05 листопада 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/4489/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в справі № 360/4489/19 за позовом ОСОБА_2 до приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Юхименко Ольги Леонідівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «СІТІ ФІНАНС» про визнання протиправними та скасування постанов,
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом ОСОБА_2 до приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Юхименко Ольги Леонідівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «СІТІ ФІНАНС» про визнання протиправними та скасування постанов.
Ухвалою суду від 30.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в справі, визначено справу розглядати у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін, із врахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, встановлених статтею 287 КАС України, та призначено справу до розгляду в відкритому судовому засіданні на 08.11.2019.
04.11.2019 до суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 про розгляд справи в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Хмельницькому окружному адміністративному суду.
Розглянувши заявлене клопотання, суд дійшов такого.
Згідно з частиною п'ятою статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Відповідно до частини сьомої статті 195 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Тобто, як установлено з вищевикладених норм, заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду може бути подана не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, згідно з Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, зареєстровано 04.11.2019, тобто пізніше, ніж за п'ять днів до судового засідання, яке призначено судом на 08.11.2019.
Зважаючи на те, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні насамперед існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Однак, представником позивача не надано жодних доказів існування обставин, які роблять неможливою її участі в судовому засіданні суду.
Таким чином, із системного аналізу викладених норм та обставин суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання представника позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
На підставі викладеного, керуючись статтями 195, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в справі № 360/4489/19 за позовом ОСОБА_2 до приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Юхименко Ольги Леонідівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «СІТІ ФІНАНС» про визнання протиправними та скасування постанов відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя І.О. Свергун