звернуто до негайного виконання.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.08.2019 р. та відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги, апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а саме: Конституції України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», та на не відповідність висновків суду обставинам справи.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, вважає, що вимоги апеляційної скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Судовим розглядом встановлено, що згідно даних Централізованої інформаційно-аналітичної системи Фонду соціального страхування України позивач перебуває на обліку з 08.05.2008 р. та має два зареєстрованих випадки профзахворювання, що отримані 22.07.1993 р. та 21.03.2008 р.

За висновком медико-соціальної експертної комісії (в подальшомк -МСЕК) від 11.06.2009 р. серія 2-20 СУ № 042131 позивачу встановлена стійка втрата професійної працездатності 10% безстроково, а відповідно до висновку МСЕК від 11.06.2009 р. серія 2-20 СУ № 042131 позивачу встановлена стійка втрата професійної працездатності 25 % безстроково.

У зв'язку з проведенням бойових дій та антитерористичної операції у м. Ровеньки Луганської області ОСОБА_1 покинув своє постійне місце проживання та переїхав до м. Харкова, де його поставлено на облік як внутрішньо переміщену особу, що підтверджується копією довідки від 10.04.2018 р. № 0000510615 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої Управлінням праці та соціального захисту населення Адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради, за фактичним місце проживання позивача: АДРЕСА_1 .

Позивач перебуває на обліку в Харківському міському відділенні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області та отримує страхові виплати.

Постановою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Харкові від 31.07.2017 р. № 2012/24624/11200/33 позивачу припинено виплату щомісячної страхової виплати в розмірі 5 090,13 грн з 01.07.2017 р. із зазначенням причини припинення: п. 6 ч. 1 ст. 46, ч. 2 ст. 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Постановою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Харкові від 31.07.2017 р. № 2012/24624/11200.1/34 припинено виплату позивачу щомісячної страхової виплати в розмірі 2 036,05 грн. з 01.07.2017 р. із зазначенням причини припинення: п. 6 ч. 1 ст. 46, ч. 2 ст. 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Постановою Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області від 14.05.2018 р. № 2052/24624/24624/41 продовжено виплату позивачу раніше призначеної щомісячної грошової суми (страхову виплату) в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку, в розмірі 6 326,31 грн з 01.04.2018 р. на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 р. № 335.

Постановою Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області від 14.05.2018 р. № 2052/24624/11200.1/42 продовжено виплату позивачу раніше призначеної щомісячної грошової суми (страхову виплату) в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку, в розмірі 2 657,05 грн з 01.04.2018 р. на підставі Постанови КМУ від 25.04.2018 р. № 335.

Проте, за період з 01.07.2017 р. по 31.03.2018 р. позивач страхові виплати не отримав.

20.05.2019 р. позивач звернувся до відповідача із запитом щодо надання інформації про виплату позивачу раніше призначених страхових виплат за період, в якому не проведено платежі відділенням виконавчої дирекції Фонду.

Листом № 15.02-14/3583 від 28.05.2019 р. Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області повідомлено представника позивача, що з 01.07.2017 р. виплати Відділенням у м. Харкові припинені на підставі п. 6 ч. 1 ст. 46 та ч. 2 ст. 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Також у листі відповідач зазначив, що повторно ОСОБА_1 з заявою про продовження раніше призначених страхових виплат звернувся до Відділення 10.04.2018 р., надавши нову Довідку управління праці та соціального захисту населення адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради від 10.04.2018 р. № 0000510615. Виплати продовжені з місяця звернення, враховуючи пункт 15 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р. № 365. Виплати, що були нараховані потерпілому у періоди зазначені вище, сплачені у повному обсязі, заборгованості немає та надано копії постанов.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки відповідачем не доведено правомірності не нарахування та невиплати позивачу суми страхових виплат за період з 01.07.2017 р. до 31.03.2018 р., то позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до вимог п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується копією довідки від 10.04.2018 р. № 0000510615 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої Управлінням праці та соціального захисту населення Адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради.

Статтею 14 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" визначено, що внутрішньо переміщені особи користуються тими ж правами і свободами відповідно до Конституції, законів та міжнародних договорів України, як і інші громадяни України, що постійно проживають в Україні. Забороняється їх дискримінація при здійсненні ними будь-яких прав і свобод на підставі, що вони є внутрішньо переміщеними особами.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" визначено, для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України.

Як свідчать матеріали адміністративної справи та зазначалося судом раніше, позивач здобув право на отримання страхових виплат, перебуває на обліку в Харківському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області та отримує страхові виплати.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ч. ч. 5, 6, 8 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», страхові виплати провадяться щомісячно в установлені Фондом дні на підставі постанови цього Фонду або рішення суду: 1) потерпілому - з дня втрати працездатності внаслідок нещасного випадку або з дати встановлення професійного захворювання.

