Ухвала від 04.11.2019 по справі 1.380.2019.005632

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.005632

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 листопада 2019 року

м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Зимноводівської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИЛА:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Зимноводівської сільської ради, в якій позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Зимноводівської сільської ради від 22.03.2019 про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановила, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160 КАС України, з огляду на таке.

Згідно з п. 4 ст. 160 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

При цьому, за визначенням п. п. 8, 9 ст. 4 КАС України, позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду; відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

У прохальній частині позову ОСОБА_1 заявлена вимога про визнання протиправним та скасувати рішення Зимноводівської сільської ради від 22.03.2019 про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 .

За правилами ч. 2 ст. 43 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Положеннями ч. 1 ст. 55 КАС України передбачено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 56 КАС України, права, свободи та інтереси малолітніх та неповнолітніх осіб, які не досягли віку, з якого настає адміністративна процесуальна дієздатність, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді їхні законні представники - батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом.

Відповідно до матеріалів позовної заяви члени сім'ї позивача - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 на момент подачі даного позову до суду 30.10.2019 є повнолітніми, доказів того, що вони визнані судом недієздатними матеріали справи не містять. Відтак, ці особи можуть особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права або через представника.

Згідно з ч. 1 ст. 59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

Втім, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 особисто з позовом до суду не звернулися, а в матеріалах позовної заяви відсутня довіреність позивача ОСОБА_1 на представництво інтересів зазначених осіб у адміністративному суді.

Щодо позовних вимог в частині зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_7 , 2007 року народження, в інтересах якої звернувся ОСОБА_1 , суддя зауважує, що позивачем не надано свідоцтва про народження дитини, як це вимагається ч. 1 ст. 59 КАС України.

У вступній частині позову позивачем в якості відповідачів визначено ОСОБА_2 та Зимноводівську сільську раду, тоді як прохальна частина позову стосується лише рішення Зимноводівської сільської ради, а до ОСОБА_2 позовних вимог не пред'явлено.

У контексті зазначеного варто зауважити, що відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, громадські об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності громадського об'єднання; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) громадського об'єднання; 3) про затримання іноземця або особи без громадянства чи примусове видворення за межі території України; 4) про встановлення обмежень щодо реалізації права на свободу мирних зібрань (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, коли право звернення до суду надано суб'єкту владних повноважень законом.

З аналізу наведених норм процесуального закону вбачається, що в адміністративній справі за позовом фізичної особи відповідачем може бути лише суб'єкт владних повноважень.

У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити позовні вимоги або уточнити суб'єктивний склад учасників справи, з урахуванням вказаних суддею зауважень.

Частиною 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Однак, до позовної заяви позивачем не додано документа про сплату судового збору, натомість подано клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Ухвалою судді від 04.11.2019 у задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору відмовлено.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (із наступними змінами і доповненнями).

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року у розмірі 1921,00 грн.

За подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру (абз. 2 ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").

Вимоги про визнання протиправним та скасувати рішення Зимноводівської сільської ради від 22.03.2019 про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 щодо кожного з цих осіб є окремими самостійними вимогами, відтак за кожну з таких вимог слід сплати судовий збір у розмірі передбаченому ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

Відтак, у разі підтверження позивачем повноважень на представництво інтересів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , за подання цього адміністративного позову, який містить вимоги немайнового характеру, позивачу слід сплатити 3842 (768,40 * 5) грн судового збору.

Сплата судового збору здійснюється за платіжними реквізитами: отримувач коштів: УКуЗалiз.р м.Льв/Залізничний/22030101; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA698999980000034315206084082, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101; судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа).

Слід зазначити, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі "Судовий збір" а також автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 160 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Зимноводівської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків позовної заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Сидор Н.Т.