про залишення позовної заяви без руху
05 листопада 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/4733/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., перевіривши матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
До Луганського окружного адміністративного суду 01 листопада 2019 року надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» до Головного управління ДПС у Луганській області, в якій позивач просить:
1) визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20.08.2019 № 00000461413;
2) визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 19.08.2019 № 00000421413.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв'язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.
Відповідно до пунктів 2, 4, 5, 11 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Вивченням позовної заяви встановлено, що позивачем в позовній заяві зазначено як відповідача - Головне управління ДПС у Луганській області (код ЄДРПОУ юридичної особи відповідача - 43143746).
З огляду на зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, вбачається, що підставою подання позовної заяви є незгода позивача із податковими повідомленнями - рішеннями від 19.08.2019 № 00000421413 та від 20.08.2019 № 00000461413, які винесені ГУ ДФС у Луганській області, та про скасування яких і звертається позивач до суду.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань юридична особа - Головного управління ДПС у Луганській області зареєстрована в Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 30.07.2019; юридична особа Головного управління ДФС у Луганській області зареєстрована 20.01.2015, перебуває в стані припинення, однак станом на 05.09.2019 не припинена.
Тобто юридична особа Головного управління ДФС у Луганській області продовжує існувати, перехід прав та обов'язків Головного управління ДФС у Луганській області до Головного управління ДПС у Луганській області не відбувся.
З огляду на викладене, слідує, що належним відповідачем у даній справі є Головне управління ДФС у Луганській області.
Таким чином, у розумінні вимог статей 9, 43, 47 КАС України, позивачу необхідно визначити належного відповідача у справі та сформулювати позовні вимоги, які мають узгоджуватись з викладом обставин за ними у позовній заяві та відповідачем по справі.
Крім того, позивачем в порушення вищевказаної норми, у позовній заяві не зазначено власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, позивачу необхідно надати належним чином оформлений адміністративний позов із зазначенням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із частиною першою статті 3 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон України № 3674-VI) судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування податкових повідомлень - рішень відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Згідно із частиною другою статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 10 ? .
Станом на 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921,00 грн.
Оскільки позивач просить скасувати податкові повідомлення-рішення від 20.08.2019 № 00000461413 на суму 1559678,75 грн, від 19.08.2019 № 00000421413 на суму 2285752,50 грн, то він повинен сплатити судовий збір за кожним оскаржуваним податковим повідомленням - рішенням.
Судовий збір складатиме 38420,00 грн, а саме:
- 19210,00 грн за податковим повідомленням-рішенням від 20.08.2019 № 00000461413 (10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб);
- 19210,00 грн за податковим повідомленням-рішенням від 19.08.2019 № 00000421413 (10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Оглядом матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем до суду не надано документ про сплату судового збору в розмірі 38420,00 грн.
У відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI позивачу слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 38420,00 грн.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимоги статті 161 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом семи днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовна заява Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» належить залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 121, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» залишити без руху.
Позивачу протягом семи календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду:
- позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, та її копію для вручення відповідачу;
- документ про сплату судового збору в розмірі 38420,00 грн, сплаченого за такими реквізитами:
Отримувач коштів - УК у м. Сєвєродон./Луг.окр.адм.суд/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
Код банку отримувача (МФО) - 899998;
Рахунок отримувача - UA838999980000034312206084029;
Код класифікації доходів бюджету - 22030101;
Призначення платежу - *; 101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8); Судовий збір, за позовом ___________ (назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяК.О. Пляшкова