Страхові виплати провадяться протягом строку, на який встановлено втрату працездатності у зв'язку із страховим випадком, а фінансування додаткових витрат згідно з цим Законом - протягом строку, на який визначено потребу в них. Страхові виплати провадяться протягом строку, встановленого МСЕК або ЛКК. Строк проведення страхових виплат продовжується з дня їх припинення і до часу, встановленого при наступному огляді МСЕК або ЛКК, незалежно від часу звернення потерпілого або заінтересованих осіб до Фонду. При цьому сума страхових виплат за минулий час виплачується за умови підтвердження МСЕК втрати працездатності та причинного зв'язку між настанням непрацездатності та ушкодженням здоров'я.

Страхові виплати за поточний місяць провадяться протягом місяця з дня настання страхового випадку. Доставка і переказ сум, що виплачуються потерпілим, провадяться за рахунок Фонду. За бажанням одержувачів ці суми можуть перераховуватися на їх особові рахунки в банку.

Статтею 27 Закону України «Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» підстави припинення страхових виплат, а саме: а) якщо виплати призначено на підставі документів, що містять неправдиві відомості; б) якщо страховий випадок стався внаслідок дії особи, за яку настає кримінальна відповідальність; в) якщо страховий випадок стався внаслідок умисної дії особи; г) внаслідок невиконання застрахованою особою своїх обов'язків щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування; д) в інших випадках, передбачених законами.

Також у ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», передбачено випадки припинення страхових виплат і надання соціальних послуг: 1) на весь час проживання потерпілого за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 2) на весь час, протягом якого потерпілий перебуває на державному утриманні, за умови, що частка виплати, яка перевищує вартість такого утримання, надається особам, які перебувають на утриманні потерпілого; 3) якщо з'ясувалося, що виплати призначено на підставі документів, які містять неправдиві відомості; 4) якщо страховий випадок настав внаслідок навмисного наміру заподіяння собі травми; 5) якщо потерпілий ухиляється від медичної чи професійної реабілітації або не виконує правил, пов'язаних з установленням чи переглядом обставин страхового випадку, або порушує правила поведінки та встановлений для нього режим, що перешкоджає одужанню; 6) в інших випадках, передбачених законодавством.

Згідно із п. 3 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Кабінетом Міністрів України визначено особливості надання соціальних послуг та виплати матеріального забезпечення за соціальним страхуванням внутрішньо переміщеним особам (громадянам України, які переселилися з тимчасово окупованої території, території проведення АТО або зони надзвичайної ситуації) визначається Кабінетом Міністрів України.

Аналіз вищевикладених норм законодавства вказує, що відсутня така підстава як відсутність у особи її реєстрації як внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до пункту 1.5 Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління Фонду від 27.04.2007 р. № 24, рішення про призначення (відмову у призначенні) страхових виплат оформляється постановою (у тому числі в разі призначення страхової виплати за рішенням суду), у якій зазначаються дані про потерпілого та осіб, які мають право на страхові виплати, розміри виплат на кожного члена сім'ї та їх строки або обґрунтування відмови у виплатах. Копію постанови про призначення (відмову у призначенні), перерахування, компенсацію, припинення та продовження страхових виплат і соціальних послуг потерпілим (членам їх сімей), відшкодування витрат на поховання у разі смерті потерпілого або про повернення зайво виплачених коштів тощо робочі органи виконавчої дирекції Фонду надсилають потерпілому або особам, які мають на це право (п. 1.18 зазначеного Порядку).

01.10.2014 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 531 «Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якою (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 р. № 471) установлено: особи, які перебувають (перебували) у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами або були добровільно застраховані та переселилися з тимчасово окупованої території, району проведення АТО або зони надзвичайної ситуації, мають право на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, а до завершення заходів, пов'язаних з утворенням зазначеного Фонду та його робочих органів, робочими органами Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та Фонду відповідно до пункту 6 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону за фактичним місцем проживання у порядку, встановленому правліннями фондів. Матеріальне забезпечення виплачується застрахованим особам в установленому порядку через банки.

Так, відповідно до постанови Правління Національного банку України (далі - НБУ) від 23.07.2014 р. № 436, на території Донецької та Луганської областей, починаючи з 24.07.2014 р. запроваджено надзвичайний режим роботи банківської системи, а постановою від 06.08.2014 р. № 466 «Про призупинення здійснення фінансових операцій» НБУ зобов'язав банки України, небанківські установи та національного оператора поштового зв'язку, які є платіжними організаціями внутрішньодержавних/міжнародних платіжних систем та/або їх учасниками, призупинити здійснення усіх видів фінансових операцій на території, яка не контролюється українською владою, до переходу району/міста обласного значення Донецької та/або Луганської областей під контроль української влади.

07.11.2014 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 595 «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, а також інших платежів з рахунків, відкритих в органах Казначейства», якою затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, а також інших платежів з рахунків, відкритих в органах Казначейства (далі - Тимчасовий порядок).

