Ухвала від 05.11.2019 по справі 320/5990/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі

без проведення судового засідання

05 листопада 2019 року м. Київ №320/5990/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Трактор-Хата" до Головного управління Державної податкової служби у Київській області та Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Трактор-Хата" з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Київській області та Державної податкової служби України, у якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 21.02.2019 №1083967/41707623 відносно податкової накладної ТОВ "Трактор-Хата" від 24.01.2019 №11;

- зобов'язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної від 24.01.2019 №11, виписаної ТОВ "Трактор-Хата" покупцю Фермерському господарству "Бантов", на суму 621536,32 грн.,у т.ч. ПДВ - 103589,39 грн., днем її фактичного подання - 12.02.2019.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Відповідно до положень статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

До позовної заяви позивачем додане клопотання про поновлення строку звернення до суду у зв'язку з його пропуском, однак суд зазначає, що строк звернення до суду з позовом про оскарження рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних має визначатися з урахуванням положень статті 102 Податкового кодексу України, тобто не пізніше закінчення 1095 дня.

Саме така правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 17.07.2019 у справі №640/46/19 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 83070493), яка підлягає обов'язковому врахуванню.

Отже, суд вважає, що строк звернення позивача до суду не пропущений.

Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі.

Справа буде розглядатися одноособово суддею Дудіним С.О. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

2. Витребувати від позивача докази на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів, а саме:

- копії свідоцтва про державну реєстрацію та Статуту;

- копію договору про визнання електронних документів, укладеного з контролюючим органом;

- копію податкової декларації за січень 2019 року року з Додатком №5 до неї;

- витяг з Єдиного реєстру податкових накладних щодо податкової накладної від 24.01.2019 №11;

- копії всіх документів, які подавались до контролюючого органу після зупинення реєстрації податкової накладної від 24.01.2019 №11 (у тому числі, пояснення від 20.02.2019 (Документ довільного формату №6) та інші документи, які не додані до позовної заяви);

- письмові пояснення щодо наявності або відсутності в Електронному кабінеті платника податків інформації про внесення/виключення ТОВ “Трактор-Хата” до/з переліку ризикових платників податків, відповідно до пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку, затверджених в. о. Голови Державної фіскальної служби України О. Власовим 05 листопада 2018 року;

- письмові пояснення щодо посилання в позовній заяві на Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року N 567, який втратив чинність згідно з наказом Міністерства фінансів України від 6 квітня 2018 року N 409 згідно з наказом Міністерства фінансів України від 6 квітня 2018 року N 409.

3. Витребувати від Головного управління ДПС у Київській області:

- відзив на позовну заяву у разі невизнання позову із нормативним та документальним обґрунтуванням;

- докази створення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, та її персональний склад;

- копію протоколу засідання комісії, на якому розглядалось питання щодо реєстрації податкової накладної від 24.01.2019 №11 (п.17 Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. N 117);

- письмові пояснення про конкретні та чіткі підстави відмови в реєстрації податкової накладної від 24.01.2019 №11;

- витяг з Єдиного реєстру податкових накладних щодо податкової накладної від 24.01.2019 №11 станом на день подання витребуваних судом документів;

- докази винесення на розгляд комісії Головного управління ДФС у Київській області питання про віднесення ТОВ “Трактор-Хата” до переліку ризикових платників податків, докази проведення такого засідання та прийняття відповідного рішення (копії протоколів засідання комісії тощо); докази відображення такої інформації в Електронному кабінеті платника податків (п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, затверджених в. о. Голови Державної фіскальної служби України О. Власовим 05 листопада 2018 року); витяг з підсистеми "Аналітична система" ІТС "Податковий блок" щодо включення позивача до переліку платників з ознаками ризиковості;

- копія вимоги позивача про проведення реєстрації податкової накладної від 06.12.2018 №3 та про надання інформації про порядок направлення позивачу квитанції №2 про неприйняття скарги.

4. Витребувати від Державної податкової служби України:

- відзив на позовну заяву у разі невизнання позову із нормативним та документальним обґрунтуванням;

5. Повідомити учасникам справи, що відповідно до положень статті 94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

6. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України за неподання без поважних причин доказів, витребуваних судом, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом, зокрема, штраф або тимчасове вилучення доказів для дослідження судом.

У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

7. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

8. Запропонувати відповідачам протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Роз'яснити відповідачам, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

9. Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

10. Запропонувати відповідачам подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

11. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

12. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Дудін С.О.