Справа № 420/6421/19
05 листопада 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , телефон: ( НОМЕР_2 )
до: Ізмаїльського управління Головного управління ДФС в Одеській області в особі керівника: Фотка Лілії Петрівни (адреса:68500, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, буд. 3, телефон: (04841) 7 28 83, (04841) 7 25 55)
про: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Ізмаїльського управління Головного управління ДФС в Одеській області в особі керівника: Фотка Лілії Петрівни в якому позивач просить:
- визнати протиправними дії Ізмаїльського управління Головного управління ДПС у Одеській області щодо взяття ОСОБА_1 на облік, як фізичну особу - підприємця та платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- зобов'язати Ізмаїльське управління Головне управління ДПС у Одеській області зняти ОСОБА_1 з обліку станом від 2015 року на основі письмового звернення та надісланого поштою до Ізмаїльського управління , як фізичну особу - підприємця та платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- у зв'язку з розглядом справи винести Ухвалу суду щодо припинення виконавчих дій ВП № 59788138 від 13.08.2019 року Тарутинським РВ ДВС ГТУЮ в Одеський області до позивача ОСОБА_1
Пред'явлена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.
Приписами ст. 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 14 цієї частини та стягнення з відповідача суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Позивачем, в якості відповідача визначено Ізмаїльське управління Головного управління ДФС в Одеській області в особі керівника: ОСОБА_3
Приписами п.41.1 ст.41 ПК України визначено, що контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Відповідно до п.1 Положення про Головне управління ДФС в Одеській області, , затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 01.02.2019 р. № 80, Головне управління ДФС в Одеській області, є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується ДФС. Головне управління ДФС в Одеській області є органом доходів і зборів.
У складі ГУ ДФС на правах відокремлених підрозділів утворюються управління, до складу яких входять державні податкові інспекції.
Переліки управлінь, які утворюються на правах відокремлених підрозділів ГУ ДФС та державних податкових інспекцій, що утворюються у складі управлінь, утворених на правах відокремлених підрозділів ГУ ДФС, затверджуються окремим наказом ДФС.
Згідно з наказом ДФС України від 12.07.2018 р. № 445 "Про затвердження переліків управлінь, які утворені на правах відокремлених підрозділів ГУ ДФС в областях, та державних податкових інспекцій" до складу ГУ ДФС в Одеській області входять:
Південне управління у м. Одесі, Північне управління у м. Одесі, Ізмаїльське управління, Чорноморське управління, Подільське управління, Южненське управління.
З метою забезпечення виконання відокремленими структурними підрозділами ГУ ДФС в Одеській області завдань та функцій в умовах їх територіальної віддаленості, керуючись п. 20.4 ст.20 Податкового Кодексу України, на підставі змін до Організаційної структури Головного управління ДФС в Одеській області введених в дію наказом ГУ ДФС в Одеській області від 01.08.2018 №5538 та з урахуванням листів ДФС від 13.11.2018 №35157/7/99-99-01-01-03-17, від 14.11.2018 №№35377/7/99-99-01 01-03-17 щодо погодження надання повноважень на виконання певних функцій передбачених ПКУ, законодавством з питань сплати єдиного внеску, законодавством з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, Головним управлінням ДФС в Одеській області прийнято Наказ №8920 від 14.11.2018 року «Про надання повноважень на виконання певних функцій».
Цим наказом надано повноваження на виконання певних функцій передбачених ПКУ, законодавством з питань сплати єдиного внеску, законодавством з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, посадовим особам ГУ ДФС в Одеській області, зокрема, ОСОБА_3 - начальнику Ізмаїльського управління Головного управління ДФС в Одеській області на підписання податкових вимог.
Згідно приписів п. 20.4 ст. 20 ПК України визначений порядок передачі повноважень посадових (службових) осіб контролюючого органу у межах цього ж органу, зокрема, зазначено, що керівник контролюючого органу має право надавати посадовим (службовим) особам такого органу повноваження на виконання певних функцій, передбачених цим Кодексом, законодавством з питань сплати єдиного внеску, законодавством з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, за погодженням з керівником центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику (абз. 2 п.20.4 ст. 20).
Крім того, ОСОБА_1 у якості вимоги зазначає наступне: у зв'язку з розглядом справи винести Ухвалу суду щодо припинення виконавчих дій ВП № 59788138 від 13.08.2019 року Тарутинським РВ ДВС ГТУЮ в Одеський області до позивача ОСОБА_1 .
Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
В свою чергу, особа звертається до суду з метою захистити у судовому порядку свого порушеного права або інтересу, які охороняються законом, при цьому вона повинна використовувати адекватний засіб захисту своїх прав, тобто такий засіб, який призведе до відновлення (захисту) порушеного права або інтересу.
Вказана вимога не відповідає приписам КАС України, оскільки:
- не відноситься до предмету та підстави позову;
- не відноситься до заявленого суб'єктного складу;
- має ознаки, заяви на вжиття заходів забезпечення позову, однак не відповідає приписам ст. 150 - 153 КАС України.
Крім того, суд звертає увагу, що Вами подано адміністративний позов який зареєстрований 31.10.2019 р., у додатку до адміністративного позову під пунктом 4 вказано - копія постанови державного виконавця про звернення стягнення на заробітну плату та інше; під пунктом 6 документ у вигляді чека «УКРПОШТА» про направлення копії позову відповідачу; під пунктом 7 копія довідки про зняття з обліку, в свою чергу такі документи на адресу суду не надходили, про що на підставі Інструкції з діловодства в адміністративних судах України затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 17.12.2013 № 174 працівниками відділу судово -адміністративних послуг та аналітичної роботи ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 складено Акт № 453 від 31.10.2019 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що адміністративний позов слід залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали (ч. 2 ст. 169 КАС України).
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом направлення до Одеського окружного адміністративного суду оформленого адміністративного позову у відповідності до вимог ст. 160 -161 КАС України, усунувши вказані недоліки.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 294 КАС України, суддя,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Ізмаїльського управління Головного управління ДФС в Одеській області в особі керівника: Фотка Лілії Петрівни про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати ОСОБА_7 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Потоцька Н.В.