Також за пунктом 8 Тимчасового порядку (із змінами, внесеними згідно з постановами КМУ від 08.04.2015 р. № 239, від 26.08.2015 р. № 636), особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509, пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати, протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

11.12.2014 р. правління Фонду на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 531 прийняло постанову № 20 «Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції». Як зазначено в преамбулі цієї постанови, вона прийнята з метою забезпечення безперервності та першочерговості одержання щомісячних страхових виплат та медико-соціальних послуг потерпілими на виробництві (членами їх сімей), які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Як зазначено в пункті 1 цього Порядку, він поширюється на фізичних осіб, які постійно проживають в Україні, яких змусили або які самостійно покинули своє місце проживання внаслідок (або з метою уникнення) негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру і які мають право на страхові виплати та страхові витрати на медичну і соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», за фактичним місцем проживання (перебування) (якщо страховий випадок настав до моменту переміщення).

Матеріалами справи підтверджено, що позивачу встановлена стійка втрата працездатності безстроково, у зв'язку з чим позивач має зареєстрований страховий випадок трудове каліцтво, здобув право на отримання страхових виплат. Тобто, страховий випадок настав до моменту переміщення позивача до м. Харкова з Луганської області.

Відповідно до п. 2 вказаного Порядку, особи, які тимчасово переміщені, мають право на призначення та/або продовження раніше призначених страхових виплат, страхових витрат на медичну та соціальну допомогу відповідно до Закону № Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» безпосередньо в робочих органах виконавчої дирекції Фонду за фактичним місцем проживання (перебування), що підтверджується довідкою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО, за формою, наведеною в додатку до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 р. № 509, відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Суд апеляційної інстанції зазначає, що матеріали справи не містять доказів того, до довідка позивача як внутрішньо переміщеної особи є скасованою.

Отже, виходячи з вищевикладеного, постановами Кабінету Міністрів України № 531, № 637 та № 595, а також постановою Правління Фонду від 11.12.2014 р. № 20 встановлено спеціальний порядок здійснення страхових виплат для осіб, які тимчасово переселилися з району проведення АТО, тобто особливості виплати матеріального забезпечення за соціальним страхуванням внутрішньо переміщеним особам.

Таким чином, в силу положень вказаних вище законодавчих актів, на Харківське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, на обліку в якому перебуває позивач, покладено обов'язок нарахувати та виплатити позивачу раніше призначені страхові виплати за період з 01.07.2017 р. до 01.03.2018 р., враховуючи те, що Харківським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області позивачу продовжено раніше призначені страхові виплати з 01.04.2018 р., що підтверджено постановами Фонду соціального страхування, копії яких містяться у матеріалах справи.

Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що відповідач не довів правомірності не нарахування та невиплати позивачу суми страхових виплат за період з 01.07.2017 р. до 01.03.2018 р.

Відповідно до ч. 7 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якщо потерпілому або особам, які мають право на одержання страхової виплати, з вини Фонду своєчасно не визначено або не виплачена сума страхової виплати, ця сума виплачується без обмеження протягом будь-якого строку та підлягає коригуванню у зв'язку із зростанням цін на споживчі товари та послуги в порядку, встановленому статтею 34 Закону України «Про оплату праці».

Слід зазначити, що дії є активною поведінкою, в той час як відповідачем здійснювалася бездіяльність щодо припинення страхових виплат за період з 01.07.2017 р. до 01.03.2018 р. Крім того, відповідач відновив страхові виплати позивачу з 01.04.2018 р., що ним не заперечувалося, отже відповідач повинен виплатити страхові виплати позивачу за період з 01.07.2017 р. до 31.03.2018 р.

Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції вважає, що бездіяльність Фонду соціального страхування щодо невиплати позивачу страхових виплат за період з 01.07.2017 р. до 01.03.2018 р. є протиправною, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню в частині визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Харківській області Фонду соціального страхування України нарахувати та виплатити страхові виплати позивачу за період з 01.07.2017 р до 31.03.2018 р.

Таким чином, враховуючи доведеність протиправності бездіяльності Фонду соціального страхування щодо невиплати позивачу страхових виплат за період з 01.07.2017 р. до 31.03.2018 р., позовні вимоги позивача про скасування постанов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Харкові від 31.07.2017 р. № 2012/24624/11200/33 та № 2012/24624/11200.1/34 про припинення щомісячної страхової виплати ОСОБА_1 з 01.07.2017 р. також підлягають задоволенню.

Що стосується вимоги позивача про звернення рішення суду в частині присудження виплати страхових виплат в межах суми стягнення за один місяць до негайного виконання, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 371 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних фондів - у межах суми стягнення за один місяць, підлягають негайному виконанню.

В зв'язку з тим, що присуджені позивачу страхові виплати за відповідний період з 01.07.2017 р. до 31.03.2018 р. є періодичними та здійснюються з Державного бюджету України, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що рішення підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення страхових виплат за один місяць.

Таким чином, суд апеляційної інстанції, переглянувши, у межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції вважає, що суд першої інстанції прийняв законне та обґрунтоване рішення відповідно до вимог матеріального та процесуального права.

Відповідно до ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.08.2019 р. - без змін, оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апелянта спростовані приведеними вище обставинами та нормативно-правовим обґрунтуванням.

Керуючись ст. ст. 77, 311, 315, 316, 321, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області - залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.08.2019 по справі № 520/6140/19 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду.

Головуючий суддя О.В. Присяжнюк

Судді О.А. Спаскін Л.В. Любчич