Рішення від 04.11.2019 по справі 1.380.2019.002932

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.002932

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ланкевича А.З., розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовною заявою, в якій просить:

- визнати неправомірними дії відповідача щодо перерахунку з 01.03.2018 року раніше призначеної позивачу пенсії в розмірі 70% грошового забезпечення, визначеного на підставі довідки Львівського обласного військового комісаріату від 31.03.2018 року №ХВ 58972;

- зобов'язати відповідача провести з 01.03.2018 року перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 89% від сум грошового забезпечення на підставі довідки від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/19 «Про розмір грошового забезпечення», наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, без обмежень максимального розміру пенсії та здійснити виплату заборгованості між розміром пенсії, визначеної внаслідок перерахунку, та розміром пенсії, що фактично отримувалась без обмеження будь-яким строком.

Посилається на те, що він є пенсіонером по лінії Міністерства оборони України, якому з 16.12.2005 року призначена пенсія за вислугу років (33 роки) у розмірі 89% грошового забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 23.04.2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої органом, який уповноважено видавати зазначенні довідки, а саме - довідки Украероруху від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/1. У відповідь на заяву отримав листа від 20.05.2019 року №2434/м-20/07.05-06, зі змісту якої слідує, що перерахунок раніше призначеної пенсії проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» за нормами законодавства, що діяли на момент перерахунку пенсії, виходячи із 70% сум грошового забезпечення, на підставі довідки Львівського обласного військового комісаріату від 31.03.2018 року №ХВ58972. Крім того, було зазначено, що підстави для перерахунку пенсії відповідно до довідки Украероруху - відсутні. На підставі викладеного, вважає зазначені дії відповідача протиправними та такими, що вчинені не на підставі та не у спосіб, що визначені Конституцією та законами України. Просить позов задовольнити повністю.

У встановлений судом строк від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» в квітні 2018 року уповноваженим органом надана довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій від 31.03.2018 року №ХВ58972, на підставі якої Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області проведено перерахунок та виплату пенсії позивачу. Вказав, що довідка про розмір грошового забезпечення від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/19, складена Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, на адресу відповідача не скеровувалася. Разом з тим, довідка від 31.03.2018 року №ХВ58972, видана ІНФОРМАЦІЯ_1 , не була відкликана. Крім того, додав, що ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Тому, перерахунок пенсії здійснено за чинною на час перерахунку пенсії редакцією Закону, тобто у розмірі 70% грошового забезпечення. Щодо обмеження пенсії максимальним розміром, зазначив, що відповідно до п.7 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. З урахуванням цього, на думку відповідача, немає підстав для здійснення перерахунку пенсії, виходячи з 89% грошового забезпечення, а пенсія позивачу виплачується згідно з вимогами чинного законодавства. Просить відмовити в задоволенні позову повністю.

Окрім того, відповідачем подано клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін. Проте, враховуючи предмет спору в цій справі, вона підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, відповідно до п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України, про що було зазначено в ухвалі про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі, а тому на підставі п.1 ч.6 ст.262 Кодексу подане позивачем клопотання суд визнає такими, що не підлягає задоволенню.

31.07.2019 року від позивача надійшла відповідь на відзив, проте згідно ч.3 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив, про що було повідомлено сторонам в ухвалі від 01.07.2019 року про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі.

Ухвалою судді від 01.07.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, на підставі п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою суду від 01.07.2019 року провадження у справі зупинено до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/5401/18.

Ухвалою суду від 24.10.2019 року поновлено провадження у справі.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Наказом Міністра оборони України від 08.12.1999 року №704 підполковника ОСОБА_1 , заступника начальника районного диспетчерського центру Львівського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, відряджено до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «УКРАЕРОРУХ» із залишенням на військовій службі.

Наказом першого заступника Міністра оборони України від 28.11.2005 року №133 підполковника ОСОБА_1 , заступника начальника центру, звільнено у запас за п.67, підп.«б» (за станом здоров'я).

Наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 13.12.2005 року №600 підполковника ОСОБА_1 , заступника начальника центру, направлено на військовий облік до Галицького РВК м.Львова.

Як видно з пенсійної справи позивача, такий перебуває на обліку Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та одержує пенсію за вислугу років - 33 роки, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пенсія призначена з 16.12.2005 року із зазначенням основного розміру грошового забезпечення - 89%.

11.04.2019 року Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» та №704 від 30.08.2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 07.05.2018 року №227 «Про затвердження переліку посад, з яких були безпосередньо звільнені військовослужбовці, та переліку окладів за займаними посадами за прирівняними посадами», видано довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій №1-24.2.2/1963/19, згідно якої змінилося грошове забезпечення за прирівняною посадою, яку займав позивач на день звільнення з військової служби та з займаної посади в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України.

23.04.2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив:

- провести перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 в основному розмірі 89% сум грошового забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/19, починаючи з 01.01.2018 року;

- довідку, яка була відпрацьована Львівським обласним військовим комісаріатом для перерахунку пенсії від 31.03.2018 року №ХВ58972, вважати такою, що не правильно складена і не відповідає чинному законодавству та повернути її до ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- перерахунок пенсії ОСОБА_1 від 12.04.2018 року, проведений на підставі довідки Львівського обласного військового комісаріату від 31.03.2018 року №ХВ58972, виходячи з 70% грошового забезпечення, вважати недійсним та вилучити з пенсійної справи.

20.05.2019 року Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом №2434/М-20/07.05-06 повідомило позивача, що перерахунок пенсій згідно з постановою №103 від 21.02.2018 року колишнім військовослужбовцям, які були відряджені для проходження служби до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України проводиться на підставі довідок, виданих уповноваженим органом Міністерства оборони України за посадами, які особи займали до відрядження. Отже, підстави для перерахунку пенсії відповідно до долученої довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/19 - відсутні.

Не погоджуючись із таким перерахунком пенсії та застосуванням обмеження максимальним розміром 70% грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з даним позовом з метою захисту свого порушеного права.

Вказані обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.

Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ.

Відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.1999 року №1281 «Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного України», грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року № 104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ».

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України №1041 від 07.02.2001 року «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ» визначено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, особового складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань.

При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в органах та установах, до яких вони відряджені, окладів за військовими званнями та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань.

Відповідно до п.10 ст.6 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань можуть бути відряджені до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі. Перелік посад, що заміщуються військовослужбовцями у таких державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних закладах, затверджується Президентом України.13.02.2008 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно п.2 зазначеної постанови, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм.Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 постанови №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із «Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах визначених затвердженими цією постановою, схемами згідно з відповідними додатками за аналогічними посадами.

Таким чином, Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів своє право визначати розміри посадових окладів керівникам державних органів, у тому числі Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.

Як вбачається з наданої позивачем до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області разом із заявою про перерахунок пенсії від 233.04.2019 року, довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/19, виданої ОСОБА_1 , розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за прирівняною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018 року, за посадою: заступник начальника районного диспетчерського центру РСП, становить 37147,50 грн, в т.ч.: посадовий оклад - 23355,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням - 1410 грн, надбавка за вислугу років (50%) - 12382,50 грн.

Таким чином, у зв'язку з підвищенням на підставі рішення Державного підприємства обслуговування повітряного руху України окладу за займаними посадами військовослужбовцям, у позивача виникло право на перерахунок пенсії.

Отже, оскільки наказом Державного підприємства «Украерорух» від 07.05.2018 року №227 «Про затвердження переліку посад, з яких були безпосередньо звільнені військовослужбовці, та переліку окладів за займаними посадами за прирівняними посадами» відрядженим до Украероруху військовослужбовцям з 01.03.2018 року збільшено розмір грошового забезпечення за прирівняною посадою «заступник начальника» та позивачу видано довідку від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/19 для перерахунку пенсії, суд погоджується з доводами позивача про те, що пенсія військовослужбовців, зокрема позивача, відряджених до Украероруху, підлягає перерахунку відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» - у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення на підставі наказу державного органу (Державного підприємства обслуговування повітряного руху України), якому Кабінет Міністрів України делегував своє право визначати розміри посадових окладів.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм права висловлена Верховним Судом у постановах від 24.04.2018 року у справі №461/939/17, від 10.07.2018 року у справі №461/6479/16-а, від 16.10.2018 року у справі №522/16882/17, від 06.11.2018 року у справі №522/3093/17.

За таких обставин, суд вважає, що відповідачем протиправно відмовлено позивачу у перерахунку його пенсії на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/19.

Отже, право позивача на перерахунок пенсії є порушеним та підлягає судовому захисту.

Що стосується доводів відповідача про встановлення обмеження щодо максимального розміру пенсії, то такі не беруться судом до уваги, оскільки положення ч.4 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими встановлювались дані обмеження, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року за №10-рп/200.

Даний висновок узгоджується із позицією, що викладена в постанові Верховного Суду від 03.10.2018 року у справі №127/4267/17.

Вирішуючи спір, суд також враховує, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (див. рішення у справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), №37801/97, п.36, від 01.07.2003 року).

Однак наведені у відзиві аргументи відповідача не заслуговують на увагу, оскільки прямо суперечать чинному законодавству, зокрема пенсійним органом проігноровано приписи п.2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року №3668-VI, який прямо визначає, що обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

При цьому, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законами №3668-VI та №1166-VII зміни до ч.2 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80%, а згодом 70% грошового забезпечення, не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 03.04.2018 року у справі № 175/1665/17.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних у матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині визнання протиправними дій відповідача, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії позивача та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Щодо вимоги про стягнення заборгованої суми пенсії згідно проведеного перерахунку, то така задоволенню не підлягає, оскільки в силу ч.2 ст.245 Кодексу адміністративного судочинства України у суду відсутні такі повноваження.

Більше того, право, яке позивач хоче захистити у такий спосіб, є захищеним, у зв'язку із задоволенням вимоги про спонукання до вчинення дій (зобов'язано здійснити перерахунок з моменту звернення до відповідача).

Щодо клопотання про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати в установлений судом термін звіт про виконання судового рішення.

Частиною 1 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, який ухвалив рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Тобто положеннями вказаної норм закріплено право саме суду встановлювати контроль за виконанням судового рішення і вирішувати у яких випадках належить подавати відповідний звіт. У суду відсутні підстави вважати, що відповідач буде ухилятись від виконання судового рішення після набрання ним законної сили.

Проаналізувавши обставини справи, суд не вбачає достатніх підстав для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у вказаній адміністративній справі.

Суд вважає необґрунтованим посилання відповідача на пропуск позивачем строку звернення до адміністративного суду, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.ч.1 та 2 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Кодекс адміністративного судочинства України є загальним Законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним Законом, яким врегульовано правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій є Закон України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно ч.3 ст.51 цього Закону, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

У ході розгляду справи суд встановив, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності постановою №988 та Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 року №900-VIII, яким внесено доповнення до ст.63 Закону №2262-ХІІ, не проведено з 01.03.2018 року саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу.

Тому, право позивача щодо перерахунку пенсії з 01.03.2018 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог ч.3 ст.51 Закону України №2262-ХІІ.

Щодо судових витрат, то відповідно до вимог ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України такі відшкодовуються позивачу в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, 382, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/19, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885) провести з 01.03.2018 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 89% сум грошового забезпечення, на підставі довідки від 11.04.2019 року №1-24.2.2/1963/19 про розмір грошового забезпечення, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, без обмежень максимального розміру пенсії.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) судовий збір, сплачений за подання цього позову, в сумі 1536 (одна тисяча п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.